Zamknij X
Zamknij [X]

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

Prokuratura bada przyczyny wypadku na torach

Prokuratura Rejonowa stara się wyjaśnić jakie były przyczyny tragedii, do której doszło w poniedziałek na przejeździe kolejowym pod Włocławkiem. Przypomnijmy, że w zdarzeniu zginęły 31 kobieta i dwójka 8-letnich dzieci.

Będą rozmawiać z mieszkańcami. PiS przedstawiło kandydatów z Włocławka

Wybory do parlamentu odbędą się 13 października. Polacy będą wybierać swoich reprezentantów do Sejmu i Senatu. We wtorek we Włocławku swoje kandydatury zaprezentowali poseł Joanna Borowiak oraz senator Józef Łyczak. Zapowiedzieli również cykl spotkań z mieszkańcami regionu.

Poprawkowa matura już dziś - wideo

Maturzyści, którym nie udało się zdać egzaminów za pierwszym razem, właśnie 20 sierpnia mają możliwość poprawki. Przypomnijmy, że do poprawki mogli przystąpić jedynie ci, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu pisemnego lub ustnego.

Pierwsze dotacje do remontów nieruchomości w obszarze rewitalizacji przyznane!

Decyzją Prezydenta Włocławka, oraz na podstawie złożonych wniosków, na ten cel zostanie przeznaczone blisko 840 tys. zł. Dotacje na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie lub na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków możliwe są dzięki objęciu obszaru rewitalizacji we Włocławku Specjalną Strefą Rewitalizacji. To jedno z narzędzi Ustawy o rewitalizacji z 2015 r., wspierających właścicieli i użytkowników wieczystych, którzy chcieliby poprawić stan technicznych swoich nieruchomości.

#Q4news Moździerze i Rosomaki. Piknik wojskowy pod Halą Mistrzów

Armato-haubica „Dana”, samobieżny moździerz „Rak”, radary artyleryjskie, karabiny snajperskie, roboty saperskie i pojazdy specjalistyczne. To tylko niektóre z pozycji na liście sprzętu, jaki wystawiono w ramach pikniku „Wierni Polsce”. Swoje pojazdy żołnierze przedstawiali z okazji Święta Wojska Polskiego.

Święta miłości ojczyzny... - Święto Wojska Polskiego we Włocławku

W czwartek 15 sierpnia Włocławek uczcił polskich żołnierzy, tych obecnych i tych, którzy przez wieki walczyli i umierali za ojczyznę. Włocławskie obchody miały też swój lokalny wymiar. Święto, przypadające w rocznicę „Cudu nad Wisłą” stało się okazją do uczczenia włocławskich bohaterów walk 1920 roku.

Najnowsze galerie

2019-09-16

Silni możemy być tylko razem - KO apeluje do wyborców

188 wyświetleń

2019-09-16

EKO - szkoła rozpoczęła działalność

166 wyświetleń

2019-09-16

Popularne szlagiery operetkowe i musicalowe w Wieńcu

120 wyświetleń

2019-09-16

III Włocławski Festiwal Modelarski

188 wyświetleń

2019-09-16

Piknik Rodzinny Geberit Produkcja

46 wyświetleń

2019-09-16

Zasadzenie dębu pamięci

95 wyświetleń