Śladami II wojny światowej - w MZKiD

13 września br., o godz. 17.00, w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a odbędzie się sesja popularnonaukowa pt. „Śladami II wojny światowej”. W programie spotkania przewidziano prelekcje pracowników włocławskiego muzeum: Mariana Cieślaka pt. „Grafiki wytworzone w polskich obozach jenieckich w Niemczech w czasie II wojny światowej ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku” oraz Karoliny Bandziak-Kwiatkowskiej pt. „Fajans włocławski w okresie II wojny światowej (Industrie Werke Leslau, Keramische Werke)”.

Kolejna edycja akcji BohaterON

BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Podobnie jak w ubiegłym roku, do wzięcia udziału w akcji zaprasza CK "Browar B."

Nadciąga Polska Noc Kabaretowa 2019!

Wielkimi krokami zbliża się Polska Noc Kabaretowa 2019. Już 4 października we włocławskiej Hali Mistrzów moc dobrej zabawy i najlepsze polskie skecze kabaretowe.

Wilczyce wybiegną na boisko

Już w najbliższą niedzielę (8 września) na boisko wybiegną zawodniczki WAP. Wilczyce podejmować będą piłkarki z Ostrowa Wielkopolskiego.

Architektonicznym szlakiem - zapraszamy do gry miejskiej

W najbliższą sobotę, 7 września, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do udziału w wyjątkowej grze miejskiej. Uczestnicy będą mogli poznać bliżej architekturę miasta z okresu międzywojnia.

Zbliża się Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana za tydzień odwiedzi Zarzeczewo. 7 września odbędą się tam zawodu w ramach organizowanego przez niego cyklu "Cisowianka Mazovia MTB Marathon".

Muzyka nad Wisłą

W nadwiślańskiej scenerii 31 sierpnia 2019 roku o godz. 16:00 na przystani przy ul. Piwnej rozpocznie się Włocławski Festiwal Muzyki Elektronicznej Freshland Festival.

Deser z kulturą afrykańską

Na zakończenie tegorocznych wakacji Klub „Stara Remiza” przygotował Deser z kulturą afrykańską.

Sąsiedzkie śniadanie w Gwoździarni

W lipcu w Gwoździarni przy ulicy Szpichlernej powstał miejski warzywniak. Już w sobotę będzie można posmakować tego, co wyrosło w ogródku. Fundacja Ładowarka zaprasza na sąsiedzkie śniadanie.