Rok Stanisława Zagajewskiego we Włocławku

W środę 24 stycznia w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej odbyła się konferencja prasowa dotycząca oficjalnego ogłoszenia roku 2018 jako Roku Zagajewskiego we Włocławku.

Narkotyki w dziecięcym rowerku. 25-latka zatrzymana

Na niecodzienny sposób ukrycia narkotyków wpadła 25-letnia mieszkanka powiatu radziejowskiego. Marihuanę ukrywała w dziecięcym rowerku stojącym na posesji. Oprócz niej radziejowscy policjanci zatrzymali jeszcze jedną osobę.

Festung Leslau – zbliża się noc fortyfikacji

Bunkry typu Ringstand 58c, rowy przeciwczołgowe i okopy. To „pamiątki” po II wojnie światowej, które (choć dostępne na wyciągnięcie ręki) najczęściej są przez nas niedostrzegane. Te pozostałości po „Festung Leslau” (a formalnie Regionie Umocnionym), przynajmniej w niewielkiej części zobaczyć będzie można już 19 stycznia.

Bechi, Zbiegniewska, Nowak - Wystawa w MBP do lutego

Jak informowaliśmy już w poniedziałek w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Warszawskiej do lutego oglądać będzie można wystawę poświęconą miejscom, osobom i wydarzeniom związanym z przebiegiem powstania styczniowego na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej.

159 nieprawidłowości wykryli strażacy w escape roomach w województwie

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa poświęcona kontrolom "pokojów zagadek", jakie od weekendu trwały i trwają w województwie. W 35 skontrolowanych na terenie kujawsko-pomorskiego obiektach wykryto łącznie 159 różnego rodzaju nieprawidłowości.

20 lat temu powstał powiat włocławski

Dla Starostwa Powiatowego we Włocławku rok 2019 jest wyjątkowy. Mija właśnie 20 lat od chwili jego utworzenia w wyniku reformy administracyjnej w roku 1999. Nic dziwnego, że tegoroczne spotkanie noworoczne w siedzibie starostwa upłynęło pod znakiem jubileuszu.

Anwil wygrywa z TBV Startem Lublin 90:80

Kolejna wizyta Davida Dedka we Włocławku. Powrót na parkiet Kamila Łączyńskiego i rollercoaster w pierwszej i kontrola meczu w drugiej połowie – to najkrótsze podsumowanie tego co działo się w sobotnie popołudnie w Hali Mistrzów. Anwil wygrywa z TBV Startem Lublin 90:80.

Ferie 2019 - Co robić w mieście?

Ferie tuż za rogiem, już za nieco ponad tydzień rozpoczną się dla uczniów w naszym województwie. Wielu wyjedzie dla części jednak dwutygodniowa przerwa oznaczać będzie pobyt w rodzinnym mieście. Dla nich ratusz przygotował wiele propozycji na interesujące spędzenie wolnego czasu.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

112 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

41 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

250 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

251 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

218 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

229 wyświetleń