XII Zaduszki Plastyczne już za tydzień

Po raz dwunasty w gmachu Zbiorów Sztuki przy ulicy Zamczej wspominać będziemy tych, którzy odeszli. W tegorocznej imprezie szczególne miejsce zajmować będą wspomnienia dotyczące Stanisława Zagajewskiego

Anita Łazińska zagra w Browarze B.

Pochodząca z Włocławka organistka, pianistka, aranżerka i wokalistkaczłonek londyńskiego zespołu Alle Choir oraz międzynarodowego zespołu Vibrations Of Sound na scenie zaprezentuje się w wybornym towarzystwie muzyków jazzowych.

Zagajewski w Browarze B.

25 października o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „X Konkursów Rzeźbiarskich dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego 2009-2018” i odsłonięcie gabloty z nagrodzonymi pracami z 10 edycji Konkursu.

Halloween z Amazonkami

Klub gier planszowych Taktyk po raz 4. zaprasza na niezwykłe Halloween. W podziemiach dawnego browaru, wśród czerwonych cegieł i tajemniczych obrazów, przy zaciemnionych stołach zbiorą się po raz kolejny postacie z bajek, powieści i horrorów. Przez 11 godzin będą grać w planszówki.

Włocławskie impresje w galerii 'dk'

26 października 2018r o godzinie 18.00 Dobrzyńsko - Kujawskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do galerii "dk" w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4 we Włocławku na uroczyste podsumowanie XXV edycji konkursu plastycznego „Włocławskie impresje”.

15. Rajd Włocławski w najbliższą niedzielę

W niedzielę 21. października Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko to za sprawą 15. Rajdu Włocławskiego, zaliczanego jako IV runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, organizowanego przez Automobilklub Włocławski.

XI Orioński Festiwal Piosenki Religijnej Deo Gratias

Pragniemy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału już w XI Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej Deo Gratias . Podstawowym celem festiwalu jest zaprezentowanie artystycznego dorobku młodzieżowych i dziecięcych zespołów i solistów z miasta Włocławka i całej Polski . Chcemy szczególnie w tym roku poprzez śpiew dziękować za 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. „ Deo gratias" trwa dwa dni.

2. gorączka gier nad Wisłą!

Całodzienny festiwal gier, dwa turnieje o tytuł mistrza Polski 2018 oraz mnóstwo atrakcji dla sympatyków planszówek - najbliższą niedzielę zdominuje świat wyobraźni, zabawy i humoru.

"Do zobaczenia w zaświatach" - kolejny seans w DKF

DKF Ósemka zaprasza na jeden z najlepszych filmów francuskich ostatnich lat. „Do zobaczenia w zaświatach" w reżyserii Alberta Dupontela jest ekranizacją powieści nagrodzonej w 2013 roku Grand Prix Nagrody Goncourtów. Autorem powieści i jednocześnie scenariusza do filmu jest Pierre Lemmaitre.