Zamknij [X]

PiS żąda dymisji dyrektora. Marek Bruzdowicz odpowiada [WIDEO]

Na dzisiejszej konferencji prasowej radni, Sejmiku Województwa - Wojciech Jaranowski i Rady Miasta - Janusz Dębczyński zaapelowali do marszałka Piotra Całbeckiego i Zarządu Województwa o dymisję dyrektora włocławskiego szpitala. Powód? Dwa - zawieszenie funkcjonowania Oddziału Chirurgii Dziecięcej i najnowsza wiadomość - masowe rezygnacje lekarzy z Ambulatorium Nocnego i Świątecznego przy ulicy Lunewil.

Izba Wytrzeźwień powróci? Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Południa. Choć nie tylko problemy tej dzielnicy przewijały się w wypowiedziach osób, które pojawiły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ulicy Gałczyńskiego. Najważniejszą chyba informacją, jaką podzielili się z mieszkańcami prezydent i jego zastępcy, jest ta, o powrocie na mapę Włocławka Izby Wytrzeźwień. Jak mówi Domicela Kopaczewska, "mamy o tym prawie stuprocentowe przekonanie".

ZNP przygotowuje się do strajku (WIDEO)

Już tylko dni dzielą nas od zapowiadanego strajku nauczycieli. Ten rozpocząć się ma 8 kwietnia. W ciąż trwają rozmowy rządu ze związkowcami z ZNP. Od ewentualnego porozumienia zależy nie tylko to czy w przyszłym tygodniu odbędą się lekcje ale także los zbliżających się egzaminów w gminach i klasach ósmych podstawowych.

Rusza kampania informacyjna 'Nowej Piątki' w powiecie włocławskim [WIDEO]

Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko pomorski, konferencją prasową przed budynkiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego zainaugurował kampanię informacyjną dotyczącą "Nowej Piątki" rządu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie włocławskim. Kampania od kilku dni trwa w całym województwie.

Od dziś szpital bez chirurgii dziecięcej

Cud nie nastąpił. Choć do ostatniej chwili dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku szukała potrzebnych specjalistów. Od dziś funkcjonowanie Oddziału Chirurgii Dziecięcej włocławskiej lecznicy jest zawieszone.

Studenci PWSZ o zmianach w szkolnictwie wyższym [WIDEO]

W miniony czwartek we włocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęło się XXXIII Forum Studentów PWSZ. Uczestnicy z dwudziestu polskich Wyższych Szkół Zawodowych debatują nad zmianami wprowadzonymi przez nową ustawę o szkolnictwie wyższym.

Ośmiu wspaniałych - konkurs rozstrzygnięty [WIDEO]

Włocławska edycja XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” za nami. Dziś we włocławskim Urzędzie Miasta odbyła się gala laureatów. Nagrody i wyróżnienia powędrowały do młodych włocławskich wolontariuszy.

Rafał Pokora gościem w ZSS [WIDEO]

Rafał Pokora to absolwent włocławskiego Zespołu Szkół Samochodowych. Przez całe swoje życie "ścigał marzenie". Udało się - dziś jest inżynierem w zespole Toyota sport GmbH.

Najnowsze galerie

2019-08-19

Rottweilery zaprezentowane

162 wyświetleń

2019-08-19

Spacerek z Przewodnikiem do Kościoła św. Witalisa

222 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.III)

179 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.II)

147 wyświetleń

2019-08-19

Dożynki Gminno – Parafialne w Bobrownikach (cz.I)

206 wyświetleń

2019-08-19

Biesiada Kasztelańska 2019 (cz.IV)

139 wyświetleń