Primi inter Pares - najzdolniejsi ze stypendiami ANWILU

Dziesięciu trzecioklasistów z gimnazjów oraz trzydziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i okolicznych gmin otrzyma stypendia fundacji korporacyjnej ANWILU. Wysoka średnia ocen, a także szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i kultury zapewniły młodym ludziom dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 200 zł (dla gimnazjalistów) i 300 zł (dla ich starszych kolegów), które każdego miesiąca, w trwającym roku szkolnym, przekaże im Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Strajk włoski - Maciej Maciak proponuje kierowcom zmianę formy protestu

Na zorganizowanej dziś konferencji prasowej Maciej Maciak po raz kolejny odniósł się do sytuacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, Proponuje pracownikom zmianę formy protestu - strajk włoski, czyli rygorystyczne trzymanie się przepisów, choćby ruchu drogowego.

Maszt niepodległości stanął przed ZS nr 4

Nie tylko jednak maszt niepodległości. Na terenie szkoły zakopano także kapsułę czasu. W jej wnętrzu, uczniowie i nauczyciele, zamknęli pamiątki związane z obchodami 100-lecia polskiej niepodległości, jakie w tym roku odbyły się w szkole.

REDBUS we Włocławku

Dziś we Włocławku pojawił się czerwony, dwupiętrowy autobus londyński. Jego obecność jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi (współczesnego niewolnictwa).

Kiedy porozumienie w MPK?

Dokładnie tydzień temu na włocławian, którzy wybrali się na przystanki autobusowe MPK czekała niemiła niespodzianka. Trzydziestu kierowców miejskiego przewoźnika powędrowało na zwolnienia lekarskie. Skutek – odwołanie części połączeń z obowiązującego rozkładu. Do dziś niektóre z kursów MPK są odwoływane. Jak długo jeszcze? Wiele wskazuje na to, że więcej wiedzieć będziemy w środę.

Rada Miasta z trójką wiceprzewodniczących

Na dzisiejszej, drugiej w tej kadencji sesji Rady Miasta wybrano wiceprzewodniczących rady. Wśród trzech wybranych na to stanowisko radnych znalazła się - Joanna Hofman Kupisz, Jarosław Hupało (SLD) oraz Krystian Łuczak (Koalicja Obywatelska). Radni wybrali także członków komisji stałych Rady Miasta. Określono także wysokość zarobków prezydenta.

Szkolenie strzeleckie JS 4051 dla służb mundurowych

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek zrealizowała dwudniowe szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy Policji. Nie było to typowe strzelanie do tarczy, a uczestnicy realizowali elementy tzw. czarnej taktyki.

Musimy mieć odwagę do zmiany - mówi Robert Biedroń

Robert Biedroń kilka miesięcy temu ogłosił, że "pakuje plecak, rusza w Polskę i razem z Polkami i Polakami napisze nowy rozdział dla Polski". W niedzielę dotarł do Włocławka. Spotkanie w hotelu Riverside było kolejnym, podczas którego niedawny prezydent Słupska spotkał się z mieszkańcami by "zbierać pomysły" na Polskę.

Andrzejkowa kąpiel włocławskich Morsów. Wideo i zdjęcia

Morsy Kujawskie Włocławek spotkały się w sobotę (24 listopada) podczas tradycyjnej andrzejkowej kąpieli. Zimowa aura, wieczorna pora i kąpiel z pochodniami – publikujemy relację wideo ze spotkania nad jeziorem Czarnym.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

153 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

73 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

25 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

148 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

173 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

98 wyświetleń