Zamknij X
Zamknij [X]

Koncerty, prelekcje i pokazy - Włocławek w rocznicę wybuchu wojny

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się obchody 80-tej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. We Włocławku upłyną nie tylko na oficjalnych uroczystościach. Na wyjątkowy koncert i pokazy zaprasza także włocławskie Centrum Kultury "Browar B."

Popłyną smocze łodzie

Już jutro (24.08) na Wiśle pojawią się smocze łodzie. W tegorocznych zmaganiach rywalizować będą ekipy gospodarzy oraz reprezentanci Olsztyna, Malborka, czy też Chełmna.

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

Już XII raz wehikuł czasu przeniesie nas do epoki kamienia

Zapraszamy do podróży „wehikułem czasu” w odległe dzieje naszej historii. Przeniesiemy się do czasów budowniczych grobowców megalitycznych z epoki kamienia. Tę ciekawą wyprawę można odbyć 8 września br. w godz. 11 – 18 w Parku Kulturowym Wietrzychowice w Wietrzychowicach gm. Izbica Kujawska.

Dziś startuje Tykociński Włocławek Film Festival

Fundacja AriAri oraz Fundacja Ładowarka zapraszają na Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF). Impreza rozpoczyna się już dzisiaj. Do soboty (24 sierpnia) czekają nas koncerty, pokazy filmowe i prelekcje.

W niedzielę na bulwary

Jak zawsze niedziela na bulwarach upłynie pod znakiem muzyki i zabawy. Koncert na wiślanej scenie i impreza dla całej rodziny. Warto tam być.

Kolor Cafe - Michał Bajor we Włocławku

11 października w Centrum Kultury Browar B. wyjątkowy koncert wyjątkowego artysty. Przed włocławską publicznością Michał Bajor zaprezentuje recital złożony z utworów francuskich i włoskich wykonawców. Początek koncertu o 19:00.

Biesiada Kasztelańska 2019 już w niedzielę

18 sierpnia o godz. 15.00 na placu przy Hali Mistrzów rozpocznie się Biesiada Kasztelańska. Tradycyjnie już na scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki.

Wierni Polsce - już jutro wojskowy piknik

Przy okazji jutrzejszego Święta Wojska Polskiego warto wybrać się pod Halę Mistrzów. O godzinie 15:00 rozpocznie się tam piknik wojskowy pod hasłem: "Wierni Polsce". Włocławek jest jednym z 16 miast, w których jutro podziwiać będzie można uzbrojenie polskiej armii.