Wotum zaufania i absolutorium dla Marka Wojtkowskiego

Radni zdecydowali. Prezydent Włocławka z absolutorium i wotum zaufania. Miejscy rajcy na wtorkowym posiedzeniu zdecydowali też o przyjęciu sprawozdania z wykonania budżetu za 2022 rok.

Zjednoczona Prawica na wspólnej wyborczej liście

W sobotę, w Bogatyni odbył się wiec wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, na którym ugrupowanie sformułowało listę priorytetowych postulatów w zbliżającej się kampanii wyborczej. W poniedziałek lokalni liderzy Zjednoczonej Prawicy spotkali się z dziennikarzami we Włocławku.

Kierowcy ignorowali znak „STOP

Włocławscy policjanci kolejny raz obserwowali przy użyciu policyjnego drona zachowanie kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi mogą jeszcze skuteczniej egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych. Przekonali się o tym kierowcy dla których znak B-20 „STOP" wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się.

W te wakacje ANWIL ponownie zadba o bezpieczeństwo mieszkańców regionu

Należąca do Grupy ORLEN chemiczna spółka wspólnie z włocławskim WOPR-em kontynuuje projekt pn. „Bezpieczny wypoczynek na kąpieliskach”. To kolejne działanie realizowane we współpracy tych dwóch podmiotów, które ma na celu realną poprawę bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku lokalnej społeczności.

Zaczynamy Dni Włocławka 2023

Choć na najwięcej atrakcji możemy liczyć w sobotę i w niedzielę, to tegoroczne Dni Włocławka zaczynają się już dziś w „Ogrodzie na Pompce”, warto wybrać się tam na Noc Świętojańską.

Wspaniała historia i ambitne plany: Polfa Tarchomin świętuje swoje 200-lecie

Przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki wzięli udział w uroczystej gali z okazji 200-lecia Polfy Tarchomin S.A., zorganizowanej w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. W kolejnych przemówieniach nawiązywano zarówno do historii i tradycji legendarnej marki, jak i jej ambitnych planów rozwojowych. Pracownikom Polfy przyznane zostały również odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP.

Polfa świętuje swoje 200-lecie nowymi inwestycjami

Historia polskiej farmaceutyki nierozerwanie związana jest ze stołeczną Polfą Tarchomin. Spółka, świętująca właśnie 200-setne urodziny, wprowadziła na nasz rynek penicylinę (1948 r.), uruchomiła produkcję insuliny (1953 r.), a ostatnio istotnie przyczyniła się do pokonania pandemii. Legendarna marka w kolejne stulecie swego istnienia wchodzi z ambitnymi projektami inwestycyjnymi, na czele z Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych.

Najnowsze galerie

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 2

237 wyświetleń

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 1

59 wyświetleń

2023-12-01

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZS 3

45 wyświetleń

2023-12-01

Spektakl „Dziady cz. II” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

98 wyświetleń

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

184 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

137 wyświetleń