Maraton egzaminacyjny za nami. Co z maturami?

"Wszyscy uczniowie otrzymali oceny (...) jednak rady klasyfikacyjne nie odbyły się" - mówiła wczoraj o sytuacji we Włocławku zastępczyni prezydenta miasta Barbara Moraczewska. Jest jednak jeden wyjątek - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie tej placówki mogą być pewni, że przystąpią do egzaminu.

Pożary w lasach - Bell 206 wspiera strażaków [Wideo]

Pożary lasów i traw, to niestety także widoma oznaka zbliżającego się lata. Kilka słonecznych dni wystarczyło, by lasy zaczęły płonąć. Na ziemi walczą z płomieniami strażacy, z powietrza wspiera ich stacjonujący w Kruszynie Bell 206 Jet Ranger.

Dzień Sapera - po raz kolejny we Włocławku [WIDEO]

Wczoraj obchodziliśmy Święto Wojsk Inżynieryjnych, popularnie nazywane "Dniem Sapera". Jak co roku tego właśnie dnia, przy Pomniku Sapera przy ulicy Żytniej spotkali się weterani, delegacje władz samorządowych i parlamentarnych.

#Q4news. Niezwykła mapa w MZKiD

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej wzbogaciło się ostatnio o niezwykły, cenny obiekt. Przestrzenna mapa Polski wykonana została przez uczniów Szkoły Powszechnej w Kowalu, pod kierunkiem Franciszka Kmiecia.

Saniko organizuje Akcję „Torba za makulaturę lub PETulki” !

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko rusza z kampanią edukacyjno- informacyjną, której celem jest zachęcanie społeczności lokalnej do zbiórki surowców i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również promowanie pozytywnych nawyków ekologicznych, w tym przypadku – korzystanie z produktów wielorazowego użytku zamiast produktów jednorazowego użytku.

Prezydent na Zawiślu

W przedostatnim już z cyklu spotkań z prezydentem Markiem Wojtkowskim, tym razem swoje problemy i oczekiwania przedstawili mieszkańcy Zawiśla. Wymiana nawierzchni na ulicy Suszyckiej, lepsze rozwiązania komunikacyjne dla przejazdu przez most stalowy, wreszcie kwestia remontu chodnika na moście - to niektóre z tematów poruszanych podczas czwartkowego spotkania.

Najnowsze galerie

2019-07-19

Tragiczne zdarzenie w Parku

209 wyświetleń

2019-07-19

Kartka z powstania

143 wyświetleń

2019-07-18

Magiczny Dywan w Oligo

115 wyświetleń

2019-07-18

Oczyszczają rz. Zgłowiączkę

179 wyświetleń

2019-07-18

Konsultacje społeczne w Nakonowie

75 wyświetleń

2019-07-16

Wioślarze WTW przed zgrupowaniem

105 wyświetleń