Zamknij X
Zamknij [X]

Bransoletki życia - samorząd kontynuuje program

Już 95 gmin w całym województwie zadeklarowało przystąpienie do rozszerzenia marszałkowskiego programu teleopieki domowej opartego na bransoletkach życia, czyli noszonych na nadgarstku mobilnych urządzeniach do przywoływania pomocy. "To najbardziej spektakularny i budzący największe zainteresowanie element samorządowej wojewódzkiej polityki senioralnej" - zapewnia Urząd Marszałkowski.

Wypadek drogowy w powiecie włocławskim na drodze DK-91

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w m. Siutkowo (gm. Lubanie) na drodze krajowej DK-91. Pięciu poszkodowanych z renault, w tym czwórka dzieci trafiła do szpitali.

Pociągiem na Pol'and'Rock? To możliwe

Tegoroczna edycja Pol'and'rock Festival zbliża się wielkimi krokami. Od 1 do 3 sierpnia kostrzyńskie pola zapełni kilkusettysięczna publiczność. Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego będą mogli dostać się tam także specjalnymi pociągami uruchomionymi przez Urząd Marszałkowski.

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Toruniu, Szafarni i Kłóbce. Zabrzmi muzyka hiszpańska i utwory polskiego romantyzmu.

Już w ten weekend XIII Zlot Motocykli w Choceniu

W dniach 12-13 lipca w Choceniu odbędzie się XIII Zlot Motocykli, który jest największym tego typu wydarzeniem w tej części kraju. Tradycją spotkania miłośników dwóch kółek jest również najdłuższa parada motocyklowa, która dotrze do Włocławka.

XIII Walne Zebranie Sprawozdawcze członków SKKW w Kruszwicy

W dniu 24 czerwca 2019 roku w auli Urzędu Miejskiego w Kruszwicy odbyło się XIII Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Kruszwica jest od 29 kwietnia 2008 roku członkiem i założycielem Stowarzyszenia.

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.