84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczystości we Włocławku

Powinniśmy w sposób szczególny dbać o dobre relacje z sąsiadami, o pielęgnowanie sojuszu natowskiego i naszego członkostwa w Unii Europejskiej – mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski. Na placu Wolności odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

SIM – Włocławek dołącza do projektu

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Kujawy to nowa spółka zawiązana przez miasto wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Ma to być kolejna szansa na tanie mieszkania na wynajem dla włocławian i nie tylko. ”Dywersyfikujemy naszą politykę mieszkaniową” - tłumaczy prezydent Marek Wojtkowski.

Wybory parlamentarne. Nowa Lewica prezentuje kandydatów

Dwudziestu sześciu kandydatów znalazło się na liście Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu RP. W okręgu „toruńsko-włocławskim” z jedynką startować będzie Joanna Scheuring- Wielgus. Na liście znajdziemy też 7 nazwisk z Włocławka.

Stopień wodny w Siarzewie coraz bliżej?

Na wczorajszym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów zaopiniowano pozytywnie projekt uchwały w sprawie powołania wieloletniego programu „Zagospodarowanie Dolnej Wisły”. Oznacza to rządowe wsparcie dla powstania zapory w Siarzewie.

Platforma rozpoczyna zbieranie podpisów pod listami poparcia

Wczoraj włocławscy radni PO, działacze ugrupowania, prezydent Marek Wojtkowski oraz kandydat do Sejmu RP Krystian Łuczak pojawili się na placu Włocławskiego Fajansu. W tym miejscu zbierali podpisy na listach poparcia dla Platformy.

Trwają prace nad przebudową ZST

To jedna z największych inwestycji realizowanych w naszym mieście – mówi Krzysztof Kukucki o pracach trwających w budynku Zespołu Szkół Technicznych. Warta ponad 26 milionów złotych inwestycja obejmuje kompleksową modernizację siedziby szkoły.

Dziś wystartował Zielony Festiwal

Przez dwa dni, 18 i 19 sierpnia parking pod mostem stalowym na Wiśle stanie się „mini rynkiem”. Lokalni przedsiębiorcy będą tutaj prezentować swoje wyroby i towary. Organizatorzy przewidują zorganizowanie 10 edycji wydarzenia.

Najnowsze galerie

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 2

177 wyświetleń

2023-12-03

Zimą wpław przez Wisłę cz. 1

246 wyświetleń

2023-12-01

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZS 3

160 wyświetleń

2023-12-01

Spektakl „Dziady cz. II” w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

217 wyświetleń

2023-11-30

Ksiądz Artur Niemira żegna się z Kurią Diecezjalną

182 wyświetleń

2023-11-30

Andrzejki DUK

99 wyświetleń