Siora i diabeł roztańczyli włocławian. Po raz kolejny

Tradycji stało się zadość. Po raz 31. przez Włocławek przeszedł Korowód Zapustny. Grupy z Kaniewa, Kazania, Lubania, Nakonowa Starego, Świętosławia i Wagańca przemaszerowały z bulwarów na Zielony Rynek.

Już jutro - Castorama otwiera sklep we Włocławku

Już 26 lutego ruszy sprzedaż w nowej Castoramie we Włocławku. Dzięki szerokiej ofercie produktów i usług, wielu innowacyjnym rozwiązaniom, a przede wszystkim pomocnemu zespołowi, sklep zapewni kompleksowe wsparcie klientom i zainspiruje ich do ulepszania domów i ogrodów. 28 lutego nową Castoramę odwiedzi go Dorota Szelągowska, która podczas specjalnych warsztatów pokaże jak wykonać proste elementy dekoracyjne, które urozmaicą wygląd wnętrz przy niewielkim nakładzie pracy i środków.

Ratusz dotuje sport. W tym roku wyda na ten cel ponad 1,6 mln.

W ubiegłym roku na dotacje dla imprez sportowych, sportu młodzieżowego i klubów wyniosły ogółem 1,335 miliona złotych. W tym, w wyniku konkursu, do beneficjentów popłynie 1,650 miliona. Kto otrzyma te środki? Dziś ratusz poinformował o szczegółach.

Po raz dwunasty spotkali się we Włocławku młodzi rzeźbiarze

Sześć lat temu z konkursu regionalnego przekształcił się w ogólnopolski. Po raz dwunasty we Włocławku odbył się finał Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. W Centrum Kultury „Browar B.” pojawili się młodzi artyści z Włocławka, ale także Łodzi, czy Katowic.

Najlepsi z najlepszych – sportowcy z nagrodami

Mistrzowie Polski i Europy, kajakarze, siatkarze, lekkoatleci, piłkarze, bokserzy, zawodnicy i trenerzy, pojawili się wczoraj we Włocławku na uroczystości wręczenia nagród zarządu województwa za sukcesy odniesione w ubiegłym roku.

Polityczny wiec, czy zapoznanie z problemami miasta - spór wokół wizyty w ratuszu

"Upolitycznienie prac nad ważnym dla naszego województwa dokumentem" i "wykorzystywanie spotkania do promocji kandydatki Koalicji Obywatelskiej" - tak udział Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w spotkaniu konsultacyjnym na temat strategii rozwoju województwa komentują przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. "Nic takiego nie miało miejsca" - odpowiada Marek Wojtkowski, gospodarz spotkania w ratuszu.

Najnowsze galerie

2020-07-03

Wyjątkowa wystawa w GSW

27 wyświetleń

2020-07-02

Zawody lekkoatletyczne cz. II

25 wyświetleń

2020-07-02

Zawody lekkoatletyczne cz. I

107 wyświetleń

2020-07-02

Miejskie kąpieliska już czekają

209 wyświetleń

2020-07-02

Jarosław Gowin we Włocławku

181 wyświetleń

2020-07-01

Żeglarski maraton na Zalewie

172 wyświetleń