Zamknij X

Dziękujemy bohaterom. Pomagamy ich dzieciom - trwa konkurs

1000 nagród, o wartości 500 złotych każda, ufundowanych przez Fundację 4F Pomaga – do wygrania w niezwykłym konkursie przygotowanym przez Federację Funduszy Lokalnych w Polsce. Akcja skierowana jest do dzieci pracowników służby medycznej.

Nad wodą wypoczywajmy bezpiecznie

Przed nami kolejny weekend z prognozą upalnych dni i ostatni tydzień wakacji. Tym, którzy spędzą ten czas nad wodą, przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, umożliwiającej precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Energa informuje

W przyszłym tygodniu Energa zapowiada czasowe wyłączenia dostaw energii elektrycznej. Gdzie i kiedy nie będzie prądu? Szczegóły poniżej.

Senior plus 2020. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał wczoraj kolejne umowy w ramach programu „Senior +” na dofinansowanie utworzenia, wyposażenia i funkcjonowania dziennych domów i klubów seniora. W wyniku dodatkowego naboru, samorządy w województwie otrzymają w sumie 1 790 556 zł rządowego wsparcia.

Blisko 40,4 tys. aktywnych bonów w kujawsko-pomorskim

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego aktywowali blisko 40,4 tys. bonów turystycznych z ponad 215,5 tys. przygotowanych dla regionu. Bon jest ważny do 31 marca 2022r., a jego realizacja odbywa się poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Kto zostanie aniołem pomocy społecznej?

Do 30 września 2020 r. potrwa przyjmowanie wniosków w ramach XIV edycji naród Stalowy Anioł. Kandydatury mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jaki i zespoły – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Urząd Marszałkowski przypomina o konkursie

Dziś Światowy Dzień Fotografii i przy tej okazji Urząd Marszałkowski przypomina mieszkańcom o konkursie na najlepszą pracę przedstawiającą projekty zrealizowane w Kujawsko-Pomorskiem ze wsparciem naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Autorzy najlepszych fotografii otrzymają nagrody finansowe. W puli jest 20 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 15 września - informuje Urząd.

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dodatek solidarnościowy

Tylko do końca sierpnia osoby, które straciły pracę z powodu koronawirusa mogą ubiegać się o 1400zł dodatku solidarnościowego. W województwie kujawsko-pomorskim dodatek solidarnościowy otrzymało dotychczas ponad 10,5 tysiąca osób na kwotę niemal 14 mln zł. W całym kraju wartość wypłaconego dodatku solidarnościowego sięgnęła prawie 253 mln zł.

50 mln zł dla firm na poprawę bezpieczeństwa w pracy

Pracodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku. Termin składania dokumentów to 31 sierpnia. W przypadku wniosków przesłanych za pośrednictwem operatora pocztowego, decyduje data ich nadania.

Festiwal Wisły zawitał do Bobrownik

Krótszy, bo trwający trzy dni zamiast czterech, jednak jak zawsze pełen atrakcji. Festiwal Wisły 2020 zakończył się wczoraj w Toruniu. Wcześniej rzeczna flota zakotwiczyła w Bobrownikach.