Zamknij X

Poszukiwany wpadł podczas akcji „Prędkość"

Radziejowscy policjanci prowadzili wczoraj(5.07.20r.) działania „Prędkość". Jeden z kierowców, który przekroczył prędkość, był poszukiwany przez prokuraturę w Łodzi.

Działania „Prędkość" w pow. radziejowskim

Kolejna akcja radziejowskiej drogówki mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W trakcie działań wpadł jeden poszukiwany oraz nietrzeźwy kierujący. Wczoraj(5.07.20r.) już od 6:00 rano policjanci ogniwa ruchu drogowego, kontrolowali prędkość w wybranych miejscach na terenie powiatu. Oczywiście, zwracali także uwagę na inne wykroczenia oraz sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców.

Młodszy aspirant Maciej Stawicki wyróżniony „Kryształowym Sercem"

„Kryształowe Serce" jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym. Wśród 55 wyróżnionych policjantów był także radziejowski przewodnik psa służbowego mł.asp. Maciej Stawicki.

Po pijanemu uderzyła w drzewo i dachowała

O wielkim szczęściu może mówić 35-letnia mieszkanka powiatu radziejowskiego, która uderzył samochodem w drzewo. Była pijana i już straciła prawo jazdy.

#GaszynChallenge radziejowskich policjantów

Radziejowscy policjanci podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci. Zadanie zostało zrealizowane, pieniądze przelane na konto a nominację otrzymali druhowie z OSP w Piotrkowie Kujawskim.

Kurs trenerów strzelców wyborowych

Są „oczami i uszami” zespołu oraz mistrzami maskowania i kamuflażu, prowadzą działania rozpoznawcze, a jeśli potrzeba to potrafią ogniem precyzyjnym wyeliminować z walki ważne cele przeciwnika – strzelcy wyborowi. Szkolenie najlepszych z nich – instruktorów, którzy zgodnie z zasadą „train the trainers” będą szkolić strzelców wyborowych w brygadach OT.

Brawura i motocykl to nie jest dobre połączenie

Młody motocyklista nie dostosował prędkości i uderzył w skręcający samochód. Okazało się, że nie ma uprawnień na motor, prawo jazdy zatrzymano mu za prędkość, a pojazd jest bez ubezpieczenia OC.