200 tysięcy złotych promesy. Przy Żytniej powstanie Ośrodek Wsparcia

200 tysięcy złotych na Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy. Rządowa promesa na taką kwotę powędrowała dziś na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Piotra Grudzińskiego. Wraz z wkładem własnym samorządu w wysokości 20 tysięcy złotych pozwoli to na stworzenie "tymczasowego domu" dla 15 osób.

Kreatywne Wakacje z fundacja Vladislawia

Od 8 lipca trwają zajęcia dla dzieci organizowane przez działającą przy Kujawskiej Szkole Wyższej fundacji „Vladislawia”. Zajęcia noszą tytuł „Kreatywne Wakacje”

Katedra przejdzie remont. Jest dotacja

1 296 880 złotych. Dokładnie taka dotacja trafi do Włocławka na remont bazyliki katedralnej. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont dachów prezbiterium i dwóch przyległych zakrystii. O dotacji poinformowała dziś wiceminister w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.

#Q4news. Smutek i radość w samo południe. Nabór do szkół - wideo

Im bliżej, tym gorzej. Coraz więcej nerwowego wyczekiwania, coraz więcej wątpliwości i pytań: A co jeśli? Jeśli się nie uda rzecz jasna, bo jeśli uda się znakomicie, to odpowiedź jest prosta – początek wakacji. Mowa oczywiście o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dla ponad 3200 byłych gimnazjalistów i ósmoklasistów godzina zero wybiła dziś o 12:00.

12:00 - godzina prawdy. Znamy wyniki rekrutacji do szkół

11 lipca, godzina 12:00. Ten termin w kalendarzach włocławskich absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów od dawna był zaznaczony na czerwono. Właśnie dziś ogłoszono wynik rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Budżet Obywatelski - są pierwsze zgłoszenia. Ratusz czeka na więcej [WIDEO]

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, winda w MBP, czy wreszcie droga prowadząca do ogródków działkowych na włocławskim Południu. To tylko nieliczne projekty zrealizowane dotąd we Włocławku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 21 lipca ratusz czeka na projekty mieszkańców w tegorocznej edycji.

Już w ten weekend XIII Zlot Motocykli w Choceniu

W dniach 12-13 lipca w Choceniu odbędzie się XIII Zlot Motocykli, który jest największym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Tradycją spotkania miłośników dwóch kółek jest również najdłuższa parada motocyklowa, która dotrze do Włocławka.

Maciak kontra Kalejaiye - proces ruszy od nowa

Sądowa batalia pomiędzy Emanuelem Kalejaiye a Maciejem Maciakiem będzie miała swój ciąg dalszy. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uznał, że redaktor CW24 znieważył włocławskiego ginekologa na tle rasowym. Maciej Maciak odwoła się od wyroku.

Emanuel Kalejayie: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

Dziś (5 lipca) swoją konferencję prasową zwołał Emanuel Kalejayie. Były kandydat na urząd prezydenta miasta skomentował wyrok sądu, który orzekł, że Maciej M. (także były kandydat na prezydenta) znieważył go „z powodu przynależności rasowej”.

Najnowsze galerie

2019-07-19

Tragiczne zdarzenie w Parku

213 wyświetleń

2019-07-19

Kartka z powstania

47 wyświetleń

2019-07-18

Magiczny Dywan w Oligo

250 wyświetleń

2019-07-18

Oczyszczają rz. Zgłowiączkę

57 wyświetleń

2019-07-18

Konsultacje społeczne w Nakonowie

154 wyświetleń

2019-07-16

Wioślarze WTW przed zgrupowaniem

40 wyświetleń