Zamknij X
Zamknij [X]

Jedynym kandydatem PiS do Senatu jest Józef Łyczak - podkreśla partia

W październikowych wyborach dojdzie do pojedynku pomiędzy dwoma kandydatami wywodzącymi się z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi oczywiście o walkę o mandat senatorski w okręgu włocławskim, a rywalami będą Józef Łyczak i Łukasz Zbonikowski. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu obecny poseł ogłosił swój start w wyborach i zaapelował o rezygnację reprezentującego region w Senacie Józefa Łyczaka, dziś usłyszeliśmy odpowiedź. Józef Łyczak został zarejestrowany jako kandydat. PiS złożył także listy poparcia pod nazwiskami kandydatów do Sejmu.

14 Pułk Piechoty powrócił. Rekonstruktorzy pielęgnują pamięć o żołnierzach

Za sprawą Stowarzyszenia PATROL Włocławek, które wskrzesiło grupę rekonstrukcyjną 14-go Pułku Piechoty Ziemi Kujawskiej. Debiut rekonstruktorów miał miejsce podczas miejskich uroczystości upamiętniających 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Później spotkać można ich było w "Browarze B."

Targowe Śródmieście po raz drugi

Już w najbliższą niedzielę po raz drugi ulica 3 maja będzie przyciągać atrakcjami przygotowanymi przez lokalnych przedsiębiorców i organizatorów z Włocławskiego Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości.

80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa

Punktualnie o godzinie 12:00 pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności pojawiły się poczty sztandarowe i delegacje organizacji, szkół, stowarzyszeń, instytucji samorządowych i parlamentarzyści.

Dożynki Gminno-Parafialne w Lubaniu

Koncerty, występy kabaretowe, atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych a oprócz tego uroczysta msza święta. W ubiegłą sobotę 24 sierpnia odbyły się Gminno Parafialne Dożynki w Lubaniu.

Służby kontrolują sytuację na bieżąco - Mikołaj Bogdanowicz po posiedzeniu sztabu kryzysowego

Od awarii kolektora doprowadzającego ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie minęło 48 godzin. Sytuacja nie ulega zmianie. Nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy wciąż zrzucane są do Wisły. Wczoraj w Płocku obradował sztab kryzysowy. W posiedzeniu brał również udział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wydano pierwsze zalecenia dla mieszkańców.

Woda w kranach - bezpieczna. Kąpiel w Wiśle -zakazana. W ratuszu obradował sztab kryzysowy

Nie ma niebezpieczeństwa dla mieszkańców, konieczny jest jednak monitoring sytuacji na Wiśle. To najważniejsze wnioski jakie płyną po posiedzeniu sztabu kryzysowego, jaki zwołany został we włocławskim ratuszu. Przedstawiciele służb i władz samorządowych spotkali się z powodu awarii do jakiej doszło wczoraj w Warszawie. Zalecenia i apel do mieszkańców, przekazano na konferencji prasowej.

Włocławek stolicą? Rowerzyści mogą pomóc

Jak już informowaliśmy Włocławek walczył będzie o miano rowerowej stolicy Polski. Do rywalizacji o tytuł stanęło 20 miast z całego kraju. Znamy już szczegóły tego projektu. Jak "wykręcać kilometry" dla miasta poinformował wczoraj ratusz.

Łukasz Zbonikowski powalczy o głosy z Józefem Łyczakiem - dziś ogłosił start w wyborach

Informacje o tym, że poseł Łukasz Zbonikowski został wykreślony z listy członków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. Powodem miało być to, że obecny poseł, wbrew poleceniom partii, zdecydował się walczyć o mandat senatorski. Od tego czasu parlamentarzysta sprawy nie komentował. Do dzisiaj. Poseł potwierdził, że będzie ubiegać się o miejsce w Senacie., Na konferencji prasowej poinformował jednocześnie dziennikarzy, że nie wie nic o tym, jakoby został wyrzucony z PiS. Jeśli taką decyzję podjęto, jest ona bezprawna – przekonuje. Poseł konfabuluje – odpowiada Marzenna Drab, szefowa regionalnych struktur.

Nie żyje 59-latka - policja szuka odpowiedzi co stało się w Michelinie

Wczoraj w godzinach popołudniowych do włocławskiej Komendy Miejskiej Policji wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W jednym z lasów otaczających Włocławek miało dojść do zgonu kobiety. Niestety, informacja się potwierdziła.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

148 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

93 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

235 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

190 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

131 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

69 wyświetleń