Dbajmy o H2O - Włocławek podpisał deklarację

Mamy dbać o wodę, a dbanie o wodę to podstawowe punkty naszej deklaracji, czyli edukacja, czyli retencja (…) i wszelkie działania dodatkowe – tak krótko deklarację „DbajMy o H2O” podsumowuje Wojciech Trzciński, wiceburmistrz Wąbrzeźna. W miniony weekend Włocławek stał się jej sygnatariuszem.

Donald Tusk we Włocławku. Już w piątek

Już w najbliższy piątek (18 sierpnia) lider Platformy Obywatelskiej spotka się z mieszkańcami Włocławka. Spotkanie w amfiteatrze na Słodowie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Wielkie święto, wielkiej rzeki. Za nami Festiwal Wisły

Festiwal Wisły „odpłynął” z Włocławka. Dziś rano jego uczestnicy pożeglowali z biegiem „królowej polskich rzek w stronę Torunia. Nim to jednak nastąpiło, przez dwa weekendowe dni Włocławek żył i „oddychał” Wisłą.

Otwarcie dworca bez przedstawicieli ratusza. Sprawę skomentował prezydent

Na konferencji prasowej poświęconej otwarciu nowego dworca zabrakło przedstawicieli włocławskiego ratusza, a jedynymi obecnymi na niej samorządowcami, byli ci związani z Prawem i Sprawiedliwością. „Nie otrzymaliśmy żadnej informacji, ani tym bardziej zaproszenia - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

Dworzec PKP otwarty

Po dwóch latach od rozpoczęcia prac budowlanych dworzec PKP we Włocławku służy już podróżnym. Dziś w oddanym do użytku budynku odbyła się konferencja prasowa poświęcona otwarciu dworca.

Wyniki głosowania – Włocławski Budżet Obywatelski 2024

Głosowanie nad projektami do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 10 lipca 2023 roku. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 29 propozycji, podzielonych na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną oraz ogólnomiejską. Do realizacji zakwalifikowano łącznie dziesięć projektów.

40 milionów rządowego wsparcia dla Włocławka

!4 miliardów złotych przekaże rząd jednostkom samorządu terytorialnego jeszcze w tym roku. To kolejna transza środków przekazywanych przez Warszawę, w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej. Do Włocławka trafi z tego tytułu 40 milionów złotych.

Najnowsze galerie

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 2

198 wyświetleń

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 1

245 wyświetleń

2023-12-01

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZS 3

107 wyświetleń

2023-12-01

Spektakl „Dziady cz. II” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

139 wyświetleń

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

168 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

49 wyświetleń