Zamknij X
Zamknij [X]

Magiczny dywan już w OLIGO

Magiczny dywan to rzecz wyjątkowa, choć nie lata jak bajkowy pierwowzór. System czujników ruchu, projektor, komputer i interaktywna „podłoga” stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną. Dziś jeden z egzemplarzy trafił do włocławskiego Stowarzyszenia OLIGO.

Dziewczynka pozostawiona w oknie życia - stan dziecka jest 'bardzo dobry'

Wczoraj, po godzinie 21:00, po raz drugi od roku 2011, kiedy powstało włocławskie okno życia w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi , w pomieszczeniach zajmowanych przez siostry, rozległ się dzwonek sygnalizujący, że w oknie przy ulicy Wojska Polskiego ktoś pozostawił niemowlę. Noworodkiem okazała się dziewczynka.

Tak wygląda Park na Słodowie. Wideo i zdjęcia z drona

Do niedawna zarośnięty krzakami i kryjący ruiny dawnego basenu. Dziś - najmłodszy i chyba najpiękniejszy z włocławskich parków. Na Słodowie, w sobotę 14 lipca, oficjalnie zaprezentowano go mieszkańcom. Zobaczcie jak Park na Słodowie wygląda na naszych zdjęciach.

#Q4news To trzeba zobaczyć. Park na Słodowie otwarty

Sądząc po tłumach, jakie w sobotę odwiedziły najmłodszy z włocławskich parków, na Słodowie powstało coś, na co włocławianie naprawdę czekali. Kompleks boisk, plac zabaw, stawy i mnóstwo zieleni. Warta ponad 14 milionów złotych inwestycja oficjalnie została oddana do użytku.

Anna Gembicka o swoich priorytetach w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

Od niedawna pełniła funkcję Pełnomocnika Wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. Anna Gembicka od 4 czerwca została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dziś spotkała się z dziennikarzami, aby przedstawić swoje plany i priorytety.

200 tysięcy złotych promesy. Przy Żytniej powstanie Ośrodek Wsparcia

200 tysięcy złotych na Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy. Rządowa promesa na taką kwotę powędrowała dziś na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Piotra Grudzińskiego. Wraz z wkładem własnym samorządu w wysokości 20 tysięcy złotych pozwoli to na stworzenie "tymczasowego domu" dla 15 osób.

Kreatywne Wakacje z fundacja Vladislawia

Od 8 lipca trwają zajęcia dla dzieci organizowane przez działającą przy Kujawskiej Szkole Wyższej fundacji „Vladislawia”. Zajęcia noszą tytuł „Kreatywne Wakacje”

Katedra przejdzie remont. Jest dotacja

1 296 880 złotych. Dokładnie taka dotacja trafi do Włocławka na remont bazyliki katedralnej. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont dachów prezbiterium i dwóch przyległych zakrystii. O dotacji poinformowała dziś wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

38 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

57 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

235 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

167 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

26 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

109 wyświetleń