Zamknij X

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Logistyków

10 marca br. w auli Collegium Novum KSW odbył się VII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Logistyków. Nadrzędnym celem Konkursu jest rozbudzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych wśród młodzieży, a finalistów było aż 41.

Włocławskie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów z Ukrainy

Włocławskie szkoły już przyjmują uchodźców z Ukrainy. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie do włocławskich placówek oświatowych trafi wielu kolejnych. W tej sytuacji ułatwieniem dla edukacji byliby nauczyciele władający językiem ukraińskim. Tych jednak brakuje. Ułatwieniem w tej sytuacji jest fakt, że wielu wśród włocławskich pedagogów zna język rosyjski.

Profilaktyka i dobra zabawa. Projekt MediCare z LZK

Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku jest jedną ze szkół w całym kraju, która bierze udział w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Z tej okazji, uczniowie z klasy o profili biologiczno-chemicznym zorganizowali między innymi Dzień Zdrowia.

Grupa Arche udostępnia hotele dla uchodźców

Grupa Arche udostępnia swoje hotele uchodźcom z Ukrainy i prowadzi zbiórkę na ich rzecz. „Odzew jest olbrzymi” – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Trwa akcja pomocy dla uchodźców. Ruszyły specjalne numery telefonów

Pomoc wciąż płynie i wciąż jest potrzebna. W mieście już pojawili się pierwsi uchodźcy z ogarniętego wojną kraju, lada dzień może pojawić się ich zdecydowanie więcej. W mieście trwają zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wystartowały też specjalne numery telefonów.

Przygotowania do przyjęcia uciekających przed rosyjską agresją. Pomoc znajdą też przy Bojańczyka

Artykuły pierwszej potrzeby, środki higieniczne, żywność ale też zabawki czy naczynia. Przy ulicy Bojańczyka, w dawnej restauracji „Ratuszowej” uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy mogą odebrać niezbędną pomoc. Punkt czynny będzie od 8:00 do 15:00, jednak potrzebujący będą mogli skorzystać z niego w innych godzinach po kontakcie telefonicznym z wolontariuszami.

Dyżury radnych wracają do Urzędu Miasta

25 listopada, z powodu sytuacji pandemicznej w kraju, dyżury radnych zostały zawieszone do odwołania. Dziś, Piotr Kowal, przewodniczący Rady Miasta Włocławek przekazał informację o wznowieniu możliwości kontaktu z radnymi na terenie ratusza.

Włocławska Lewica składa życzenia kobietom

Dziś, włocławska Lewica, jak co roku złożyła życzenia mieszkankom Włocławka w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nie obyło się bez symbolicznego prezentu.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

249 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

187 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

245 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

124 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

73 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

104 wyświetleń