Przedszkola jednak zamknięte

Wczoraj na popołudniowym briefingu prezydent Marek Wojtkowski zapowiadał otwarcie przedszkoli i żłobków. Dziś poinformowano jednak, że tak się nie stanie i przynajmniej przedszkola pozostaną zamknięte. Informację przekazała zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska.

II etap luzowania obostrzeń. Jak będzie wyglądał we Włocławku?

Przed nami drugi, z czterech zapowiadanych etapów luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Już od poniedziałku do funkcjonowania wrócić mogą instytucje kultury. Od środy żłobki i przedszkola. Zmiany odczujemy też we Włocławku.

Nowe przypadki zakażeń – jeden we Włocławku

Jak poinformował Urząd Wojewódzki środa przyniosła kolejne zakażenia w wykrytym wcześniej ognisku choroby w w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a’Paulo w Chełmnie. Nowy przypadek zakażenia odnotowano też w naszym mieście.

Bilans dnia: 35 nowych przypadków w kujawsko-pomorskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 129 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 19 z nich odnotowano w naszym regionie. W połączeniu z porannymi danymi oznacza to 35 nowych zakażeń w województwie. Zmarł też 76-letni pacjent ze szpitala w Grudziądzu.

Wzrosną wynagrodzenia ratowników

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził dzisiaj kwotę kontraktu na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego w roku 2020. Oznacza to, że już 30 kwietnia ratownicy medyczni otrzymają znaczącą podwyżkę. Wypłacona zostanie ona z wyrównaniem od stycznia tego roku.

Kidawa-Błońska: Rząd powinien wyznaczyć procedury

O przyspieszenie testów dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych apelowała we Włocławku Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich spotkała się dziś z dziennikarzami pod „czternastką” na ulicy Jasnej.

Matura za 1,5 miesiąca. Dziś uczniowie odebrali świadectwa

Niepewność. To słowo, które w ciągu ostatnich kilku tygodni najlepiej opisuje sytuację w polskiej edukacji. Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięto szkoły, przedszkola i wyższe uczelnie. Wielką niewiadomą pozostawały też terminy egzaminów klas ósmych i tegorocznych maturzystów. Dwa tygodnie temu ogłoszono, że egzamin dojrzałości odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu, dziś poznaliśmy konkrety.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

200 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

89 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

59 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

212 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

135 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

57 wyświetleń