Zamknij X

Ponad milion złotych dotacji dla klubów sportowych w tym roku

Dotacje dla klubów sportowych działających we Włocławku to corocznie wsparcie pozwalające nie tylko wychowywać młodych mistrzów, ale także stwarzać warunki do masowego uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. W tym roku do 36 włocławskich klubów trafi ponad milion złotych.

Pomoc dla Ukrainy. Punkty zbiórek na każdym osiedlu

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, na terenie całego kraju prowadzone są zbiórki artykułów pierwszej potrzeby. Podobnie jest we Włocławku, gdzie chętnych do pomocy nie brakuje. Do pomocy włączyła się także firma Drumet, która udostępni jeden ze swoich magazynów.

Z Włocławka z pomocą dla Ukrainy. Relacja

Mieszkańcy różnych zakątków Polski, niosą pomoc uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. W większości przypadków to oddolne inicjatywy, często dyktowane spontanicznym odruchem serca. Nie inaczej jest też w przypadku Włocławka. Tu w akcję zaangażowało się, między innymi Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Towarzyszyliśmy wolontariuszom w drodze do Krościenka, gdzie transportowali pozostawione przez włocławian dary.

Pogoda, słońce oraz greckie wino. Dzień Przewodnika Turystycznego w Chemiku

Piękna pogoda, wyśmienita kuchnia, oraz oczywiście wino. To tylko kilka cech, które sprawiają, że Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży turystycznych w kraju. W ubiegły piątek, uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych mieli okazję dowiedzieć się, gdzie leży czar niemal 3000 wysp greckich.

Pączki z Chemika nadziane tradycją

Pączki z Chemika Nadziane Tradycją – właśnie pod tym hasłem pracowali uczniowie z włocławskiego Chemika. Nie mogło zabraknąć faworków, gniazdek poznańskich, czy pączków w nieco innej odsłonie.

Stopień alarmowy CHARLIE - CRP. Co oznacza dla mieszkańców?

Wczoraj wieczorem decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzono w Polsce stopień alarmowy CHARLIE CRP. Trzeci stopień w czterostopniowej skali alarmowej wprowadzono w związku z narastającym kryzysem na Ukrainie. Co on oznacza?

Najnowsze galerie

2022-06-28

Festyn folklorystyczny w skansenie w Kłóbce

204 wyświetleń

2022-06-28

III Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

119 wyświetleń

2022-06-28

Cygańskie Inspiracje we włocławskim Muzeum Diecezjalnym

213 wyświetleń

2022-06-27

Jarosław Kaczyński we Włocławku

52 wyświetleń

2022-06-27

Dni Włocławka 2022 cz. II

108 wyświetleń

2022-06-27

Dni Włocławka 2022 cz. I

111 wyświetleń