5 października 'Noc Bibliotek'

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku odbywa się w sobotę 5 października. Hasło tegorocznej akcji to: „Znajdźmy wspólny język”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wielkie święto bibliotek i czytania.

16. Rajd Włocławski

Automobilklub Włocławski po raz 16. zaprasza na Rajd Włocławski, będący również IV Rundą Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 września, a bazą rajdu będzie Pałac Bursztynowy. Tam zostanie zlokalizowany park maszyn, gdzie będzie można zobaczyć przygotowania uczestników do startu oraz pooglądać w pełni przygotowane rajdowe auta.

Niepodległe Kujawy – wyjątkowy festyn już w sobotę

Nie ma lepszego sposobu na to, by uczyć historii niż ten, by jej dotknąć. Z tego założenia wyszli organizatorzy I Festynu Historycznego - Niepodległe Kujawy, To niezwykłe wydarzenie przedstawi historię niepodległościowych walk na Kujawach w przekroju aż czterech epok.

Zapomniani mieszkańcy włocławka

Dziś, 24 września w 80. rocznicę spalenia dwóch włocławskich synagog podczas II wojny światowej, Fundacja Ładowarka zaprasza na niecodzienny pokaz zatytułowany "Zapomniani mieszkańcy Włocławka". Zaprezentują unikatowe fotografie jednej z rodzin, tworzących w II RP dużą, bo liczącą około 12 tys. osób, diasporę żydowską we Włocławku. Była to osiemnastoprocentowa część ogólnej populacji miasta.

Warsztaty rodzinne „Co wiecie o portrecie”

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejne warsztaty rodzinne pt. „Co wiecie o portrecie”. Odpowiedzi na to pytanie poszukamy na stałej ekspozycji „Galeria portretu polskiego…”. Dowiemy się, co to jest portret i autoportret, czym różni się od pejzażu.

IV Włocławska Wystawa Makiet

W sobotę i niedzielę odbędzie się IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych. Na wystawie można będzie zobaczyć świat 87 razy mniejszy na makietach kolejowych oraz w kolekcjach modeli taboru kolejowego i samochodów.

Kolejny „architektoniczny” spacer po Włocławku

15 września 2019 roku o godz. 16.00 Fundacja Ari Ari zaprasza na kolejny ze spacerów po Włocławku, tym razem po Włocławku południowym - śladami architektury międzywojennej. Spacer jest jednym z 5 spacerów po Włocławku, które zaplanowano na sierpień i wrzesień 2019.

W kuźni Andrzeja Schmidta - MZKiD zaprasza

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejną Niedzielę z kustoszem, która odbędzie się 15 września, o godz. 12.00, w gmachu Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Akademia dokumentalna zaprasza na seanse

"Sojalizm" i "Steve Bannon. Czas przełomu". W poniedziałek, 16 września, w ramach projektu Akademia Dokumentalna – Dokumenty pamięci będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne. We wtorek, 17. września o godzinie 18:00 kolejny. Tym razem - „Antropocen: epoka człowieka"

GSW zaprasza

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza na spotkanie autorskie z Letosławą Charaszkiewicz w 50-lecie pracy twórczej.