Urząd Miasta wprowadza nowe zasady wejścia do budynku

Od dziś ograniczone zostają kontakty mieszkańców z urzędnikami w ratuszu, oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku. Każda wizyta petenta, w sprawie nie cierpiącej zwłoki, będzie odbywać się pod kontrolą urzędników. W ślad za tym możliwości wejścia do budynku zostaną ograniczone.

Koronawirus. Higiena informacyjna też jest ważna

Powszechna niepewność wiążąca się z nowym zagrożeniem jakim jest koronawirus, wiąże się z powstawaniem masy plotek, domysłów, spekulacji i niestety, także fake newsów. Ufajmy tylko oficjalnym kanałom informacji - ten apel powtarzany jest w mediach coraz częściej i warto się w niego wsłuchać.

Lokalne samorządy podpisały porozumienie. W tle – koronawirus

Prezydent Marek Wojtkowski, starosta powiatu włocławskiego Roman Gołębiewski, wójt Gminy Lubanie Larysa Krzyżańska, burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski i sekretarz Gminy Włocławek Piotr Stanny podpisali dziś we Włocławku porozumienie o delegowaniu pracowników urzędów do pracy w innych jednostkach samorządowych.

Nie będziemy zamykać sklepów - samorządowcy dementują plotki

Narastające poczucie zagrożenia i pojawiające się nowe informacje o pandemii COVID-19 powodują powstawanie plotek i fake newsów. Jedną z nich jest ta o planach zamknięcia sklepów w naszym mieście. Nie planujemy tego - podkreśla prezydent. Jednocześnie wciąż zamknięte pozostają miejskie instytucje kultury i szkoły. Ratusz apeluje też o przestrzeganie zasad profilaktyki. Za nami kolejna konferencja prasowa dotycząca sytuacji epidemiologicznej w mieście'

Placówki kultury pozostaną zamknięte – informuje ratusz

Zamknięcie placówek oświatowych to tylko jeden z elementów walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przez kolejne dni w Polsce zamknięte pozostaną muzea, instytucje kultury i uczelnie wyższe. Także we Włocławku – potwierdza ratusz. Do listy dodano także obiekty sportowe.

Zajęcia w szkołach odwołane. Zamknięte baseny, stadiony, hale i obiekty kultury

Sytuacja dotycząca epidemii COVID-19 jest bardzo dynamiczna. Każdy dzień przynosi nam nowe informacje i nowe obostrzenia. Dziś po godzinie 10:00 premier Mateusz Morawiecki poinformował o zawieszeniu zajęć w polskich placówkach edukacyjnych na dwa tygodnie. Jutro i pojutrze młodzi włocławianie mogą pojawić się jeszcze w szkołach, jednak lepiej by pozostali w domach.

Odwołanie imprez, zakaz odwiedzin w DPS-ach. Nowe informacje z ratusza.

W ślad za podjętą dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzją o odwołaniu w kraju imprez o charakterze masowym, także i włocławski ratusz ogłasza odwołanie wszystkich imprez, które miały być organizowane przez podległe mu instytucje. To nie koniec decyzji podjętych w związku z epidemią koronawirusa.

Najnowsze galerie

2020-05-28

Dachowanie seicento w Faliszewie(pow. radziejowski)

201 wyświetleń

2020-05-25

W bajkowym klimacie

199 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

61 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

240 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

161 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

62 wyświetleń