Motomikołaje już w sobotę!

Podobnie jak poprzednich latach motocykliści organizują pomoc dla dzieciaków z placówek wychowawczych. W najbliższą sobotę (8 grudnia) grupa Motórzyści Włocławek odwiedzą dzieciaki z Brzezia.

Najlepsi ze stypendiami

Najlepsi uczniowie szkół z regionu włocławskiego otrzymali dziś z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się we włocławskim II LO im. Mikołaja Kopernika.

Muzeum przy Szpichlernej już otwarte

Muzeum Historii Włocławka zamknęło swe podwoje w 2013 roku. Pięć długich lat czekaliśmy na jego powrót na kulturalną mapę Włocławka, wczoraj (03.12) wreszcie zaprezentowano muzeum w nowej odsłonie i z nowymi stałymi ekspozycjami dostępnymi dla zwiedzających.

Białe wstążki i róże na Placu Wolności

Kwiaty, wstążki i przypinki - to czekało dziś na włocławian na Placu Wolności. Happening "Biała wstążka", jaki rozpoczął się o godzinie 11:00 miał na celu edukację, ale nie tylko. Był także oznaką poszanowania prawa kobiet, dzieci i wszystkich ludzi do bezpieczeństwa i życia bez przemocy, a rozdawali je uczniowie włocławskich szkół i przedszkoli.

Morsy przepłynęły Wisłę

Po raz czwarty morsy z całej Polski pojawiły się we Włocławku po to, by w czapkach Mikołaja, w dobrym nastroju i miłym towarzystwie przepłynąć Wisłę. Na starcie imprezy pojawiło się 52 zawodników, między innymi z Krakowa, Turka, Żyrardowa i innych miast.

Wielkie granie w PWSZ

W minioną sobotę w budynku dydaktycznym PWSZ we Włocławku przy ul. Mechaników 3, spotkali się fani e-gamingu. PWSZ Gaming Festival był okazją do zmierzenia się i porównania swoich umiejętności dla grających FIFA19, Fortnite, CS GO i innych gier komputerowych.

Kujawy IKO Cup za nami

Po raz osiemnasty we Włocławku spotkali się zawodnicy karate kyokushin. 1 grudnia w Hali Mistrzów obyły się Kujawy IKO Cup. Zawodnicy rywalizowali w Kumite Semi Kontakt i Kata. Organizatorem imprezy był Włocławski Klub Karate Kyokushin.

Lodowisko już od 1 grudnia!

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. Sprzyjająca aura sprawiła, że sztuczne lodowisko Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku będzie otwarte już od soboty – 1 grudnia!

Sokół i Orkan będą kruszyć lód na Zalewie

Dziś rozstrzygnięto konkurs "Kto przełamie lód?" Uczniowie włocławskich podstawówek mieli za zadanie wymyślić nazwy dla dwóch nowych jednostek, jakie pojawią się na Wiśle w przyszłym roku. Zwycięskie nazwy to - "Sokół" i "Orkan". A autorami są - Filip i Beata ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs zorganizowały Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zrób test - apeluje SANEPID

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, rozpoczął się w piątek 23 listopada. Już jutro zaś - 1 grudnia - przypada Światowy Dzień AIDS. To doskonała okazja, żeby wykonać test w kierunku HIV. Badanie można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z 30 punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) w całej Polsce.

Najnowsze galerie

2019-01-16

Koncert Noworoczny Fundacji Samotna Mama

246 wyświetleń

2019-01-15

Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego

181 wyświetleń

2019-01-15

III Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

75 wyświetleń

2019-01-15

Włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

236 wyświetleń

2019-01-14

WOŚP - tak grał Włocławek

58 wyświetleń

2019-01-14

Rozbłysło światełko do nieba

91 wyświetleń