Zamknij [X]

Płowce - premiera dokumentu

15 maja Centrum Kultury "Browar B." zaprasza na premierę filmu w reżyserii włocławianina Marcina Sroki. "Bitwa pod Płowcami" to film opowiadający o krwawej bitwie stoczonej w 1331 roku.

Obroń swoje prawa – zachęca PiS

Do wyborów europejskich pozostały niespełna dwa tygodnie. Już 26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do europarlamentu. Wśród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości znalazła się posłanka Joanna Borowiak. Na dzisiejszej konferencji prasowej zachęcała do oddania głosu pod hasłem „Obroń swoje prawa”.

Nowa 'piątka' rusza 27 maja

Dokładnie za dwa tygodnie po raz pierwszy w trasę wyruszy nowa „piątka”. Linia połączy osiedle Południe i Kazimierza Wielkiego. Co najważniejsze jeden z przystanków zlokalizowany będzie przy Centrum Onkologii. Jej powstanie ogłoszono... na trasie nowej linii.

IX Bieg Samuraja – relacja wideo i zdjęcia

11 maja, nad Jeziorem Czarnym odbył się doroczny Bieg Samuraja, którego organizatorem jest Włocławski Klub Karate Kyokushin. Publikujemy relację z wydarzenia.

Swiss Journey

Od zarania dziejów ludzi cechuje ciekawość świata. To między innymi dzięki temu atrybutowi możemy podziwiać świat, odkrywać nowe miejsca, poznawać interesujących ludzi,ich historie i kulturę. Zainteresowanie innym i nieodkrytym światem wyróżnia również nas, harcerzy z Włocławka. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć w nieznane!

Hala pełna mistrzyń

Dziś, 9 maja w Hali Mistrzów odbyła się pierwsza z tegoroczna impreza ogólnopolskiej akcji „Mistrzynie w Szkołach", którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak.

312 milionów na drogi w województwie

Wczoraj w siedzibie delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku odbyła się konferencja prasowa dotycząca środków z Funduszu Dróg Samorządowych, jakie w tym roku zasilą inwestycje w regionie. Obliczony na 10 lat rządowy program ma wspierać lokalne samorządy w likwidacji "słabych punktów" infrastruktury

Włocławek uczcił rocznicę zakończenia II wojny

8 maja 1945 roku skapitulowały hitlerowskie Niemcy. Po blisko 6 latach najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ustały walki w Europie. Dziś rocznicę tego wydarzenia uczcili także włocławianie. Na Placu Wolności pojawiły się poczty sztandarowe, samorządowcy i członkowie organizacji społecznych. Przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego pojawiły się wieńce.

#Q4news. Byli 'gromowcy' płyną 'dla Tasiora'. Dziś byli we Włocławku

Mariusz "Tasior" Tkaczyk, to żołnierz, weteran polskich misji w Iraku i Afganistanie. Służył przez 12 lat jako żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Już po tym, kiedy opuścił szeregi armii uległ poważnemu wypadkowi. Wymaga kosztownej opieki i rehabilitacji. Tych środków nie ma – pomóc postanowili jego towarzysze broni. Kajakiem przemierzają Wisłę pod hasłem „1047 dla Tasiora”.

Najnowsze galerie

2019-05-24

Geberit rozpoczyna współprace z ZST

216 wyświetleń

2019-05-24

Dzień Matki DUK

179 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. III

52 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. II

56 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. I

108 wyświetleń

2019-05-23

Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól

237 wyświetleń