Zamknij X
Zamknij [X]

Punkty informacji senioralnej

W naszym województwie działa 5 punktów informacyjnych, w których seniorzy i ich opiekunowie mogą uzyskać informacje o możliwościach i formach wsparcia, pomocy środowiskowej, instytucjonalnej i zdrowotnej, ofercie kulturalnej i sportowej oraz infrastrukturze senioralnej.

Kujawsko-pomorskie dla miłośników dwóch kółek

To nie koniec marszałkowskiego wsparcia na budowę bezpiecznych i przyjaznych środowisku tras dla miłośników dwóch kółek – wciąż są planowane nowe konkursy na budowę ścieżek rowerowych. Do tej pory dofinansowanie otrzymały m.in. samorządy Włocławka, Chocenia, Brześcia Kujawskiego i Radziejowa.

Akcja 'SMOG' w powiecie radziejowskim

Kolejny już raz radziejowscy policjanci działali na drogach w ramach ogólnopolskiej akcji „SMOG". Wykonujący kontrolę stanu technicznego pojazdów, zwracali uwagę na defekty techniczne.

Z promilami za kierownicą

Radziejowscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, grozi mu do 2 lat więzienia.

Regionalny sposób na upały

Na naszej kujawsko-pomorskiej Liście Produktów Tradycyjnych pojawiło się już 86 potraw i produktów z regionu. Wśród z nich jest 14 napojów, z których część można przygotować samodzielnie w domu według tradycyjnych przepisów. Przyrządzimy je z roślin rosnących w ogrodzie, na polu bądź łące.

Konsultacje Społeczne ws. przebudowy drogi W-265 w Nakonowie

W miniony wtorek 16 lipca w sali sportowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Nakonowie z inicjatywy urzędu gminy Kowal odbyło się spotkanie mieszkańców Gołaszewa, Nakonowa i Przydatków Gołaszewskich z dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz kierownictwem firmy Eurovia, która wykonuje przebudowę drogi wojewódzkiej W-265 na odcinku Brześć Kujawski – Kowal, w sprawie realizacji przebudowy etapu dotyczącego terenu gminy Kowal.

Trwają konkursy w ramach RPO - przypomina Urząd Marszałkowski

Obecnie trwa kilka konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, m. in. na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, programy prozdrowotne w miejscu pracy, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, rozbudowę oświetlenia miejskiego, rewitalizację obszarów miejskich czy gospodarkę wodno-ściekową.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED

W mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED wykonywane są badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Mammobus będzie czekał na włocławianki 20 sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.30 przy markecie Kaufland, ul. Kilińskiego 5. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat.

Wygraj najnowszy komiks o Helenie Grossównie

Niekwestionowana gwiazda polskiego kina międzywojennego, ulubienica publiczności i krytyki. Pochodząca z Torunia aktorka Helena Grossówna jest bohaterką kolejnego komiksu wydanego przez Urząd Marszałkowski. Można go wygrać w naszym konkursie.