Zamknij [X]

To jest nasza prośba (...) o obecność przy urnach - Grzegorz Schetyna we Włocławku

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego na finiszu. Już jutro od północy obowiązuje cisza wyborcza. Już w najbliższą niedzielę oddamy swoje głosy na kandydatów. Właśnie o frekwencję i „dobry, racjonalny głos na tych, którzy dają gwarancję dobrego rozwoju” – apelował szef Platformy Obywatelskiej we Włocławku.

Strażacy świętowali w Browarze B.

Co prawda dzień św. Floriana, patrona strażaków, przypada 4 maja, nie zmienia to faktu, że cały ten miesiąc wypełniony jest uroczystościami z udziałem przedstawicieli tej służby. Za nami zarówno ogólnopolski jak i choćby powiatowy dzień strażaka we Włocławku. Wczoraj zaś w CK „Browar B.” odbyły się uroczystości wojewódzkie.

Uczelniana konferencja o bezpieczeństwie narodowym [VIDEO]

W dniach 22 i 23 maja 2019 roku w auli PWSZ we Włocławku, ul. Obrońców Wisły 1920 r. 21/25 odbywa się międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa pn. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”.

Tomasz Latos o unijnych środkach na służbę zdrowia

O zwiększeniu puli środków na służbę zdrowia i o tym, gdzie powinny powędrować wydatkowane na nią fundusze unijne, mówił Tomasz Latos na konferencji prasowej we Włocławku. Kandydat do europarlamentu odwiedził miasto wczoraj.

WFOŚiGW otwiera się na włocławian

Włocławianie i mieszkańcy regionu, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowań oferowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie muszą już udawać się do Torunia. Wczoraj otworzono włocławskie Biuro Terenowe WFOŚiGW.

1,3 mld zlotych, 100 nowych miejsc pracy. Anwil inwestuje w rozwój [WIDEO]

O tej inwestycji głośno było już jesienią ubiegłego roku, kiedy Zarząd ANWIL SA zgodził się na przeznaczenie 1,3 mld złotych na rozbudowę potencjału produkcyjnego zakładów. Dziś staje się to faktem. W obecności Prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka wmurowano kamień węgielny pod budowę trzeciej linii produkcyjnej nawozów azotowych.

Mobilne Q4. Rozmowa z Krzysztofem Brejzą

Krzysztof Brejza, niegdyś samorządowiec, dziś już trzecią kadencję zasiada w ławach poselskich i kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej. W naszym Mobilnym Studiu Q4, mówi o tym jak, według niego, powinna wyglądać praca europarlamentarzysty. I nie tylko o tym.

Solidarność domaga się dalszych podwyżek dla oświaty

Chodzi o wynagrodzenia dla pracowników administracji i obsługi szkół. Obecnie wdrażane podwyżki na poziomie 7 procent nie zadowalają związkowców. Wciąż domagają się podwyższenia pensji do postulowanych wcześniej 25 procent.

Nowy dworzec PKP o krok bliżej

Dziś, na dworcu PKP we Włocławku podpisano uroczyście umowę pomiędzy PKP SA a projektantem włocławskiego dworca. Od dziś ma on 36 tygodni na opracowanie projektu inwestycji.

Najnowsze galerie

2019-05-24

Geberit rozpoczyna współprace z ZST

177 wyświetleń

2019-05-24

Dzień Matki DUK

120 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. III

205 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. II

168 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. I

127 wyświetleń

2019-05-23

Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól

54 wyświetleń