Zamknij [X]

Noc Bibliotek 2019

W najbliższą sobotę 5 października na ul. Nowomiejskiej 5 po raz piąty odbędzie się nocne czytanie pod nazwą ‘Noc Bibliotek’ w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Wduszygranie - kolejny koncert w Browarze B.

W sali kameralnej Browaru B. już jutro kolejny z cyklu koncertów poetyckich. 3 października o 18:00 na scenie pojawi się Krzysztof Jurkiewicz.

5 października 'Noc Bibliotek'

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku odbywa się w sobotę 5 października. Hasło tegorocznej akcji to: „Znajdźmy wspólny język”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wielkie święto bibliotek i czytania.

16. Rajd Włocławski

Automobilklub Włocławski po raz 16. zaprasza na Rajd Włocławski, będący również IV Rundą Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 września, a bazą rajdu będzie Pałac Bursztynowy. Tam zostanie zlokalizowany park maszyn, gdzie będzie można zobaczyć przygotowania uczestników do startu oraz pooglądać w pełni przygotowane rajdowe auta.

Niepodległe Kujawy – wyjątkowy festyn już w sobotę

Nie ma lepszego sposobu na to, by uczyć historii niż ten, by jej dotknąć. Z tego założenia wyszli organizatorzy I Festynu Historycznego - Niepodległe Kujawy, To niezwykłe wydarzenie przedstawi historię niepodległościowych walk na Kujawach w przekroju aż czterech epok.

Zapomniani mieszkańcy włocławka

Dziś, 24 września w 80. rocznicę spalenia dwóch włocławskich synagog podczas II wojny światowej, Fundacja Ładowarka zaprasza na niecodzienny pokaz zatytułowany "Zapomniani mieszkańcy Włocławka". Zaprezentują unikatowe fotografie jednej z rodzin, tworzących w II RP dużą, bo liczącą około 12 tys. osób, diasporę żydowską we Włocławku. Była to osiemnastoprocentowa część ogólnej populacji miasta.

Warsztaty rodzinne „Co wiecie o portrecie”

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejne warsztaty rodzinne pt. „Co wiecie o portrecie”. Odpowiedzi na to pytanie poszukamy na stałej ekspozycji „Galeria portretu polskiego…”. Dowiemy się, co to jest portret i autoportret, czym różni się od pejzażu.

IV Włocławska Wystawa Makiet

W sobotę i niedzielę odbędzie się IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych. Na wystawie można będzie zobaczyć świat 87 razy mniejszy na makietach kolejowych oraz w kolekcjach modeli taboru kolejowego i samochodów.