PO do kobiet: Zagłosujcie w wyborach

Według statystyk udostępnionych przez projekt „Kobiety na wybory”, co druga Polka nie zamierza głosować w wyborach parlamentarnych. Ważne jest to, żebyście poszły do wyborów, żebyście zdecydowały – zachęcał Krystian Łuczak z PO. Kandydat do sejmu spotkał się z dziennikarzami, wraz „jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej Arkadiuszem Myrchą.

Pięć lat projektu PGE „Tablice Pamięci”

PGE Polska Grupa Energetyczna we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej od 2018 roku prowadzi projekt „Tablice Pamięci”, nad którym patronat objął prof. dr hab. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. W ciągu pięciu lat PGE przeprowadziła kwerendę historyczną wszystkich 165 tablic Tchorka na terenie Warszawy, zamontowała przy nich ponad 130 tabliczek informacyjnych, wyczyściła i zakonserwowała ponad 100 tablic oraz sporządziła i umieściła w aplikacji Tablice Pamięci oraz na stronie tablicepamieci.pl pierwszą w Polsce elektroniczną bazę ponad 3100 nazwisk ofiar upamiętnionych Tablicami Tchorka w Warszawie.

Inwestycje PGE w sieci dystrybucyjne wzmacniają bezpieczeństwo dostaw energii

Zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego kraju oznacza inwestycje nie tylko w nowe moce, ale również w sieci dystrybucyjne. PGE konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę elektroenergetyczną. Nowe moce przyłączeniowe zwiększają szansę na przyciągnięcie nowych inwestorów oraz na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i usług.

EkoSzkoła ponownie w MPEC

Działające w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplej Centrum Edukacji Ekologicznej „EkoSzkoła” powraca. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z włocławskich szkół będą mogli tu dowiedzieć się jak powstaje ciepło systemowe i zgłębią tajniki ekologii.

Interaktywny, nowoczesny, wyjątkowy. Skarbiec Fajansu czeka na odwiedzających

Choć przybliża 150 letnią historię włocławskiego fajansu, to trudno nazwać go muzeum. To naprawdę imponująca, nowoczesna placówka, która ma do zaoferowania odwiedzającym dużo więcej niż tylko „spotkanie z historią”. Interaktywne Centrum Fajansu od dziś czeka na odwiedzających.

Wybory 2023. Co warto wiedzieć?

Za dwa tygodnie odbędą się wybory parlamentarne. O ile sam akt głosownia nie jest czymś skomplikowanym, to niektórzy, na przykład glosujących przez pełnomocnika, muszą pamiętać o terminach składania odpowiednich wniosków. Jakie to terminy?

EKOZAKRĘCENI w Chemiku – pełna relacja wideo

Piknikowo, sportowo i ekologicznie – tak było podczas pikniku ekologicznego EKOZAKRĘCENI, który zorganizowany został w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku w ramach programu Fundacji ANWIL pn. „Zielono nam – II edycja”.

Baza Przygody z nowym sprzętem komputerowym

Włocławski hufiec ZHP jest partnerem projektu „Włocławek miasto nowych możliwości.” W ramach licznych spotkań w Bazie Przygody harcerze przeprowadzają szkolenia, warsztaty i nne imprezy skierowane do włocławian. Od tego tygodnia mają ku temu nowe możliwości.

Najnowsze galerie

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 2

71 wyświetleń

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 1

151 wyświetleń

2023-12-01

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZS 3

29 wyświetleń

2023-12-01

Spektakl „Dziady cz. II” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

147 wyświetleń

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

136 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

106 wyświetleń