Zamknij [X]

W pogoni za bielikiem

Włocławski fotograf, Zygmunt Dobrosielski znany jako pasjonat natury uchwycił w swoim obiektywie orły bieliki w swoim naturalnym środowisku.

Idzie wiosna czas na rowery

Radziejowscy policjanci odwiedzili uczniów w podstawówce w Radziejowie. Opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co wolno a czego nie.

NIK o regionalnych szpitalach.

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie dostosowania szpitali wojewódzkich do norm i standardów pozwalających zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów. Między innymi takie wnioski wypływają z upublicznionego w poniedziałek raportu najwyższej izby kontroli.

W regionie powstaną nowe miejsca dla przedszkolaków

Na początku kwietnia ruszają dwa konkursy w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki którym będzie możliwa budowa i adaptacja istniejących obiektów przedszkolnych. Kwota do podziału to 18,2 mln złotych.

Uczeń z Brześcia wśród laureatów olimpiady

XXXVII edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zakończyła się sukcesem dla ucznia z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu. Piotr Wojasiński znalazł się wśród 10 laureatów konkursu.

Przedszkolaki zaśpiewają w Brześciu

XVI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewane przedszkolaki" rozpocznie się 23 marca. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z najmłodszymi, śpiewającymi artystami z gminy Brześć Kujawski.