Anwil ogrywa Stelmet

Mecze Anwilu ze Stelmetem nie doczekały się jeszcze miana klasyków PLK. Chyba niesłusznie. Po doświadczeniach minionego sezonu i pamiętnym półfinałowym boju, trudno o lepszą reklamę polskiej koszykówki w ligowym wydaniu. Nic dziwnego więc, że spotkanie w Hali Mistrzów było tym, na które ostrzyli sobie zęby kibice, nie tylko z obu miast. Nadzieje na znakomity spektakl spełniły się. Obecny lider i aktualny Mistrz Polski przygotowali dla kibiców wspaniałe widowisko, choć pod dyktando gospodarzy.

Stoły i ciasta bożonarodzeniowe w chemiku – zdjęcia

W chemiku odbył się tradycyjny szkolny konkurs na aranżację stołu bożonarodzeniowego. Już po raz kolejny uczniowie zaprezentowali swoją wizję stołu świątecznego. W tym samym czasie odbył się również konkurs gastronomiczny pn. „Ciasto makowe na świąteczną nutę”.

Czego życzą sobie i nam radni?

Najbliższe trzy dni upłyną nam pod znakiem rodzinnych spotkań, obdarowywania prezentami i życzeń. O te ostatnie, dla siebie i włocławian, spytaliśmy miejskich radnych. Czego więc sobie i nam życzą?

Czy kupowano głosy? Tak - twierdzi Maciej Maciak

W piątek, na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej Maciej Maciak zarzucił „kupowanie głosów” wyborczych, do czego miało dochodzić przy okazji minionych wyborów samorządowych. Zdaniem szefa CW24 proceder ten miał miejsce na „Dużym Południu” i w Michelinie. „Dilerzy” mieli działać na rzecz jednego z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

LMK z prezentem

Prezent szczególny i niecodzienny. Autorska, świąteczna piosenka pod choinkę, wraz z teledyskiem. wszystko to wykonane i wyspiewane przez uczniów szkoły z ich własnej inicjatywy, wspartej przez dyrektor liceum Anetę Jaworską.

Budżet Włocławka przyjęty

Budżet miasta na rok 2019 uchwalony dziś przez Radę Miasta należałoby nazwać "roboczym". Jak wskazywał sam prezydent Marek Wojtkowski, jak i radni koalicji SLD/KO wymaga on poprawek i zmian, choćby z tego powodu, że część wydatków miasta w przyszłym roku pozostaje jeszcze niewiadomą. Przeciw uchwale budżetowej zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

Pracownicy prokuratury domagają się podwyżek

"Ojczyźnie służba, w zamian jałmużna", "Za dużo pracy, za mało płacy", czy wreszcie: "Morawiecki ma tysiące, nasze pensje żenujące". To tylko niektóre z haseł, jakie pojawiły się na transparentach pracowników prokuratury we Włocławku. Podobnie, jak nie tak dawno pracownicy sądów i wcześniej policjanci - także i oni domagają się podniesienia wynagrodzeń. Dziś dali temu wyraz wychodząc do dziennikarzy, korzystając z dozwolonej 20-minutowej przerwy w pracy.

WTS - Uni Opole 0:3

Nie udało się sprawić niespodzianki. WTS nie odniósł drugiego zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi kobiet. We włocławskiej Hali Mistrzów, w sobotę, lepsze od podopiecznych trenera Marka Zacharka okazały się zawodniczki Uni Opole, wygrywając w trzech setach, do 18, 20 i 19.

Mała bohaterka ratuje brata

Tym zdarzeniem od wczoraj żyje Polska, choć do sytuacji doszło w miniony weekend. W niedzielę, w jednej z podlipnowskich miejscowości omal nie doszło do tragedii. Grupę dzieci bawiących się na sankach zaatakowały dwa duże psy.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

222 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

75 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

50 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

146 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

247 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

228 wyświetleń