Przedszkolaki zaśpiewały hymn. Z pasją

"Rekord dla Niepodległej" padł dziś w Polsce. Uczniowie szkół w całym kraju, punktualnie o 11:11 rozpoczęli wspólne śpiewanie hymnu. Wszystko dla uczczenia stulecia polskiej niepodległości.

Opera za kratami

Do różnego rodzaju imprez: biegów, wieczornic, koncertów, spotkań i prelekcji organizowanych w ramach obchodów 100-lecia niepodległości już przywykliśmy. Jednak koncert, który odbył się wczoraj we Włocławku, bez wątpienia należał do tych najbardziej wyjątkowych. Publicznością byli osadzeni, a sceną - sala w Zakładzie Karnym.

Bieg Stulecia w najbliższą niedzielę

Już w niedzielę 11 listopada, punktualnie o 11:11, rozpocznie się Bieg Stulecia na dystansie 10 kilometrów. Tego dnia możemy też spodziewać się utrudnień na ulicach.

Festiwal Zawodów we Włocławku. Relacja

W czwartek w Urzędzie Miasta odbył się Festiwal Zawodów, w ramach którego zaprezentowały się szkoły techniczne z Włocławka. Odwiedzający wydarzenie gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zapoznania się kierunkami kształcenia.

Andrzej Urbaniak dobiegł do Włocławka

Ultramaratończyk, który cztery dni temu wyruszył z Nakła nad Notecią, by po przebiegnięciu 500 kilometrów dobiec 11 listopada do mety w Bydgoszczy, dziś dotarł do Włocławka. Powodem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest chęć uczczenia 100 lat polskiej niepodległości.

Straż Rybacka we Włocławku z nowym autem

Państwowa Straż Rybacka w województwie otrzymała kolejne 4 nowe samochody marki FORD RANGER o łącznej wartości ponad 0,5 mln złotych. Kluczyki do nowych wozów oraz lornetki telewizyjne przekazał dziś funkcjonariuszom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

IPN i Urząd Miasta zapraszają na Plac Wolności

Od dziś, do 21 listopada włocławianie mogą zapoznać się z plenerową wystawą zatytułowaną: „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza”. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”. Ekspozycja, w zamierzeniu autorów z Instytutu Pamięci Narodowej ma przybliżyć lokalny wymiar polskiej niepodległości.

Włocławek uczci 100-lecie niepodległości. Wideo

Od początku tego roku we Włocławku organizowane są różnorakie uroczystości związane ze 100-leciem polskiej niepodległości. Koncerty, wieczornice, biegi i konkursy - to wszystko działo się i dzieje w mieście. Apogeum obchodów dopiero przed nami. Najbliższy weekend przyniesie kilka imprez i uroczystości o charakterze patriotycznym. Warto tam być.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

86 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

143 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

50 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

130 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

51 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

108 wyświetleń