Zamknij X

Nowa klasa w Baczyńskim? Jest pozwolenie od Ministra Obrony Narodowej

Po długim oczekiwaniu, Zespół Szkół nr 4 uzyskał zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego pod patronatem MON'u. Następnym krokiem szkoły jest podpisanie umowy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Prawie 44 mln zł na rozbudowę dróg w regionie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dzisiaj 49 umów – 11 na zadania powiatowe i 38 na gminne. W ramach porozumień zawartych z samorządami wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają inwestycje w powiatach: aleksandrowskim, brodnickim, chełmińskim, golubsko-dobrzyńskim, grudziądzkim, lipnowskim, radziejowskim, rypińskim, toruńskim, tucholskim, wąbrzeskim, włocławskim.

Włocławscy sportowcy nagrodzeni

Prezydent Marek Wojtkowski podczas uroczystej gali wyróżnił i nagrodził najlepszych włocławskich sportowców i trenerów w 2021 roku. Włocławek jest silnym ośrodkiem sportów indywidualnych i drużynowych, o czym świadczy fakt iż wyróżnienia i nagrody z rąk prezydenta odebrało w sumie aż 169 osób związanych ze sportem: zawodników, trenerów i mecenasów.

EKG: Polska wesprze ukraińskich zawodników EuroSkills 2023

WorldSkills Poland zorganizuje w Polsce zawody EuroSkills 2023. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego został podpisany list intencyjny ws. polskiego wsparcia ukraińskich zawodników i ekspertów, biorących udział w zawodach w przyszłym roku.

Powiatowe Centrum Zdrowia już za rok. Wmurowano kamień węgielny

Koszt inwestycji związanej z budową Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku to ponad 42 mln zł. We wtorek odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci już w połowie przyszłego roku.

EKG: powstanie centrum Katowice Erasmus+ InnHUB

W Katowicach powstanie międzynarodowego centrum innowacji programu Erasmus+ InnHUB - przewiduje porozumienie podpisane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Projekt InnHUB będzie wspierać nowoczesne kształcenie młodzieży i jej rozwój zawodowy w firmach oraz na uczelniach wyższych.

Najnowsze galerie

2022-05-27

Włocławski WOPR najlepszy w całym kraju. Podium na Mistrzostwach Polski

97 wyświetleń

2022-05-27

Kujawiak Kowal - Mień Lipno 3-1

37 wyświetleń

2022-05-26

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia w PUZ

145 wyświetleń

2022-05-26

Gratka dla fanów koszykówki

201 wyświetleń

2022-05-25

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

49 wyświetleń

2022-05-25

XXXI Katedralne Koncerty Organowe - Patryk Podwojski

84 wyświetleń