"Młodość Astrid" w DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza na film „Młodość Astrid", który prezentowany był na Gali Specjalnej podczas 68. MFF w Berlinie oraz jest zwycięzcą tegorocznego festiwalu Transatlantyk w Łodzi.

Wielki koncert dla Niepodległej we Włocławku

Największe dzieła muzyki klasycznej zabrzmią we włocławskiej katedrze głosami kilkudziesięcioosobowego Chóru Filharmonii Narodowej. Uroczysty koncert dla uświetnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWILEM.

'Sztuka Legionów Polskich' w GSW

20 listopada Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wykład Jerzego Brukwckiego. Krytyka sztuki, dziennikarza, kuratora wystaw, wieloletniego szefa warszawskiej Galerii Krytyków POKAZ w Warszawie. Tematem wykładu będzie sztuka legionowa.

Mała rzecz a cieszy... W teatrze

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na spektakl, który na co dzień prezentowany jest na deskach warszawskiego Teatru IMKA Tomasza Karolaka pt: Mała rzecz a cieszy.

Grafiki Marca Chagalla we Włocławku

Dziś o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Browar B. wernisaż niezwykłej wystawy. Do 9 grudnia w Centrum Kultury oglądać będzie można grafiki Marca Chagalla. Tytuł tej wystawy mówi wiele o wystawionych dziełach - "Grafika jak poezja"

Listopadowe warsztaty w GSW

„Wieża" - to tytuł kolejnych rodzinnych warsztatów twórczych organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej, odbędzie się już 18 listopada.

Turniej Bokserski już 10 listopada

10 listopada 2018 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbędzie się Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek. Wstęp wolny!

W Teatrze – wieszcz niepodległości…

Przez 123 lata niewoli Polacy czekali na możliwość utworzenia swojego państwa. Walczyli o wolność dla Ojczyzny i narodu. Walczyli orężem, walczyli piórem, walczyli podtrzymując polską tradycję i kulturę. Walczyli o polski język i polską szkołę. Historia polskości tkwi w dobrach kultury. Są nimi teksty kultury tak wybitne, tak nośne, tak przyczyniające się do odzyskania niepodległości, jak te, które wykorzystane są w przedstawieniu warszawskiego Teatru TM "Krasiński – wieszcz niepodległości. Romantyczne Rendez-vous."

Lustra Niepodległej w GSW

9 listopada w Galerii sztuki Współczesnej wernisaż wyjątkowej wystawy. Zobaczymy na niej grafiki artystów z całej Polski portretujących naszą rzeczywistość.

DKF Ósemka zaprasza na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

W poniedziałek, 5.11.2018 r., pokażemy poruszający film Christophera Quinna „Zjadanie zwierząt". Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem.