Znakowanie rowerów w szkole w Dobrem

Radziejowscy policjanci znakowali rowery w podstawówce w Dobrem. Przy okazji rozmawiano o bezpieczeństwie i akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu".

Nowe przysmaki z regionu na Liście Produktów Tradycyjnych

Marmolada z buraków cukrowych, piołunówka tucholska i placek drożdżowy - to kolejne produkty z Kujaw i Pomorza wpisane ostatnio na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych. Wykaz prowadzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawiera już 86 wyrobów i potraw z naszego regionu. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych.

33 stopnie. Nadciąga kolejna fala upałów

Do najbliższej środy obowiązuje ostrzeżenie drugiego wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków najbliższe dni przyniosą nam temperatury do 33 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do środy do godziny 20:00.

Anna Gembicka o swoich priorytetach w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

Od niedawna pełniła funkcję Pełnomocnika Wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. Anna Gembicka od 4 czerwca została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dziś spotkała się z dziennikarzami, aby przedstawić swoje plany i priorytety.

VII Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe zakończone

Z udziałem samorządowców wszystkich szczebli z całego regionu odbyło się wczoraj (6 czerwca) w Przysieku pod Toruniem VII Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe. Tematem przewodnim było dwudziestolecie województwa jako punkt wyjścia do debaty o przyszłości i rozwoju Kujaw i Pomorza.

BCK zaprasza na półkolonie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza dzieci szkolne, z terenu gminy Brześć Kujawski do udziału w półkoloniach, które odbędą się w dniach 1,,2 3, lipca w godzinach 8.30- 15.00 oraz 8 i 9 lipca w godzinach 10.00- 13.00

Uwaga na upały

Nawet do 31 stopni Celsjusza będą dziś wskazywać termometry w regionie. Centrum Zarządzania Kryzysowego działające przy Urzędzie Wojewódzkim wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Kierował, a nie powinien

Policjanci z Topólki zatrzymali 43-latka kierującego autem, który złamał sądowy zakaz kierowania. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzień Dziecka wspólnie z policjantami

Radziejowscy policjanci w ostatnich dniach uczestniczyli spotkaniach z dziećmi z okazji ich Święta. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a przy okazji mówiono o tym jak bezpiecznie wypoczywać w wakacje.