Koncert Patriotyczny we Włocławku. Relacja zdjęciowa i film

Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko oficjalne uroczystości i przemówienia, to także okazja do tego, by „odkurzyć”, być może nieco zapomniane, patriotyczne pieśni. Z tego założenia wyszli organizatorzy z CK „Browar B.” Wczoraj na Placu Wolności odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - wideo i zdjęcia

Włocławianie uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przy włocławskiej katedrze odbyła się pierwsza część uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych gości oraz mieszkańców. W drugiej części zgromadzeni goście uczestniczyli w Mszy Św. za Ojczyznę.

Motocykliści i lotnicy wspólnie zainaugurowali sezon

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Już oficjalnie i nieodwołalnie. 1 maja na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pojawiło się około 1300 motocyklistów, którzy wybrali to miejsce, aby zainaugurować sezon. Oprócz nich sezon 2019 rozpoczęli także skoczkowie i lotnicy.

Biało-czerwony tłum. Włocławek uczcił barwy narodowe

Włocławek pełen flag i biało-czerwonych kotylionów. Ulica 3 Maja wypełniona tłumem ludzi i długą na 100 metrów polską flagą. Za nami włocławskie obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Bandera na maszcie - sezon żeglarski rozpoczęty

Bandera zawisła na maszcie w Marnie Zarzeczewo, w ten sposób żeglarze zainaugurowali sezon nawigacyjny. Przez najbliższe miesiące to miejsce i Zalew Włocławski przyciągać będą wodniaków, nie tylko z regionu.

Przed nami majówka - uroczystości i... grillowanie

W tym roku termin majowego, świątecznego weekendu może zadowolić tych, którzy planują bliższe, lub dalsze wojaże. Od środy do niedzieli, przy poświęceniu zaledwie jednego dnia urlopu, możemy naprawdę dobrze wypocząć. Jednak także i ci, którzy zostaną w mieście nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Oficjalne uroczystości i koncerty - to plan ratusza na długi weekend.

1 maja - Święto Ludzi Pracy oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Tradycyjnie już włocławska lewica uczciła Święto Pracy. Pierwszomajowy pochód wyruszył spod pomnika Ludziom Pracy na Bulwarach, do Placu Wolności. Pod flagami lewicy (głównie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów) i Unii Europejskiej maszerowało około 100 uczestników.

#Q4news. Żłobek integracyjny przy Długiej już niebawem

Warta 6 milionów inwestycja miasta jest już na finiszu. Zgodnie z założeniami umowy wykonawca właśnie schodzi z placu budowy. Obiekt jest już niemal gotowy. Niemal, pozostaje bowiem jego wyposażenie w niezbędny sprzęt edukacyjny.

Potrącenia tak, ale w ratach. Ratusz o strajku nauczycieli [WIDEO]

Odkąd 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli, ten temat wzbudzał ogromne emocje i zainteresowanie. Wypłata pensji za okres strajku, stała się kością niezgody pomiędzy Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi a wieloma samorządami w tym włocławskim.

1 maja na ulice Włocławka wyjedzie motoambulans

Blisko 75 koni mechanicznych mogących rozpędzić maszynę do 200 km na godzinę. Wjedzie tam gdzie nie wjedzie klasyczny ambulans. Tam gdzie nawet mogłaby pojawić się karetka, on pojawi się zdecydowanie szybciej. Yamaha Tracer 700 - nowy nabytek włocławskiego pogotowia ratunkowego rozpocznie służbę 1 maja.

Najnowsze galerie

2019-07-19

Tragiczne zdarzenie w Parku

237 wyświetleń

2019-07-19

Kartka z powstania

195 wyświetleń

2019-07-18

Magiczny Dywan w Oligo

222 wyświetleń

2019-07-18

Oczyszczają rz. Zgłowiączkę

84 wyświetleń

2019-07-18

Konsultacje społeczne w Nakonowie

135 wyświetleń

2019-07-16

Wioślarze WTW przed zgrupowaniem

146 wyświetleń