To nie są ferie - prezydent przypomina uczniom. Będą też kontrole

Do 25 marca w Polsce zawieszone jest funkcjonowanie placówek oświatowych. W zamierzeniu miało to służyć izolacji uczniów, tak by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Bywa jednak, że młodzi ludzie nie pozostają w domach i traktują te dni wolnego jako ferie. Straż Miejska będzie reagować – poinformował dziś Marek Wojtkowski.

Urząd Miasta wprowadza nowe zasady wejścia do budynku

Od dziś ograniczone zostają kontakty mieszkańców z urzędnikami w ratuszu, oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku. Każda wizyta petenta, w sprawie nie cierpiącej zwłoki, będzie odbywać się pod kontrolą urzędników. W ślad za tym możliwości wejścia do budynku zostaną ograniczone.

Koronawirus. Higiena informacyjna też jest ważna

Powszechna niepewność wiążąca się z nowym zagrożeniem jakim jest koronawirus, wiąże się z powstawaniem masy plotek, domysłów, spekulacji i niestety, także fake newsów. Ufajmy tylko oficjalnym kanałom informacji - ten apel powtarzany jest w mediach coraz częściej i warto się w niego wsłuchać.

Lokalne samorządy podpisały porozumienie. W tle – koronawirus

Prezydent Marek Wojtkowski, starosta powiatu włocławskiego Roman Gołębiewski, wójt Gminy Lubanie Larysa Krzyżańska, burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski i sekretarz Gminy Włocławek Piotr Stanny podpisali dziś we Włocławku porozumienie o delegowaniu pracowników urzędów do pracy w innych jednostkach samorządowych.

Nie będziemy zamykać sklepów - samorządowcy dementują plotki

Narastające poczucie zagrożenia i pojawiające się nowe informacje o pandemii COVID-19 powodują powstawanie plotek i fake newsów. Jedną z nich jest ta o planach zamknięcia sklepów w naszym mieście. Nie planujemy tego - podkreśla prezydent. Jednocześnie wciąż zamknięte pozostają miejskie instytucje kultury i szkoły. Ratusz apeluje też o przestrzeganie zasad profilaktyki. Za nami kolejna konferencja prasowa dotycząca sytuacji epidemiologicznej w mieście'

Placówki kultury pozostaną zamknięte – informuje ratusz

Zamknięcie placówek oświatowych to tylko jeden z elementów walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przez kolejne dni w Polsce zamknięte pozostaną muzea, instytucje kultury i uczelnie wyższe. Także we Włocławku – potwierdza ratusz. Do listy dodano także obiekty sportowe.

Zajęcia w szkołach odwołane. Zamknięte baseny, stadiony, hale i obiekty kultury

Sytuacja dotycząca epidemii COVID-19 jest bardzo dynamiczna. Każdy dzień przynosi nam nowe informacje i nowe obostrzenia. Dziś po godzinie 10:00 premier Mateusz Morawiecki poinformował o zawieszeniu zajęć w polskich placówkach edukacyjnych na dwa tygodnie. Jutro i pojutrze młodzi włocławianie mogą pojawić się jeszcze w szkołach, jednak lepiej by pozostali w domach.

Najnowsze galerie

2020-07-13

Wypadek na DW252

239 wyświetleń

2020-07-13

Wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

86 wyświetleń

2020-07-10

Minister Marlena Maląg w Włocławku

65 wyświetleń

2020-07-09

CBR na finiszu

66 wyświetleń

2020-07-08

Instalacja Visbreakingu w PKN ORLEN

151 wyświetleń

2020-07-08

Straszewo - droga gminna po remocie

94 wyświetleń