Zamknij [X]

Egzaminy się odbędą - zapewnia Marek Wojtkowski

Od wczoraj trwa strajk nauczycieli. Po fiasku rozmów pomiędzy rządem a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nauczyciele, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przystąpili do akcji protestacyjnej. Jak jeszcze w piątek zapowiadał prezydent Marek Wojtkowski – „Włocławek jest gotów na protest nauczycieli”. Na dzisiejszym briefingu prasowym poinformowano o skali akcji w mieście.

Nowy sprzęt w rękach WOPR

Włocławski WOPR otrzymał nowy pojazd. Dysponujący dwustoma końmi mechanicznymi Ford Ranger z przyczepą na której znajduje się skuter wodny ułatwiający szybkie podjęcie działań ratowniczych, do tego - motopompa i platforma ratunkowa. Całkowity koszt tego zakupu dla WOPR wyniósł ponad 300 tysięcy złotych. Sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i dofinansowania ze spółki Anwil.

Tłumy na Święcie Żuru w Łęgu [WIDEO]

Takiej frekwencji mogliby pozazdrościć organizatorzy nie jednej imprezy. Korzystając z ciepłej, słonecznej pogody prawdziwe tłumy włocławian i nie tylko pojawiły się na jubileuszowym, dziesiątym Święcie Żuru Kujawskiego w klubie Łęg przy ulicy Płockiej.

Palmy, kraszanki i smakołyki na kiermaszu w muzeum [WIDEO]

W Muzeum Etnograficznym na włocławskich bulwarach po raz kolejny już odbył się tradycyjny Kiermasz Wielkanocny. Także i tym razem, po raz piętnasty, w gmachu muzeum pojawili się rękodzielnicy, producenci wędlin, przetworów, serów czy wypieków. Frekwencja dopisała.

Targi Pracy, Szkół i Rzemiosła za nami [WIDEO]

Przez dwa dni we włocławskiej Hali Mistrzów trwały Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Wśród stoisk wystawców przewinął się tłum włocławian. Przede wszystkim młodszych, ale także starszych. Jak co roku targi we Włocławku skierowane były zarówno do absolwentów szkół, jak i osób bezrobotnych.

Spotkania prezydenta z mieszkańcami na półmetku

W miniony czwartek prezydent Marek Wojtkowski po raz trzeci spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach tegorocznego cyklu. Tym razem, wraz ze swoimi zastępcami pojawił się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej. W poniedziałek prezydent spotka się z mieszkańcami Michelina.

Włocławek gotowy na strajk nauczycieli - zapewnia prezydent

To już niemal pewne, po porannej rundzie rozmów związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie doszli do porozumienia ze stroną rządową. Skutek, to przystąpienie do strajku przez nauczycieli w całej Polsce. We Włocławku do strajku nie przystąpią tylko trzy przedszkola. Jak zapewnia jednak prezydent Marek Wojtkowski, rodzice mogą liczyć na pomoc miasta.

XI Konkurs Rzeźbiarski im Stanisława Zagajewskiego za nami

Zakończył się w czwartek, wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom, uroczystość odbyła się w Zbiorach Sztuki przy ulicy Zamczej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około 250 uczestników, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. Grand Prix powędrowało do uczennicy V LO we Włocławku, Natalii Wieczorkowskiej.

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu ruszają w przyszłym tygodniu

Renex Soldering Championship 2019 rusza już 10 kwietnia. O tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, rywalizować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do czwartej edycji mistrzostw.

Najnowsze galerie

2019-08-19

Rottweilery zaprezentowane

217 wyświetleń

2019-08-19

Spacerek z Przewodnikiem do Kościoła św. Witalisa

50 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.III)

227 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.II)

110 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.I)

92 wyświetleń

2019-08-19

Biesiada Kasztelańska 2019 (cz.IV)

29 wyświetleń