Festyn: „Jesień na Zazamczu”

Już jutro (sobota 13 października) o godz. 11:00 w Klubie „Zazamcze”, przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się impreza pt. „Jesień na Zazamczu”.

Niewidomy, ale aktywny

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK” organizuje kolejną z cyklu imprezę promującą aktywność ruchową osób niewidomych i seniorów z terenu miasta Włocławek.

Szlakiem dalekich kontynentów - spotkanie w CK Browar B.

Centrum Kultury Browar B. zaprasza na promocję książki Barbary i Wojciecha Rybickich „Szlakiem dalekich kontynentów w reportażu, wierszach i fotografii” , która odbędzie się w dniu 11 października w Sali Kameralnej WCK Browar o godz 18. Wstęp Wolny.

II Włocławskie Impresje Operowe

Od Moniuszki do Niemena. To hasło przewodnie tegorocznych warsztatów wokalnych zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Na koncert finałowy uczestników zaprasza Fundacja "Samotna Mama".

"Pozwólmy nauczać dzieciom" w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka i Fundacja ANWIL dla Włocławka zapraszają na kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej. W poniedziałek, 8.października o godz. 19:00, pokażemy film „Pozwólmy nauczać dzieciom", nakręcony przez Alexandre'a Mourota, ojca dziecka, które uczęszcza do najstarszej montessoriańskiej placówki we Francji.

Przed nami wielkie święto muzyki operowej

Już po raz ósmy w Pałacu Bursztynowym oraz we Włocławskiej "Hali Mistrzów" zabrzmią najpiękniejsze arie wykonywane przez uczestników Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per Sempre”. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.

Warsztaty rodzinne

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne, które odbędą się 14 października, w niedzielę, o godz. 11.00, na wystawie czasowej pt. „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach”, prezentowanej w Muzeum Etnograficznym we Włocławku.

Pour le vie - spektakl w Browarze B.

10.10.2018 o godzinie 19.00 Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ i Centrum Kultury Browar B zapraszają do sali widowiskowej CK Browar B na przedstawienie 'Pour le vie".

Deser z kulturą kreolską - jeszcze w październiku

26 października 2018r. Klub „Stara Remiza” zaprasza na XXXIX Deser z kulturą kreolską. Tym razem wystąpi zespół „Los Tropikales”, który tworzy czterech oryginalnych i utalentowanych Latynosów, śpiewających w ich rodowitym języku hiszpańskim i grających znane i lubiane piosenki z Am. Łacińskiej.

Kameralnie o literaturze... z Krystyną Czubówną

Opowieści o miłości człowieka do przyrody otulone muzyką i głosem Krystyny Czubówny - taki klimatyczny, jesienny wieczór już 3 października w Księgarni Gdańscy we Włocławku.