Koncert świateczno- noworoczny

Koncert świąteczno-noworoczny Zespołu „Kujawy” 15 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się koncert świąteczno-noworoczny przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”.

W Teatrze oczekiwanie na Mikołaja

„Mikołaj potrzebny od zaraz” to tytuł przedstawienia jakie zobaczyć będzie można w najbliższą niedzielę 15 grudnia w Teatrze Impresaryjnym.

Gwiazdoteka w Starej Remizie

13 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 w Klubie “Stara Remiza” przy ul. Żabiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu Gwiazdoteka. Tym razem usłyszeć będzie można wielkie przeboje francuskiej piosenki.

Beata Cedrzyńska - Ciało i sacrum

13 grudnia, o godz. 18:00, w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy prac Beaty Cedrzyńskiej.

Jubileusz 'Mikrofonu dla najmłodszych'

W dniach 13-15 grudnia 2019 r., w Izbicy Kujawskiej, odbędzie się finał Ogólnopolskiego XXXV Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Organizacji tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy podjęło się Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Natomiast do współorganizacji przystąpiły: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej oraz Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka.

Warsztaty w Browarze B.

Ozdoby choinkowe można wykonać też samemu. Jak to zrobić i jak sprawić, by były naprawdę wyjątkowe? Będzie można dowiedzieć się na warsztatach organizowanych w Centrum Kultury Browar B.

Targowe Śródmieście w świątecznej atmosferze

To już trzecia edycja wydarzenia, które w zamyśle organizatorów ma aktywizować przedsiębiorców z włocławskiego Śródmieścia i pokazać włocławianom, że to miejsce może, i powinno, tętnić życiem. Tym razem przebiegać będzie pod znakiem zbliżających się świąt. Początek w niedzielę o 10:00.

Puchar Polski Karate odbędzie sie we Włocławku [WIDEO]

14 grudnia odbędzie się Puchar Polski Karate seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Turniej odbędzie się w Hali Mistrzów we Włocławku. To będzie największa impreza karate, tego roku, w Polsce.

XXVII Rajd Świąteczno-Noworoczny już w sobotę

Oddział Kujawski PTTK i Szkoła Podstawowa w Smólniku przypominają, że tylko do jutra zgłaszać można swój udział w kolejnej edycji Rajdu Świąteczno-Noworocznego. Licząca 8 kilometrów trasa prowadzić będzie z Włocławka do Smólnika.

Muzeum zaprasza na promocję książki

30 listopada 2019 r. o godzinie 11.00 w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się spotkanie promujące książkę pt. „Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw. Województwo kujawsko-pomorskie”. Publikacja autorstwa Piotra Kalki i Jarosława Ellwarta ukazała się w roku bieżącym nakładem wydawnictwa „Region” z Gdyni.