Zamknij X

Wakacje z Fundacją w Marinie

Od poniedziałku, dzieci z Włocławka i gmin ościennych aktywnie spędzają wakacyjny czas na półkoloniach w Marinie Zarzeczewo.

Poszukiwany zatrzymany przez policjantów

Policjanci z Topólki zatrzymali poszukiwanego, który w terminie nie stawił się do odbycia kary. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwa, mężczyzna spędzi za kratami kilka miesięcy.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 lipca

Od 13 lipca, obowiązują przepisy, które umożliwiają wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 26 lipca. Ze świadczenia mogą korzystać ubezpieczeni rodzice, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie są w stanie zapewnić innej opieki swoim pociechom i muszą ją sprawować osobiście.

20 zdarzeń, 7 nietrzeźwych - podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci podsumowali kolejny wakacyjny weekend na regionalnych drogach. Przez minione dni mundurowi odnotowali 20 zdarzeń drogowych, i zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących. W pięciu przypadkach kierowcy za szybką jazdę w obszarze zabudowanym utracili na 3-miesiące prawo jazdy.

W regionie powstaną nowe boiska i sale gimnastyczne

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2 miliony złotych na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie.

Region stawia na uczelnie

Marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz pełnomocnik zarządu województwa ds. nauki, badań i wdrożeń prof. Bogusław Buszewski spotykali się w piątek (17 lipca) z rektorami i rektorami elektami wiodących uczelni regionu. Tematem rozmów są Strategia Rozwoju Województwa oraz współpraca świata nauki i biznesu.

Warto skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii, trwa marszałkowski program

Jeszcze blisko 13 tysięcy mieszkańców regionu, w tym włocławianie, mogą skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Badania realizuje dziewiętnaście wybranych w konkursie placówek medycznych w całym województwie.

Energa informuje

W kolejnym tygodniu na czasowe wyłączenia dostaw energii elektrycznej muszą być przygotowani mieszkańcy Włocławka i regionu. Gdzie i kiedy? Poniżej lista.

Informacja o stanie konta ubezpieczonego wyłącznie na PUE ZUS

W związku z pandemią koronawirusa, informację o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) będzie można sprawdzić w tym roku wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Tylko osoby, które o to wystąpią do ZUS mogą otrzymać informację w wersji papierowej.

Wsparcie inwestycyjne dla firm uczestniczących w walce z Covid19

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na konsultacje firmy mikro, małe i średnie, które zajmują się produkcją lub usługami mającymi na celu zwalczanie Covid-19 oraz firmy mikro zainteresowane wsparciem na zakup filtrów powietrza.