Wszystkich Świętych - co warto wiedzieć

Darmowe przejazdy autobusami MPK, uruchomione linie specjalne, wreszcie tradycyjne już zmiany w organizacji ruchu w rejonie włocławskiej nekropolii przy ulicy Chopina. Co warto wiedzieć o tegorocznym święcie Wszystkich Świętych? Szczegóły pniżej:

Włocławska Rada Miasta ma nową wiceprzewodniczącą

Wyborcze rozstrzygnięcia sprawiły, że dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Łuczak zasiądzie w sejmowym fotelu. Oznacza to, że żegna się z mandatem radnego i stanowiskiem wiceprzewodniczącego. A jego miejsce radni wybrali Katarzynę Zarębską.

42,5 miliona euro dla Włocławka i okolicznych gmin

Wczoraj w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu podpisano porozumienie dotyczące inwestowania środków programu regionalnego 2021-2027 przeznaczonych dla Włocławka i gmin powiatu włocławskiego. Do Włocławka i okolicznych gmin trafi 42,5 miliona euro.

39 lat temu zginął ks. Jerzy Popiełuszko

19 października mija 39 lat od zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. W przeddzień rocznicy śmierci kapłana „Solidarności” pamięć duchownego uczcili przedstawiciele regionalnych struktur związku i poseł Joanna Borowiak. Pod krzyżem na włocławskiej zaporze zapłonęły znicze i pojawiły się wiązanki kwiatów.

EkoSzkoła w MPEC: Nowa energia i nowe pomysły

Praktyka i zabawa zamiast teorii oraz uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych jako asystenci. Tak wygląda nowa odsłona EkoSzkoły w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Pierwsze wspólne zajęcia uczniów ZSCH w EkoSzkole MPEC

Zgodnie z zapowiedziami uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych wspierają działania EkoSzkoły Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku, zdobywając jednocześnie doświadczenie zawodowe.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Michelina

Nie odbyły się wiosną tego roku, jednak zgodnie z zapowiedziami powróciły. Spotkania prezydenta z mieszkańcami miasta w tej edycji odbywają się jednak w nieco zmienionej formule.

Włocławska Nowa Lewica podsumowuje wybory: Plan minimum wykonany

Za nami wybory parlamentarne. Włocławska lewica wykonała plan minimum – podsumował wynik wyborczy Piotr Kowal. Przypomnijmy, że w senackich ławach zasiądzie Krzysztof Kukucki. W wyborczym pojedynku pokonał on Józefa Łyczaka z Prawa i Sprawiedliwości.

Indeks dla KK Włocławek. PANS partnerem klubu

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych została nowym partnerem KK Włocławek. W ramach współpracy uczelnia umożliwi studiowanie w jej murach pracowniom i zawodnikom klubu.

FIBA Europe Cup. Hiszpanie w Hali Mistrzów

Anwil Włocławek rozpoczyna przygodę w FIBA Europe Cup i rozpoczyna ją tak, jak na triumfatorów ubiegłorocznych rozgrywek przystało – podejmując najsilniejszego rywala w grupie B.

Najnowsze galerie

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

120 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

63 wyświetleń

2023-11-28

Andrzejkowa noc w Samochodówce

190 wyświetleń

2023-11-27

7 Gala Krwawego Sportu cz. III

98 wyświetleń

2023-11-27

7 Gala Krwawego Sportu cz. II

183 wyświetleń

2023-11-27

7 Gala Krwawego Sportu cz. I

96 wyświetleń