Zamknij [X]

IMGW ostrzega przed upałami

Nadchodzący weekend niestety nie przyniesie nam ochłodzenia. Niemal bezchmurne niebo i temperatury przekraczające 30 stopni - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informuje o wydaniu ostrzeżenia II stopnia.

Dożynki Gminno-Parafialne w Lubaniu

Koncerty, występy kabaretowe, atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych a oprócz tego uroczysta msza święta. W ubiegłą sobotę 24 sierpnia odbyły się Gminno Parafialne Dożynki w Lubaniu.

Festyn Folklorystyczny "Rośnij Chlebie" w Skansenie w Kłóbce

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Rośnij chlebie”, który odbędzie się w dniu 8 września (niedziela), w godz. 15.00-18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Awaria w Warszawie. Służby podają pierwsze informacje o zanieczyszczeniach.

Ścieki płynące Wisłą po awarii kolektora w Warszawie dotrą do Włocławka w poniedziałek, choć możliwe, że stanie się to wcześniej i zanieczyszczona woda dotrze do miasta już w niedzielę. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał informacje na temat wzrostu zanieczyszczeń w nurcie rzeki.

„Ostatni weekend wakacji" na drogach pow. radziejowskiego

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od dziś (30.08.19r.) do niedzieli (1.09.19r.) radziejowscy policjanci biorą udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Ostatni weekend wakacji".

Woda w kranach - bezpieczna. Kąpiel w Wiśle -zakazana. W ratuszu obradował sztab kryzysowy

Nie ma niebezpieczeństwa dla mieszkańców, konieczny jest jednak monitoring sytuacji na Wiśle. To najważniejsze wnioski jakie płyną po posiedzeniu sztabu kryzysowego, jaki zwołany został we włocławskim ratuszu. Przedstawiciele służb i władz samorządowych spotkali się z powodu awarii do jakiej doszło wczoraj w Warszawie. Zalecenia i apel do mieszkańców, przekazano na konferencji prasowej.

Uwaga na burze!

Intensywne opady i grad. Tak może wyglądać popołudnie i wieczór w naszym regionie. Synoptycy wydali ostrzeżenie I stopnia.

Stalowy Anioł - rusza XIII edycja konkursu

Urząd Marszałkowski po raz trzynasty rozda statuetki "Stalowego Anioła". Nagrody przyznawane są osobom wyróżniającym się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.