Zamknij [X]

Bandera na maszcie - sezon żeglarski rozpoczęty

Bandera zawisła na maszcie w Marnie Zarzeczewo, w ten sposób żeglarze zainaugurowali sezon nawigacyjny. Przez najbliższe miesiące to miejsce i Zalew Włocławski przyciągać będą wodniaków, nie tylko z regionu.

Przed nami majówka - uroczystości i... grillowanie

W tym roku termin majowego, świątecznego weekendu może zadowolić tych, którzy planują bliższe, lub dalsze wojaże. Od środy do niedzieli, przy poświęceniu zaledwie jednego dnia urlopu, możemy naprawdę dobrze wypocząć. Jednak także i ci, którzy zostaną w mieście nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Oficjalne uroczystości i koncerty - to plan ratusza na długi weekend.

1 maja - Święto Ludzi Pracy oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Tradycyjnie już włocławska lewica uczciła Święto Pracy. Pierwszomajowy pochód wyruszył spod pomnika Ludziom Pracy na Bulwarach, do Placu Wolności. Pod flagami lewicy (głównie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów) i Unii Europejskiej maszerowało około 100 uczestników.

#Q4news. Żłobek integracyjny przy Długiej już niebawem

Warta 6 milionów inwestycja miasta jest już na finiszu. Zgodnie z założeniami umowy wykonawca właśnie schodzi z placu budowy. Obiekt jest już niemal gotowy. Niemal, pozostaje bowiem jego wyposażenie w niezbędny sprzęt edukacyjny.

Potrącenia tak, ale w ratach. Ratusz o strajku nauczycieli [WIDEO]

Odkąd 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli, ten temat wzbudzał ogromne emocje i zainteresowanie. Wypłata pensji za okres strajku, stała się kością niezgody pomiędzy Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi a wieloma samorządami w tym włocławskim.

1 maja na ulice Włocławka wyjedzie motoambulans

Blisko 75 koni mechanicznych mogących rozpędzić maszynę do 200 km na godzinę. Wjedzie tam gdzie nie wjedzie klasyczny ambulans. Tam gdzie nawet mogłaby pojawić się karetka, on pojawi się zdecydowanie szybciej. Yamaha Tracer 700 - nowy nabytek włocławskiego pogotowia ratunkowego rozpocznie służbę 1 maja.

37. Bieg Kujawiaka. Konferencja prasowa

Dziś 29 kwietnia, na Stadionie Przylesie, odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji 37. Biegu Kujawiaka. Zawodnicy wyruszą na start już 5 maja.

Anwil na czwartym miejscu przed rundą play off

Szpital – tak jednym słowem można określić tegoroczną sytuację kadrową Anwilu. Chyba w żadnym meczu sezonu ekipa mistrzów Polski nie mogła wystawić najsilniejszego zakontraktowanego składu. Także i w tym, kluczowym dla układu tabeli spotkaniu z ostrowską Stalą nie obyło się bez osłabień, Tym razem musieli walczyć o czwarte miejsce w tabeli pozbawieni podstawowego centra. Josip Sobin do gry wróci najwcześniej za dwa tygodnie.

Najnowsze galerie

2019-05-24

Geberit rozpoczyna współprace z ZST

202 wyświetleń

2019-05-24

Dzień Matki DUK

96 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. III

86 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. II

212 wyświetleń

2019-05-23

Anwil pokonał Arkę! cz. I

127 wyświetleń

2019-05-23

Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól

154 wyświetleń