Zamknij X
Zamknij [X]

Przedsiębiorco - masz czas tylko do północy

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, tzw. ustawa o cenach prądu, utrzymuje w 2019 r. ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo gospodarstwom domowym. Przedsiębiorcy, chcący utrzymać ceny energii na poziomie z ubiegłego roku powinni złożyć stosowne oświadczenie.

Kontrola autokarów dla bezpieczeństwa podróżnych

Kontrola autokarów dla bezpieczeństwa podróżnych Radziejowscy policjanci kontrolują autokary przed wyjazdem na wycieczki. Takie kontrole są organizowane i przeprowadzane w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

W regionie działają Dzienne Domy Opieki Medycznej

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego realizuje projekt utworzenia kompleksowego systemu wsparcia osób wymagających opieki długoterminowej. Dzięki temu w regionie działają Dzienne Domy Opieki Medycznej dla pacjentów bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki, a także prowadzona jest pomoc domowa dla osób wymagających opieki długoterminowej, paliatywnej i hospicyjnej.

VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych w Choceniu już w ten weekend

Tradycyjnie już, w ostatni weekend lipca nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu spotkają się miłośnicy pojazdów militarnych z całej Polski. Jak co roku organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek. Impreza w Choceniu to idealna okazja aby zobaczyć klasyczne pojazdy wojskowe w akcji na czołgowisku oraz spotkać się w gronie kolekcjonerów.

Kierował, choć nie powinien

Radziejowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził auto pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji

Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia w Czołowie. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

Pokaż region na zdjęciach! Nagrody czekają!

Trwa konkurs fotograficzny dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”. Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Na zwycięzców z każdej kategorii czekają 2 tysiące złotych.

Zapraszamy do Kłóbki

Zapraszamy na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła!”, który odbędzie się 4 sierpnia (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Festyn Folklorystyczny W Skansie w Kłóbce

Zapraszamy na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła!”, który odbędzie się 4 sierpnia (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznego w Kłóbce.