Człowiek w wodzie! Ćwiczenia nad Łubą

Strażacy, policjanci i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczyli wspólnie nad jeziorem Łuba. Szkolenie z technik ratownictwa lodowego odbyło się w niedzielę.

"Eurointegracja" podsumowała rok

15 stycznia członkowie Włocławskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Eurointegracja” spotkali się na zebraniu podsumowującym minione 12 miesięcy funkcjonowania.

Uchwała "antysmogowa" - dziś odbyły się konsultacje

Dziś we Włocławku odbyło się drugie już spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z samorządowcami i mieszkańcami regionu. Konsultacje społeczne, które wczoraj wystartowały w Toruniu dotyczą projektu uchwały „antysmogowej” przyjętej przez Sejmik Województwa.

Autobusem przekroczył prędkość o ponad 46 km/h w terenie zabudowanym

Podczas patrolowania ulicy Toruńskiej we Włocławku policyjny videorejestrator zarejestrował autobus, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 46 km/h. Na szczęście nie podróżowali nim pasażerowie, a 40-letni kierowca został ukarany mandatem karnym.

Wysokie ceny paliw - 'miejska stacja' receptą?

Co zrobić z wysokimi cenami paliw we Włocławku? Stwórzmy miejską stację paliw - wskazuje Prawo i Sprawiedliwość. Dziś złożono w ratuszu pismo w tej sprawie.

Mundurowi szkolili się we Włocławku

W miniony weekend hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Chopina wypełniła się przedstawicielami służb mundurowych z całego kraju. Międzynarodowe Szkolenie Służb Mundurowych zgromadziło m. in. funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Służby Więziennej i ochrony.

Koncert Wielu Serc - Oligo ma już 15 lat

W 2004 roku, kiedy powoływano do życia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO, powołano do życia organizację, która przez minionych 15 lat na stałe wpisała się w pejzaż lokalnych „pozarządówek” i co najważniejsze – skutecznie działało na rzecz swoich podopiecznych .Nic dziwnego, że tegoroczny, tradycyjny „Koncert Wielu Serc” organizowany przez OLIGO był okazją do hucznego świętowania. Tak też było, w miniony piątek.

Pielgrzymi z Kujaw i Pomorza w Panamie

W niedzielę (27 stycznia) zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W wydarzeniach uczestniczyli pielgrzymi z naszego regionu. Młodzież odwiedziła lokalne parafie diecezji Chitre i Penonome oraz spotkała się z papieżem.

Najnowsze galerie

2019-04-23

9 Sesja Rady Miasta Włocławek

81 wyświetleń

2019-04-20

Motoświęconka - tradycji stało się zadość

250 wyświetleń

2019-04-19

Śpiewnik Polski w Teatrze Impresyjnym we Włocławku

249 wyświetleń

2019-04-19

Czerwone Berety podsumowały rok 2018

111 wyświetleń

2019-04-17

Uroczystości pod Pomnikiem Sapera

165 wyświetleń

2019-04-17

II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019

32 wyświetleń