Maciej Maciak o "epidemii" w MPK i nie tylko

Maciej Maciak na zorganizowanej dziś konferencji prasowej odniósł się do wydarzeń jakie mają miejsce we włocławskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, mówił także o dalszych losach protestu wyborczego, jaki KWW Macieja Maciaka złożyło do sądu, żądając powtórzenia wyborów do Rady Miasta w okręgu nr 3. Dziennikarze usłyszeli też zapowiedź ujawnienia materiałów, które poddadzą w wątpliwość uczciwość przebiegu minionych wyborów.

Dzień Pracownika Socjalnego w Centrum Kultury Browar B.

Wczoraj, 21 listopada, w Centrum Kultury Browar B. odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W uroczystościach brali udział zarówno pracownicy MOPR, jak i dyrektorzy domów pomocy społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych, reprezentanci organizacji pozarządowych, reprezentanci instytucji pomocowych i ośrodków wsparcia.

117,9 dB w Hali Mistrzów

Przy okazji środowego spotkania z ekipą Le Mans, o jak najlepszy wynik walczyli nie tylko koszykarze, ale także kibice.Co ostatni walczyli o miano "najgłośniejszych w Polsce".

Znamy nowe władze powiatu

Dziś (22.11), na pierwszej sesji po wyborach samorządowych spotkali się radni powiatu włocławskiego. Początkowy porządek obrad obejmujący tylko wybór przewodniczącego Rady został uzupełniony. W efekcie poznaliśmy także nazwisko nowego starosty. Został nim Roman Gołębiewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

'Dla Niepodległej' w Smólniku

W sobotę, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w Szkole Podstawowej w Smólniku odbył się festyn "Dla Niepodległej". Na tych, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia szkołę czekały występy artystyczne, warsztaty, wspólne tworzenie narodowych kokard i... wspólne tańczenie poloneza.

Anwil triumfuje nad Le Mans - zdjęcia i wideo

Przed tym meczem jasne było jedno – ta drużyna, która wyjdzie zwycięsko z batalii w Hali Mistrzów znacząco przybliży się do celu, jakim dla obu ekip jest wyjście z grupy A Basketball Champions League. Obie drużyny przed środowym spotkaniem miały identyczny bilans punktowy, na koncie gromadząc po dwie wygrane i cztery porażki ( co w przypadku faworyzowanej przed sezonem ekipy z Le Mans jest pewną sensacją).

Kiedy koniec problemów w MPK?

We wtorek ponownie na ulice miasta nie wyjechały wszystkie z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Część kursów zaplanowanych przez miejskiego przewoźnika, podobnie jak wczoraj, trzeba było zawiesić. Jak długo potrwa ta sytuacja? Co najmniej do końca tygodnia.

Poznajmy naszych Radnych. Wideo i zdjęcia

Spośród 25 radnych, którzy dziś po raz pierwszy w tej kadencji zasiedli w sali przy Zielonym Rynku, aż 10 to osoby, które w minionej kadencji nie były radnymi. Zdecydowaną większością są ci, dla których to samorządowy debiut. Wyjątkiem jest Wanda Muszalik, która do Rady Miasta wraca po przerwie.

Głosowania w RM - bardziej transparentne

Dla wielu spośród dziś obecnych na pierwszej sesji Rady Miasta radnych, obrady te były samorządowym debiutem. Nie był to jednak jedyny debiut jakiego byliśmy świadkami dziś przy Zielonym Rynku. Zadebiutował też nowy system głosowania, dzięki któremu obrady mają stać się bardziej transparentne dla włocławian.

MPK odwołuje niektóre połączenia

Tą informacją od rana żyje wielu włocławian, z pewnością wszyscy ci, którzy na co dzień korzystają z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. "Autobusy nie jeżdżą" - słyszeliśmy dziś w redakcji wielokrotnie. "Co się dzieje?" - pytali włocławianie.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

170 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

252 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

220 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

108 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

41 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

126 wyświetleń