Zamknij [X]

Przedmaturalny pat trwa

16 dzień strajku nauczycieli dobiega końca. Jeszcze dziś protestujący pedagodzy podejmą decyzję, czy i w jakiej formie kontynuować strajk. Choć jeszcze kilka dni temu słychać było głosy o zawieszeniu akcji protestacyjnej na najbliższe tygodnie, dziś wydaje się to mało prawdopodobne.

#Q4news. Motoświęconka - tłumy na spotkaniu motocyklistów

To już tradycja. W Wielką Sobotę w parafii św. Stanisława BM, przy ulicy Żeromskiego stawili się tłumnie miłośnicy motocykli. Święcenie wielkanocnych pokarmów przez fanów motoryzacji przyciągnęło prawdziwe tłumy.

Maraton egzaminacyjny za nami. Co z maturami?

"Wszyscy uczniowie otrzymali oceny (...) jednak rady klasyfikacyjne nie odbyły się" - mówiła wczoraj o sytuacji we Włocławku zastępczyni prezydenta miasta Barbara Moraczewska. Jest jednak jeden wyjątek - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie tej placówki mogą być pewni, że przystąpią do egzaminu.

Pożary w lasach - Bell 206 wspiera strażaków [Wideo]

Pożary lasów i traw, to niestety także widoma oznaka zbliżającego się lata. Kilka słonecznych dni wystarczyło, by lasy zaczęły płonąć. Na ziemi walczą z płomieniami strażacy, z powietrza wspiera ich stacjonujący w Kruszynie Bell 206 Jet Ranger.

Dzień Sapera - po raz kolejny we Włocławku [WIDEO]

Wczoraj obchodziliśmy Święto Wojsk Inżynieryjnych, popularnie nazywane "Dniem Sapera". Jak co roku tego właśnie dnia, przy Pomniku Sapera przy ulicy Żytniej spotkali się weterani, delegacje władz samorządowych i parlamentarnych.

#Q4news. Niezwykła mapa w MZKiD

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej wzbogaciło się ostatnio o niezwykły, cenny obiekt. Przestrzenna mapa Polski wykonana została przez uczniów Szkoły Powszechnej w Kowalu, pod kierunkiem Franciszka Kmiecia.

Najnowsze galerie

2019-08-19

Rottweilery zaprezentowane

36 wyświetleń

2019-08-19

Spacerek z Przewodnikiem do Kościoła św. Witalisa

65 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.III)

191 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.II)

30 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.I)

204 wyświetleń

2019-08-19

Biesiada Kasztelańska 2019 (cz.IV)

245 wyświetleń