Pandemia. Co z Budżetem Obywatelskim?

Podobny problem mają wszystkie polskie samorządy. Jak przeprowadzić tegoroczną edycję BO, bez narażania na niebezpieczeństwo pracowników urzędów i mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby Państwo mogli realizować swoje projekty inwestycyjne – zapewnia Marek Wojtkowski. Prezydent zwrócił się o wykładnię przepisów do marszałków sejmu i senatu.

Marek Wojtkowski: Z rozwagą, ale korzystajmy z lasów i parków

Od dziś rozluźnione zostają restrykcje dotyczące przebywania w przestrzeni publicznej. 20 kwietnia na powrót otwarte zostają parki i lasy a przemieszczanie się jest możliwe także w celach rekreacyjnych. Miedzy innymi o tym mówił dziś Marek Wojtkowski.

Parki i lasy otwarte od jutra

Stopniowy powrót do „nowej normalności” zapowiedział w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Od jutra znikają restrykcje dotyczące korzystania z lasów i parków, rozluźnione zostaną też obostrzenia dotyczące sklepów.

Resort Sprawiedliwości Pomaga w walce koronawirusem

Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

1% zostawiam we Włocławku - WTW

Przez kolejne dni przedstawiamy wam Organizacje Pożytku Publicznego, które działają w naszym mieście. Jest ich dokładnie 29 i stanowią 29 powodów, dla których 1% podatku warto zostawić we Włocławku.

RUN- Chłodnia rusza z pomocą

Działająca od dekad w naszym mieście RUN-Chłodnia przekazała władzom samorządowym żywność dla potrzebujących. Żywność powędruje do podopiecznych miejskich instytucji. Marek Wojtkowski podziękował darczyńcom.

Blisko 155 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na drogi w województwie kujawsko-pomorskim

150 zadań drogowych realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim przez samorządy, otrzymało rządowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoli to na modernizację 227 kilometrów dróg gminnych i powiatowych w naszym regionie. Łączna wartość środków FDS przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w 2020 roku w całej Polsce to 3 244 mln zł.

1% zostawiam we Włocławku - Stowarzyszenie 'Starówka'

Przez kolejne dni przedstawiamy wam Organizacje Pożytku Publicznego, które działają w naszym mieście. Jest ich dokładnie 29 i stanowią 29 powodów, dla których 1% podatku warto zostawić we Włocławku.

Najnowsze galerie

2020-05-25

W bajkowym klimacie

180 wyświetleń

2020-05-19

Tragedia w Wistce. Nie żyje 67-latek

131 wyświetleń

2020-05-17

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

86 wyświetleń

2020-05-13

Budowa przejścia podziemnego

81 wyświetleń

2020-05-11

Dziecko wypadło z okna

118 wyświetleń

2020-05-10

Akcja ratunkowa na tamie

130 wyświetleń