Zamknij X
Zamknij [X]

Chory w rodzinie - MBP zaprasza na spotkanie

W lutym obchodzimy Światowy Dzień Chorego i z tej okazji Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku, zaprasza na spotkanie pt. „Chory w rodzinie” z cyklu „Rodzina- to ważne"

Alfabet Sztuki w GSW

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Alfabet sztuki". Tematem - mistrzowie grafiki

„Miłość ci wszystko wybaczy” jutro w Browarze B.

Koncert przeniesie publiczność do przedwojennej Warszawy, do kawiarenki przy ulicy Foksal 17 – Cafe Bodo. Była ona pomysłem legendarnego polskiego śpiewaka, a tematem koncertu jest spotkanie Eugeniusza Bodo z Hanką Ordonówną.

Koncert karnawałowy w Brześciu Kujawskim

Karnawał w Brzeskim Centrum Kultury przebiega pod znakiem dobrych koncertów. Już 3 marca o godz. 18.00 BCK zaprasza na koncert w piosence lat 80-tych.

Kujawski karnawał

Już po raz trzydziesty, w niedzielę 3 marca br., mieszkańcy Włocławka obejrzą barwny korowód grup zapustnych, który w tradycyjny sposób akcentuje kończący się karnawał. Przebierańcy wyruszą o godz. 12.00 sprzed Muzeum Etnograficznego przy włocławskich bulwarach.

SP nr 5 organizuje koncert

Dziś o godz. 16.00 w Pałacu Bursztynowym rozpocznie się koncert dla rodziców uczniów wzorowych i przyjaciół szkoły.

Celtic fusion na Dzień Kobiet i Festiwal Świętego Patryka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej zaprasza do udziału w koncercie „Na irlandzką nutę”, zaplanowanym na niedzielę 3 marca. Początek o godz. 18:00.

Pokemon za puszkę - niecodzienna akcja włocławskich graczy

Podobno moda na poszukiwanie Pokemonów w zakamarkach miasta ustała. Nic bardziej mylnego, o czym przekonują organizatorzy wyjątkowego wydarzenia z okazji ogólnoświatowego dnia wspólnoty (Community Day). Tym razem chodzi nie tylko o łapanie Pokemonów, ale także – wsparcie dla zwierzaków.

Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej

200 lat temu – 7 stycznia 1819 r. w Warszawie — urodziła się Maria Wodzińska (1819–1896), pochodząca z zamożnego kujawskiego rodu, którego główną siedzibą był pałac w Służewie. W historii zapisała się jako wyjątkowa kobieta epoki romantyzmu — jedyna narzeczona Fryderyka Chopina, muza Juliusza Słowackiego, malarka i zdolna pianistka. Ostatnie lata życia spędziła w dworze w Kłóbce, należącym do rodziny jej największej miłości — męża Władysława Orpiszewskiego. Obecnie w tym miejscu, należącym do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego, znajduje się wystawa biograficzna poświęcona artystce.