Śmiertelny wypadek na drodze K-62 w powiecie włocławskim

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Jądrowice gm. Brześć Kujawski na drodze K-62. W wyniku czołowego zderzenia osobowego bmw z ciężarowym volvo zginęła 37-letnia kierująca bmw.

Turystyczne projekty pozarządówek

Zarząd województwa przyznał wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2019 roku. Suma dofinansowania to 100 tysięcy złotych.

Województwo Kujawsko-Pomorskie dziś i za 20 lat - debata 18 czerwca

Przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z całego regionu na spotkanie dyskusyjne „Województwo Kujawsko-Pomorskie dziś i za 20 lat". Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Warsztaty i debatę poprowadzi dr Mariusz Popławski z Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na zgłoszenie uczestnictwa pozostało niewiele czasu. Organizatorzy czekają do północy 5 czerwca.

„Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu radziejowskiego

Blisko 300 skontrolowanych kierowców. To efekty działań wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety nie obyło się bez kierujących po alkoholu. Radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego, prowadzili dziś 3 czerwca działania pod kryptonimem "Trzeźwy kierujący".

W Wieńcu powstanie Kujawskie Centrum Muzyki

W zabytkowym zespole pałacowo-parkowym w Wieńcu (gmina Brześć Kujawski) powstanie Kujawskie Centrum Muzyki. W ubiegłym tygodniu podpisano dofinansowanie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedsięwzięcie w imieniu samorządu województwa prowadzić będzie Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny.

ZUS szkoli z e-akt i na temat zwolnień lekarskich

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza przedstawicieli biur rachunkowych, księgowych oraz przedsiębiorców na szkolenia poświęcone zagadnieniom skróconego okresu przechowywania akt pracowniczych, rozkładania należności na raty oraz kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. Również w czerwcu odbędą się szkolenia z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych. Szkolenia odbędą się we Włocławku, Brodnicy, Lipnie i Grudziądzu.

Unijna pomoc dla firm - zapraszamy na spotkanie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich organizuje w dniu 12 czerwca 2019 r. spotkanie informacyjne dla przedsiębiorstw pt. „Unijna pomoc dla firm na rozwój i innowacje”. Bezpłatne spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości, Włocławek, ul. Toruńska 148. Początek o 9:45.