Zamknij [X]

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Kazimierza Wielkiego

Temat Pchlego Targu, kłopoty z infrastrukturą drogową i temat planów wybudowania bloków przy Celulozowej - te tematy zdominowały środowe spotkanie prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami osiedla Kazimierza Wielkiego.

Zimowa Liga Tenisa zakończona [WIDEO]

Radosław Sobieraj triumfował w miniony weekend w turnieju finałowym Zimowej Ligi Tenisa. Coroczne rozgrywki zakończyły się w niedzielę. W finałowym spotkaniu triumfator pokonał Sebastiana Sadzińskiego w dwóch setach.

Nauczyciele, trzymajcie się – SLD o trwającym proteście

Głodowe pensje, po których czekają głodowe emerytury – tak, o sytuacji nauczycieli mówiła na wczorajszym briefingu prasowym Wanda Muszalik. Włocławscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawili swoje stanowisko w sprawie trwającego protestu.

Egzaminy się odbędą - zapewnia Marek Wojtkowski

Od wczoraj trwa strajk nauczycieli. Po fiasku rozmów pomiędzy rządem a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nauczyciele, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przystąpili do akcji protestacyjnej. Jak jeszcze w piątek zapowiadał prezydent Marek Wojtkowski – „Włocławek jest gotów na protest nauczycieli”. Na dzisiejszym briefingu prasowym poinformowano o skali akcji w mieście.

Nowy sprzęt w rękach WOPR

Włocławski WOPR otrzymał nowy pojazd. Dysponujący dwustoma końmi mechanicznymi Ford Ranger z przyczepą na której znajduje się skuter wodny ułatwiający szybkie podjęcie działań ratowniczych, do tego - motopompa i platforma ratunkowa. Całkowity koszt tego zakupu dla WOPR wyniósł ponad 300 tysięcy złotych. Sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i dofinansowania ze spółki Anwil.

Tłumy na Święcie Żuru w Łęgu [WIDEO]

Takiej frekwencji mogliby pozazdrościć organizatorzy nie jednej imprezy. Korzystając z ciepłej, słonecznej pogody prawdziwe tłumy włocławian i nie tylko pojawiły się na jubileuszowym, dziesiątym Święcie Żuru Kujawskiego w klubie Łęg przy ulicy Płockiej.

Palmy, kraszanki i smakołyki na kiermaszu w muzeum [WIDEO]

W Muzeum Etnograficznym na włocławskich bulwarach po raz kolejny już odbył się tradycyjny Kiermasz Wielkanocny. Także i tym razem, po raz piętnasty, w gmachu muzeum pojawili się rękodzielnicy, producenci wędlin, przetworów, serów czy wypieków. Frekwencja dopisała.

Targi Pracy, Szkół i Rzemiosła za nami [WIDEO]

Przez dwa dni we włocławskiej Hali Mistrzów trwały Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Wśród stoisk wystawców przewinął się tłum włocławian. Przede wszystkim młodszych, ale także starszych. Jak co roku targi we Włocławku skierowane były zarówno do absolwentów szkół, jak i osób bezrobotnych.

Najnowsze galerie

2019-05-24

Geberit rozpoczyna współprace z ZST

27 wyświetleń

2019-05-24

Dzień Matki DUK

214 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. III

162 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. II

201 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. I

187 wyświetleń

2019-05-23

Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól

168 wyświetleń