Zamknij X
Zamknij [X]

Tragiczny wypadek na Kapitulnej

Dziś po godzinie 6:00 doszło do poważnego wypadku z udziałem autobusu MPK i samochodu osobowego. Według niepotwierdzonych informacji jedna osoba nie żyje do zdarzenia doszło na ulicy Kapitulnej.

Znamy najlepsze pomysły na koncepcję ul. 3 Maja

W środę w Centrum Kultury Borwar B. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu w związku z zadaniem inwestycyjnym pn.: 3-maja woonerfem/przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek.

Co się dzieje z odpadami w RZUOK na Machnaczu?

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” dba o sortowanie odpadów, recykling, odzysk, składowanie. Jest to niezbędny proces który musi realizować spółka.

Budżet, absolutorium i spór o pomnik - debatowali radni

Czerwcowa sesja Rady Miasta upłynęła pod znakiem budżetu. Rajcy debatowali o wykonaniu przez prezydenta budżetu za rok 2018 i w ślad za tym głosowali nad absolutorium dla Marka Wojtkowskiego. Obyło się bez niespodzianek, prezydent absolutorium otrzymał i gdy wydawało się, że sesja zakończy się spokojnie i sennie w porządku obrad przyszedł czas na punkt dotyczący... pomnika.

Od 1 lipca wchodzą w życie zmiany w programie 500+

To zmiany zapowiadane przez rząd już od kilku miesięcy. Najistotniejszą jest zniesienie kryterium dochodowego w programie. Słowem 500+ powędruje do rodzin także na pierwsze dziecko.

Mondo Cane - Ludzie którzy niosą pomoc

Od 2012 roku we Włocławku działa fundacja Mondo Cane. Wolontariusze i członkowie fundacji na co dzień niosą pomoc bezbronnym zwierzętom a w swych staraniach mogą liczyć na pomoc ze strony ludzi dobrego serca.

Znamy szczegóły wypadku pod Brześciem [WIDEO]

Włocławscy policjanci prowadzą postępowania w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na obu kierunkach autostrady A-1 w pobliżu węzła zachodniego. Do szpitali zostały odwiezione zostały 4 osoby poszkodowane. Przez cztery godziny ruch na autostradzie był całkowicie zablokowany, a służby kierowały pojazdy na objazd drogą DK-91.

Wypadki na A1. Autostrada zablokowana

Obie nitki trasy nieprzejezdne. Cztery osoby ranne - to bilans poranka na autostradzie A1. Do dwóch wypadków doszło pomiędzy węzłami Włocławek Północ i Włocławek Zachód.

Jarmark i 'Niedziela z Kustoszem' - weekend w muzeum

Historyczne pamiątki i rękodzieło. Słowem - przedmioty z duszą opanowały dziedziniec Muzeum Historii Włocławka w minioną niedzielę. Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego zagościł przy Szpichlernej po raz dwudziesty czwarty.

Henry Tajfel upamiętniony. Na 3 Maja pojawiła się tablica

Henry Tajfel, to nazwisko doskonale znane w świecie psychologii. Badacz stereotypów i uprzedzeń, światowej sławy psycholog społeczny. Mało kto wie, że urodził się we Włocławku. W sobotę, 22 czerwca, na gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pojawiła się tablica upamiętniająca 100-lecie jego urodzin.

Najnowsze galerie

2019-09-15

Polska pod Krzyżem. Droga Krzyżowa

142 wyświetleń

2019-09-15

Polska pod Krzyżem cz. III

202 wyświetleń

2019-09-15

Polska pod Krzyżem cz. II

62 wyświetleń

2019-09-15

Polska pod Krzyżem cz. I

247 wyświetleń

2019-09-13

Impresje Operowe - konferencja

138 wyświetleń

2019-09-13

Polska pod Krzyżem - przygotowania

28 wyświetleń