Zamknij X
Zamknij [X]

Ratusz idzie na wojnę z hejtem

Tuż po zabójstwie Pawła Adamowicza tematem numer jeden w debacie publicznej stała się „mowa nienawiści”. Być może po raz pierwszy zjawisko to stanęło w centrum zainteresowania i po raz pierwszy podjęto z nim walkę na taką skalę. Także we Włocławku. Prezydent apeluje do lokalnych mediów o wsparcie w tej walce.

Trzy koty nie żyją. Kto mógł to zrobić?

Czy w Szpetalu Górnym otruto koty? Na to pytanie szuka odpowiedzi włocławska policja. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. Według właściciela, pod jego nieobecność ktoś włamał się do domu i zabił trzy spośród ośmiu zwierzaków. Dwa udało się cudem uratować. Jeden zaginął. Na znalazcę kotki czeka nagroda.

Kierunek - Malta... Na staż, nie urlop

Co zrobić, gdy po opuszczeniu szkoły bezowocnie błądzimy po kolejnych rekrutacjach. Co zrobić, jeśli nieskutecznie poszukujemy odpowiedniej dla nas pracy? Wreszcie co zrobić, by podnieść nasze kwalifikacje na rynku pracy? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić uczestnikom spotkania „Czas na młodych” organizatorzy z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, WUP i PTE. Spotkanie odbyło się 22 stycznia.

Obrońcy Obrońców Wisły 1920 - przywracają pamięć

Wydawałoby się, że o walkach toczonych we Włocławku w sierpniu 1920 roku wiemy już wszystko, lub prawie wszystko. Wydawałoby się także, że Pomnik Obrońców Wisły 1920 roku jest jedynym miejscem związanym z tymi tragicznymi wydarzeniami i jedyną po nich pamiątką. Nic bardziej mylnego – lasy na prawym brzegu Wisły skrywają zapewne jeszcze kilka takich miejsc pamięci. Jedno z nich odkryli mieszkańcy miasta. Chcą należycie upamiętnić spoczywających w zbiorowej mogile bohaterów.

Ferie Browerie - dzieją się w Browarze B.

Tuż, tuż za rogiem – pierwszy dzwonek po zimowych feriach, do których zakończenia pozostało niespełna pięć dni. Te ostatnie dni laby, łącząc przyjemne z pożytecznym, wykorzystują też uczestnicy "Ferii Browerii" w CK Browar B.

156. rocznica powstania styczniowego

22 stycznia 1863 roku rozpoczął się największy zryw niepodległościowy w dziejach Polski. Na terenie Polski i Litwy rozpoczęły się walki z rosyjskim zaborcom. Wcześniejsze o nieco ponad 30 lat powstanie listopadowe, niemal ominęło Kujawy. W czasie powstania styczniowego jednak, tu także toczyły się zacięte walki. Walki, które także przesądziły o niepowodzeniu powstania. Dziś we Włocławku obchodziliśmy rocznicę tamtych wydarzeń.

Najnowsze galerie

2019-03-26

Roztańczone Kujawy

183 wyświetleń

2019-03-26

Noc Sów w Nadleśnictwie

173 wyświetleń

2019-03-25

Pożar na ul. Dziewińskiej

222 wyświetleń

2019-03-25

Mistrzostwa Oldboyów w szachach

173 wyświetleń

2019-03-25

Mężczyzna z kijowym PESELem

213 wyświetleń

2019-03-25

Kamiński, Cieślak - spotkanie w GSW

73 wyświetleń