Zamknij [X]

Od 1 września obowiązuje uchwała antysmogowa

Nie wolno już palić węglem brunatnym, mułami i flotokoncentratami węglowymi (także ich pochodnymi), miałem węglowym najgorszej jakości i mokrą biomasą (np. niesezonowanym drewnem). Sprzedawcy są zobowiązani do wydawania świadectw jakości paliwa. Z dniem 1 września weszła w życie uchwała antysmogowa dla naszego województwa. To nowe prawo miejscowe, którego efekty powinny w ciągu kilku lat znacząco poprawić stan powietrza, którym oddychamy.

Delegacja z Brześcia na Forum Ekonomicznym

Pod hasłem "Europa jutra. Silna czyli jaka?" w dniu 3 września br. w Krynicy-Zdroju rozpoczęło się 29. Forum Ekonomiczne, zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Wśród gości trzydniowego spotkania, są przedstawiciele rządów i parlamentów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie wiodących spółek, eksperci, naukowcy, ludzie kultury oraz mediów z kilkudziesięciu krajów.

Prosto z wesela trafił za kraty

Beztroska zabawa w jednej chwili zmieniła się poważną sprawę. Radziejowscy policjanci podczas legitymowania jednego z uczestników wesela, „trafili" poszukiwanego. Mężczyzna najbliższy rok spędzi za kratkami.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2019

W dwa najbliższe weekendy (7-8 września i 14-15 września) instytucje kultury w całej Europie otworzą bezpłatnie swoje drzwi dla zwiedzających, w ramach akcji Europejskich Dni Dziedzictwa. My szczególnie zapraszamy na wydarzenia odbywające się na Kujawach i Pomorzu. Regionalna inauguracja, połączona z wręczeniem medali Hereditas Seaculorum, odbędzie się w sobotę (7 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Marszałek Piotr Całbecki zainaugurował rok szkolny w Brześciu

Wczoraj kujawsko-pomorskie szkoły rozpoczęły nowy okres nauki. Do szkolnych ław powraca blisko 300 tysięcy uczniów. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski). Nie bez powodu. To właśnie tam miały miejsce wydarzenia, które wstrząsnęły Polską, kiedy to osiemnastoletni napastnik wszedł na teren szkoły i postrzelił dwie osoby.

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacyjnego na włocławskich drogach

Ostatni, wakacyjny weekend za nami. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanici nie odnotowali na terenie powiatu wypadku drogowego, a 21 zdarzeń drogowych zakwalifikowano jako kolizje. W trzech przypadkach mundurowi zatrzymali kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Jedynym kandydatem PiS do Senatu jest Józef Łyczak - podkreśla partia

W październikowych wyborach dojdzie do pojedynku pomiędzy dwoma kandydatami wywodzącymi się z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi oczywiście o walkę o mandat senatorski w okręgu włocławskim, a rywalami będą Józef Łyczak i Łukasz Zbonikowski. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu obecny poseł ogłosił swój start w wyborach i zaapelował o rezygnację reprezentującego region w Senacie Józefa Łyczaka, dziś usłyszeliśmy odpowiedź. Józef Łyczak został zarejestrowany jako kandydat. PiS złożył także listy poparcia pod nazwiskami kandydatów do Sejmu.