Zamknij [X]

3. edycja akcji ,,Wymiana ciepła

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, po raz trzeci już, umożliwia włocławianom ,,podzielenie się ciepłem". Akcja ,,Wymiana ciepła" rozpoczęła się w poniedziałek.

Pożar na poczcie - zawiniło ksero?

Dziś około godziny 12 Straż Pożarna została zaalarmowana o pożarze w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Chopina. Na miejscu pojawiły się samochody gaśnicze i podnośnik. Akcję, zabezpieczaną przez policję i strażników miejskich, obserwował Komendant Miejski Straży Pożarnej bryg. Robert Wiśniewski.

Kulturoznawcy, filozofowie, pedagodzy - kogo (nie)szukają pracodawcy

Rynek pracodawcy, czy rynek przedsiębiorcy? Jeszcze nigdy to pytanie nie pozostawało tak aktualne, jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Choć stopa bezrobocia w regionie kształtuje się na najniższym poziomie od dekad, nie oznacza to jednak, że każdy zainteresowany „z miejsca” znajdzie na rynku „pracę marzeń”. Jaka więc jest rzeczywista sytuacja osób poszukujących pracy? Czy ludziom młodym łatwo jest „wystartować” na rynku? Nieśmiertelne: "jest dobrze, ale może być lepiej", wciąż pozostaje aktualne.

Ratusz idzie na wojnę z hejtem

Tuż po zabójstwie Pawła Adamowicza tematem numer jeden w debacie publicznej stała się „mowa nienawiści”. Być może po raz pierwszy zjawisko to stanęło w centrum zainteresowania i po raz pierwszy podjęto z nim walkę na taką skalę. Także we Włocławku. Prezydent apeluje do lokalnych mediów o wsparcie w tej walce.

Trzy koty nie żyją. Kto mógł to zrobić?

Czy w Szpetalu Górnym otruto koty? Na to pytanie szuka odpowiedzi włocławska policja. Do zdarzenia doszło 13 stycznia. Według właściciela, pod jego nieobecność ktoś włamał się do domu i zabił trzy spośród ośmiu zwierzaków. Dwa udało się cudem uratować. Jeden zaginął. Na znalazcę kotki czeka nagroda.

Kierunek - Malta... Na staż, nie urlop

Co zrobić, gdy po opuszczeniu szkoły bezowocnie błądzimy po kolejnych rekrutacjach. Co zrobić, jeśli nieskutecznie poszukujemy odpowiedniej dla nas pracy? Wreszcie co zrobić, by podnieść nasze kwalifikacje na rynku pracy? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić uczestnikom spotkania „Czas na młodych” organizatorzy z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, WUP i PTE. Spotkanie odbyło się 22 stycznia.

Obrońcy Obrońców Wisły 1920 - przywracają pamięć

Wydawałoby się, że o walkach toczonych we Włocławku w sierpniu 1920 roku wiemy już wszystko, lub prawie wszystko. Wydawałoby się także, że Pomnik Obrońców Wisły 1920 roku jest jedynym miejscem związanym z tymi tragicznymi wydarzeniami i jedyną po nich pamiątką. Nic bardziej mylnego – lasy na prawym brzegu Wisły skrywają zapewne jeszcze kilka takich miejsc pamięci. Jedno z nich odkryli mieszkańcy miasta. Chcą należycie upamiętnić spoczywających w zbiorowej mogile bohaterów.

Ferie Browerie - dzieją się w Browarze B.

Tuż, tuż za rogiem – pierwszy dzwonek po zimowych feriach, do których zakończenia pozostało niespełna pięć dni. Te ostatnie dni laby, łącząc przyjemne z pożytecznym, wykorzystują też uczestnicy "Ferii Browerii" w CK Browar B.

Najnowsze galerie

2019-06-16

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń cz. I

67 wyświetleń

2019-06-14

Gala Grantobiorców w Browarze B

97 wyświetleń

2019-06-14

Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 9

175 wyświetleń

2019-06-14

Konkurs Bajkolandia

217 wyświetleń

2019-06-13

IV Turniej Nocnych Marków

226 wyświetleń

2019-06-13

103:85 dla Anwilu Włocławek cz. II

111 wyświetleń