Zamknij [X]

Klasyki od A do Z, Oldtimer Meeting w Toruniu

Oldtimer Meeting za nami. Przez dwa dni Centrum Targowe Park w Toruniu opanowane było przez motoryzacyjne klasyki. Te, na dwóch i na czterech kołach, podziwiały tysiące gości z Torunia i nie tylko. Gościliśmy tam z kamerą. Zobaczcie.

Kidawa-Błońska: W kraju demokratycznym prawa kobiet i mężczyzn muszą być równe

Prowadzenie działalności edukacyjnej w obszarze praw kobiet, ograniczenie luki płacowej pomiędzy kobietami a mężczyznami, czy też realizacja polityki antyprzemocowej – to tylko niektóre spośród 10 punktów, wchodzących w skład „Deklaracji Styczniowej” Platformy Obywatelskiej. O niej, ale nie tylko rozmawiano wczoraj w „Browarze B.”

Wczoraj odbyła się narada roczna Państwowej Straży Pożarnej

"2018 rok był rekordowy jeżeli chodzi o wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych – dodatkowe 30 mln złotych, z czego 17 mln złotych to środki rządowe. Takiego wsparcia OSP jeszcze nie miało. Kolejne 30 mln złotych otrzymała dodatkowo Państwowa Straż Pożarna w regionie” – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podsumowując działalność straży pożarnej w województwie.

Pobiegli dla Pawła

Dwustu biegaczy, od lat kilku do kilkudziesięciu pojawiło się na starcie niedzielnego „Biegu po życie”. W ramach tegorocznej edycji biegacze zbierali środki na leczenie Pawła Lewandowskiego.

Pomnik zostaje. Czy 'do gry' wejdzie wojewoda?

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta miały decydować się losy pomnika. Pomnika, który od lat wzbudza kontrowersje i od lat też podejmowane są inicjatywy zmierzające do usunięcia go z ulicy Kilińskiego. „Pomnik upamiętniający powstanie KPRP we Włocławku”, nie zniknie jednak z pejzażu miasta. Dlaczego?

60 a nie 95 procent bonifikaty - jest decyzja Rady Miasta

60 procent. Na taką ulgę mogą liczyć włocławianie, którzy zdecydowaliby się na uiszczenie jednorazowej opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Dziś zdecydowała o tym Rada Miasta.

Ratusz dofinansuje sport

4 stycznia tego roku Urząd Miasta ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów krzewiących kulturę fizyczną. Dziś poznaliśmy rozstrzygnięcia.

'Polacy na to czekali' - mówi o nowych propozycjach PiS Joanna Borowiak

W miniony weekend odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano pięć programów, jakie PiS chce zrealizować w najbliższej przyszłości. Nowa „Piątka Morawieckiego” była tematem konferencji prasowej posłanki Joanny Borowiak i senatora Józefa Łyczaka.

Mobilne Q4. Rozmowa z Piotrem Czachowskim

Kolejna odsłona naszego Mobilnego Studia i kolejny gość na pokładzie. Tym razem – Piotr Czachowski, ze Stowarzyszenia „PATROL Włocławek”. To szczególna rozmowa, bo i szczególne okoliczności przyrody – wyjeżdżamy poza miasto. I rozmawiamy...

Najnowsze galerie

2019-06-24

Noc Świętojańska (cz.II)

114 wyświetleń

2019-06-24

Noc Świętojańska (cz.I)

152 wyświetleń

2019-06-24

Niedziela z kustoszem w Muzeum Historii Włocławka

235 wyświetleń

2019-06-24

Balonowe Disco - Gwiazdy disco polo w Kruszynie (cz.II)

162 wyświetleń

2019-06-24

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego

94 wyświetleń

2019-06-24

Classic -Zakończenie roku artystycznego (cz.II)

175 wyświetleń