Na progu Niepodległości - MZKiD zaprasza

15 września, o godzinie 16.00, w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. J. Słowackiego 1a odbędzie się spotkanie, na którym Tomasz Wąsik, kierownik Muzeum Historii Włocławka, wygłosi prelekcję pt. „Na progu niepodległości. Włocławek w latach 1914–1918”.

De Luzers zagrają na Wiśle

Koncert obędzie się w niedzielę o godzinie 18:00, na Scenie na Wiśle. Wstęp wolny.

Klub Aqua zaprasza na Optysiowe Regaty

Zawody rozegrane będą w najbliższy weekend na wodach Zalewu Włocławskiego, zaś ich "bazą" będzie znajdująca się przy Płockiej przystań Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy rywalizować będą w klasach: OPTIMIST i 29er.

8 września czytamy "Przedwiośnie"

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej 8 września w godz.10.00-14.00.

1,6 promila, drzewo i Opel - kierująca zatrzymana

Kierowanie samochodem w piątkową noc, to był fatalny pomysł ze strony 28-letniej włocławianki. W wydychanym powietrzu zmierzono 1,6 promila alkoholu. Zatrzymali ją funkcjonariusze Straży Miejskiej.

W Taktyku pożegnanie wakacji

Skryjki, bloby i combosy! Takie niezwyczajne atrakcje proponuje klub Taktyk sympatykom planszówek.

„ZIOŁOWA SPIŻARNIA” w skansenie w Kłóbce

W roku jubileuszu 25-lecia otwarcia Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zapraszamy na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Ziołowa spiżarnia”, który odbędzie się w dniu 9 września (niedziela), w godz. 15.00-18.00.

„Troje oczu"

To nieprzypadkowy tytuł dla wystawy prezentującej prace - Antoniego, Bartosza i Janusza Bisagaów. Otwarcie - 7 września o godzinie 18.00.

Gogol w Impresaryjnym

16 września o 18:00 na scenie włocławskiego Teatru Impresaryjnego zagości sztuka ponadczasowa. Komedia, która pomimo upływu prawie dwóch wieków, nie starzeje się i nie traci aktualności - "Rewizor" Mikołaja Gogola. Komedia całkowicie zrealizowana we włocławskim Teatrze wystawiana była

BohaterON w Browarze B.

„Napisz kartkę do Powstańców Warszawskich" - to akcja, która zatacza w Polsce coraz szersze kręgi, W tym roku, we Włocławku, kartkę do żyjących bohaterów powstania napisać będzie można 10 września w Browarze B.