Ponad 23,7 tys. wniosków o 500+ dla niesamodzielnych w regionie

W województwie kujawsko-pomorskim ZUS przyjął ponad 23,7 tys. wniosków o świadczenie 500+ dla niesamodzielnych. Co oznacza, że 52 proc. szacunkowej liczby uprawnionych do tego świadczenia, już to zrobiła. W naszym regionie decyzje przyznające otrzymało blisko 9,2 tys. wnioskodawców.

Działania „NURD" na drogach pow. radziejowskiego

„NURD" to skrót od niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli pieszego, rowerzysty. Właśnie na bezpieczeństwo takich osób w szczególności, zwracali wczoraj uwagę policjanci z Radziejowa.

Czesław Zarzeczny sekretarzem Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej

Wczoraj (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Sekretarzem Rady został Czesław Zarzeczny.

Muzyków Wspominki 2019 - za nami

Jak co roku, w pierwszą sobotę po Zaduszkach w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbyło się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłym włocławskim muzykom z nurtów: jazz, big-beat, rock i pop.

Hubertus w Michelinie

Koło sportowe Pensjonatu Michelin jak co roku zorganizowało gonitwę za „lisem”. Po raz 17 w Michelinie obchodzono święto jeźdźców, leśników i myśliwych - Hubertusa.