Zamknij X

Solidarni z Ukrainą - koncert charytatywny

W Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbył się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Przed włocławską publicznością wystąpili: tenor Wiktor Kowalski, chór CANTO i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.

60 lat i nieustanny rozwój. ZS nr 3 świętuje jubileusz

W 1962 roku na edukacyjnej mapie miasta pojawiła się wyjątkowa placówka oświatowa. Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej świętuje jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji, w środę 17 marca, odbyła się specjalna, uroczysta gala.

Uczniowie i Ukrainy Pierwsi z nich rozpoczynają naukę w liceach i technikach

Jak podaje straż graniczna od początku wojny na Ukrainie schronienia w Polsce postanowiło poszukać blisko 1,9 miliona uchodźców z tego kraju. Wielu decyduje się na pozostanie w naszym kraju. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią kobiety i dzieci, dla których przymusowy wyjazd z kraju nie musi oznaczać rozbratu z rozpoczętą w ojczyźnie nauką.

Od jutra uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się o numer PESEL

Od jutra, według specustawy wprowadzonej przez Rząd, uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się o specjalny numer PESEL, który umożliwi im możliwość zatrudnienia, korzystania z opieki zdrowotnej, czy dalszej nauki. We Włocławku to ponad 400 osób.

Zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Do kraju przybywa coraz więcej obywateli Ukrainy. Wśród nich dzieci i młodzież. Włocławskie Centrum Kultury przygotowało dla nich szereg darmowych warsztatów aby pomóc im zapomnieć o trudnej sytuacji w swojej ojczyźnie i lepiej się zaaklimatyzować w Polsce.

Pierwsze lekcje pływania za nami

ANWIL przy współpracy z włocławskim WOPR-em uruchomił pierwszą odsłonę bezpłatnych lekcji pływania. Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży z klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych, jak i osób dorosłych 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

148 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

137 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

75 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

121 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

171 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

158 wyświetleń