Zamknij X

Ragu z sercem i od serca

Przez całe niedzielne popołudnie w wietrze i padającym deszczu, pod Halą Mistrzów uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych przygotowywali wyjątkowe ragu z warzywami, cielęciną i mnóstwem innych dodatków z których najważniejszym było serce. Akcję przeprowadzono bowiem w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Terytorialsi we Włocławku. Przysięgę złożyło 55 żołnierzy

Choć jeszcze nieco zbyt wcześnie by mówić, że wojskowe mundury wróciły do Włocławka, to ta chwila jest coraz bliżej a widomym tego znakiem jest fakt, ze to właśnie we Włocławku, w sobotę, swoją przysięgę złożyli żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

XXX Finał za nami. Tak WOŚP zagrał we Włocławku

Wiatr, zacinający deszcz i śnieg – trudno wyobrazić sobie gorszą pogodę dla przeprowadzenie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A jednak – wolontariusze ruszyli na ulice a ludzie dobrego serca napełniali skarbonki zbierających. Włocławski sztab poinformował w niedzielny wieczór, że na koncie Orkiestry w mieście znalazły się 243 510 złote i 2 grosze.

Nowoczesna pracownia badań w ANWILU

Jednym z celów biznesowych chemicznej spółki z Grupy ORLEN, czołowego polskiego producenta nawozów azotowych, jest utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz ciągłe ich doskonalenie. Nowym narzędziem, które pomoże w jego realizacji jest otwarta na początku roku pracownia badań własności fizycznych nawozów, której działanie koordynuje Obszar Strategii, Rozwoju i Innowacji.

Co trafia do włocławskiego biura rzeczy znalezionych

Co najczęściej gubią włocławianie? Gdzie szukać pomocy, kiedy coś zgubimy? Włocławska Straż Miejska przekazała nam informacje na temat działalności biura rzeczy znalezionych, którego jest organem prowadzącym.

Ferie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Podczas ferii, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku w swoje progi zaprosiło zarówno grupy zorganizowane, oraz dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami na zajęcia, które przeniosły uczestników w czasie.

BGK: w trakcie prac termomodernizacyjnych trzeba pamiętać o ochronie siedlisk ptaków

Skrzydlaci lokatorzy mieszkają w większości budynków. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który przyznaje premie ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów (FTiR), zachęca inwestorów do współpracy z ornitologami oraz instalowania budek lęgowych rekompensujących ptakom gniazda utracone w wyniku prac inwestycyjnych. „Ptaki są naszymi sprzymierzeńcami i remontując budynki, należy chronić ich siedliska” – mówi Przemysław Osuch z BGK.

Najnowsze galerie

2022-07-03

Poważne zniszczenia w Wieńcu Zdroju

138 wyświetleń

2022-06-28

Festyn folklorystyczny w skansenie w Kłóbce

108 wyświetleń

2022-06-28

III Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

161 wyświetleń

2022-06-28

Cygańskie Inspiracje we włocławskim Muzeum Diecezjalnym

191 wyświetleń

2022-06-27

Jarosław Kaczyński we Włocławku

128 wyświetleń

2022-06-27

Dni Włocławka 2022 cz. II

193 wyświetleń