Zamknij X

Bitwa o wozy rozstrzygnięta. Boniewo z największą frekwencją

Kampania profrekwencyjna zorganizowana przez MSWiA zakończona. Przypomnijmy, że ministerstwo ogłosiło konkurs dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Nagradzana była obecność przy urnach w wyborczą niedzielę. W regionie bezkonkurencyjne okazało się Boniewo.

Lider edukacji – wybierzemy najlepszych nauczycieli

Wychowują dzieci i młodzież, pomagają im rozwijać zainteresowania i pasje, w nauczaniu stosują innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, dzięki czemu podnoszą jakość edukacji w kujawsko-pomorskich szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Po raz piąty przyznamy marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli. Na kandydatury czekamy do końca lipca.

Wciąż można się ubiegać o świadczenie postojowe

Świadczenie postojowe to jedno z rozwiązań wprowadzonych w ramach tarczy antykryzysowej. Pierwsze wypłaty świadczenia postojowego rozpoczęły się 15 kwietnia. Dotychczas kwota tego wsparcia, wypłaconego mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego wyniosła ponad 202,1 mln zł. W skali kraju to kwota ponad 4,3 mld zł.

Rusza nowy nabór w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Przeszło 150 milionów złotych trafi do samorządów województwa kujawsko-pomorskiego w 2021 r. z Funduszu Dróg Samorządowych. Wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił nabór wniosków. To już kolejna edycja tego ważnego Rządowego programu. W 2019 r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych udało się zrealizować 222 zadania inwestycyjne w samorządach gminnych i powiatowych - mówił przedstawiciel rządu w województwie.

Święto Policji w powiecie radziejowskim

Dziś(15.07.20r.) w Radziejowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Z tej okazji w radziejowskim garnizonie wyróżniono, nagrodzono bądź awansowano kilkudziesięciu policjantów i pracowników cywilnych.

Kolizja na drodze krajowej nr 62

Na radziejowskim odcinku krajowej 62 doszło wczoraj(13.07.20) do kolizji volkswagena i bmw. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Pijany rowerzysta wjechał pod radiowóz

Do nietypowej kolizji doszło wczoraj w Radziejowie. 44-latek mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, wsiadł na rower i wjechał wprost pod radiowóz. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Kierował, choć nie powinien

Policjanci z Piotrkowa Kuj. zatrzymali 44-latka, kierującego autem, który złamał sądowy zakaz kierowania. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.