W czerwcu - II Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

Włocławskie Towarzystwo Rowerowe LUMAC Like Bike WTR, jest amatorskim klubem kolarskim. We współpracy z jednostkami organizacyjnymi gminy i miasta Kowal jest ono organizatorem drugiej już edycji Kujawskiego Maratonu im. Kazimierza Wielkiego.

Włocławek w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2019 roku odbędzie się jubileuszowa, XXV edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Zadanie dofinansowuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowe umowy RPO i PROW: Pałac w Wieńcu, edukacja, biznes, infrastruktura

31 milionów złotych – taka jest wartość uruchamianego 23 maja wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Środki zostaną przeznaczone m. in. na drogi, budowę i modernizację obiektów publicznych, potrzebne projekty w dziedzinie edukacji oraz biznes.

''Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól'' - wyniki konkursu w Kowalu

W miniony piątek 17 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu przeprowadziła finał etapu XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej pn. „Zwierzęta naszych lasów, łąk i pól”. Konkurs przyrodniczy pod nazwą „Ekologiczny świat” był objęty honorowym patronatem Pana Ireneusza Stachowiaka - Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Głównym celem konkursu było wzbogacanie wiedzy na temat wybranych zwierząt łownych i chronionych zamieszkujących nasze lasy, łąki i pola, kształtowanie umiejętności obserwowania przyrody w najbliższym środowisku, budzenie wrażliwości dzieci i młodzieży na los dzikich zwierząt oraz kształtowanie estetycznego wyobrażenia o przyrodzie.

Te e-maile nie zostały wysłane przez nas - ostrzega US

Już od kilku miesięcy Polacy mogą znaleźć na swoich skrzynkach mailowych wiadomości wysłane rzekomo przez Urząd Skarbowy. Po raz kolejny "skarbówka" ostrzega - Maile z poleceniem odesłania załącznika nie zostały wysłane przez Krajową Administrację Skarbową.

ZUS w Toruniu wypłaca emerytury dla matek

Po dwóch miesiącach obowiązywania programu Mama 4+ do Oddziału ZUS w Toruniu, wpłynęło ponad 1,9 tys. wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

Grunt to rodzinka w Brześciu Kujawskim

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zatytułowany „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się 7 czerwca 2019 r. ( piątek) o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej BCK.

WFOŚiGW otwiera się na włocławian

Włocławianie i mieszkańcy regionu, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowań oferowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie muszą już udawać się do Torunia. Wczoraj otworzono włocławskie Biuro Terenowe WFOŚiGW.