Mikołaje, ciasta, bombki - kiermasz w muzeum

Po raz piętnasty w gmachu Muzeum Etnograficznego królował świąteczny nastrój. Niedzielny Kiermasz Bożonarodzeniowy zgromadził regionalnych rękodzielników, a na wszystkich piętrach znaleźć można było wszystko, czego potrzebujemy by jeszcze lepiej poczuć magię świąt.

OKM 1940 - warsztaty we Włocławku

Komenda Miejska Policji we Włocławku, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939r. zorganizowała dziś (07 grudnia) warsztaty dla uczniów klas mundurowych z regionu. Warsztaty "OKM 1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje" przybliżyły im, ale także funkcjonariuszom policji, dzieje Policji Państwowej w międzywojniu. Przede wszystkim jednak, zagładę policjantów straconych przez bolszewików w trakcie zbrodni katyńskiej.

Rok Zagajewskiego podsumowany

Chciał być jak Michał Anioł i tak bywa nazywany - 4 kwietnia 2018 r. minęło dziesięć lat od śmierci rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego. Dziś w Centrum Kultury Browar B. podsumowano "Rok Zagajewskiego".

W budynku MBP jest już oczekiwana winda

W roku 2017 ten projekt został jednym ze zwycięskich w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Prace nad montażem zewnętrznej windy trwały od sierpnia tego roku. Od dziś służy czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na Fredry już (prawie) święta

Już po raz piąty mieszkańcy ulicy Fredry, wraz z przedszkolakami z "Jasia i Małgosi" ubierali bożonarodzeniowe drzewko. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że choinka stanęła pomiędzy osiedlowymi blokami, a tradycja jej stawiania jest oddolną inicjatywą mieszkańców.

Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali 'szlachetną paczkę'

Ta akcja od lat jednoczy Polaków tuż przed świętami. Idea szlachetnej paczki ma swoją tradycję i stałych wspierających. Wśród tych ostatnich, są też pracownicy Urzędu Miasta i wspierający przygotowywaną przez nich paczkę przedsiębiorcy.

We Włocławku już świątecznie. Ujęcia z drona!

Włocławek jak z bajki, czyli pełen bajkowych postaci, bajkowego nastroju, barwnych świateł, kolęd i świątecznych przebojów. Taki był dziś – przynajmniej na Placu Wolności. O 16 uruchomiono miejskie, świąteczne iluminacje.

DPS - Propozycja, której nie było...

Podwyżka uposażeń o 200 złotych jest niewystarczająca - mówi o propozycji Marka Wojtkowskiego dla pracowników DPS Janusz Dębczyński. Takiej propozycji nie było -odpowiada Domicela Kopaczewska. Dziś w sprawie płacowych żądań pracowników Domów Pomocy Społecznej zabrali głos radni Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

93 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

70 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

211 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

226 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

92 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

88 wyświetleń