Zamknij X
Zamknij [X]

Marszałkowski konkurs dla dziennikarzy i blogerów

Urząd Marszałkowski zaprasza do udziału w trzeciej edycji marszałkowskiego konkursu „Lubię tu być… na zielonym!”, w którym nagradzani są autorzy materiałów promujących walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego. Materiały zgłaszać można do 30 września.

Aktywnie, sprawnie, samodzielnie - wsparcie dla rehabilitacji i aktywizacji niepełnosprawnych

Z myślą o osobach niepełnosprawnych i nieaktywnych społecznie i zawodowo samorząd województwa przyznał wsparcie dla 15 organizacji pozarządowych zajmujących się specjalistyczną terapią i rehabilitacją oraz organizacją zajęć i warsztatów aktywizacyjnych dla osób między innymi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Dofinansowania otrzymały też dwa stowarzyszenia z Włocławka - Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Surdo", oraz OLIGO.

Wielki Dzień Pszczół już w czwartek

Już w najbliższy czwartek (sierpnia) w Zarzeczewie dzieci i dorośli wezmą udział w warsztatach i zwiedzaniu pasieki. Wszystko to w ramach Wielkiego Dnia Pszczół. Akcja organizowana jest w Polsce od siedmiu lat w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Palma Festiwal - ruszyły zapisy na warsztaty

Wielkimi krokami zbliża się "Palma Festiwal". Już we wrześniu w Centrum Kultury Browar B. wyjątkowy koncert. Jednak festiwal to także zajęcia warsztatowe. Ruszyły zapisy.

Warsztaty z robotyki w Inkubatorze, trwają zapisy

Wraz z producentem robotów współpracujących, firmą Universal Robots, Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich zainteresowanych trendami z zakresu robotyzacji przedsiębiorstw.

Kuracjusze Ciechocinka sprawdzają kondycję swoich płuc

W Ciechocinku, jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, już w najbliższy piątek będzie można zbadać swoje płuca. Na początku sierpnia, przy popularnej fontannie Grzybek, pojawi się namiot kampanii Płuca Polski, w którym mieszkańcy i przebywający w mieście kuracjusze, będą mogli sprawdzić kondycję swoich płuc.

Dachowanie volvo w Przewozie

O wielkim szczęściu może mówić kierowca volvo. Po tym jak uderzył, w nieprawidłowo zawracającego na drodze matiza, jego auto ścięło znak drogowy i dachowało. Nikt nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu.

Pijany przyjechał rowerem na dozór

Mieszkaniec Radziejowa wsiadł na rower i stawił się w jednostce Policji na dozór. Oficer dyżurny widząc w jakim stanie jest mężczyzna, zatrzymał go.