Zamknij X

35 lat Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy

35 lat temu, w maju 1985 roku założony został Zespół Pieśni i Tańca “Kujawy”, działający w strukturze Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku.

Strajk Kobiet: Włocławianki wyjdą na ulice

Czwartkowy wyrok w sprawie aborcji eugenicznej wywołał lawinę buntu u kobiet w całej Polsce. Trwające od tego dnia protesty rosną w siłę i rozszerzają swój zakres. Manifestacja kobiet w dużych miastach budzi kontrowersje, ale także spotyka się ze zrozumienie ze strony części środowisk. Protest odbędzie się też we Włocławku.

Przed nami ostatnie seanse kina samochodowego

"Klątwa Doliny Węży" i "Wilk z Wall Street" to dwie ostatnie już w tym roku propozycje kina samochodowego. Filmy obejrzeć będzie można już jutro (2 października).

W Teatrze – Baj Pomorski i… Calineczka

Mała dziewczynka, Calineczka, wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy ponieważ sama nie mogła mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała Ropucha, która chciała aby poślubiła jej syna… Nie została żoną syna Ropuchy ponieważ porwał ją Żuk i zabrał do swego królestwa… Po pewnym czasie trafiła do Myszki, która chciała ją zeswatać z Kretem, od której uciekła na grzbiecie Jaskółki aż do ciepłych krajów gdzie poznała Króla Kwiatów…

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim

W ramach cyklu "Czytelnicze Oblicze" Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim, dziennikarzem, scenarzystą, dokumentalistą i co najważniejsze współtwórcą serialu „Alternatywy 4”.

Z Szaconkiem i nagrodą!

Kapela z Szaconkiem została najlepszym zespołem folkloru miejskiego w Polsce. Włocławska grupa zwyciężyła w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Ocalić od zapomnienia - harcerze zapraszają w ten weekend

„Ocalić od zapomnienia włocławską historię” pod takim hasłem, w najbliższą sobotę, odbędzie się Gra Miejska organizowana przez harcerzy Hufca ZHP Włocławek. Impreza współfinansowana jest z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Wystawa w CK 'Browar B.'

Zapraszamy na kolejną, siódmą już, wystawę “Oblicza Młodej Sztuki” będącą podsumowaniem zajęć artystycznych prowadzonych w Pracowni Edukacji Plastycznej.