Dachowanie auta w Bieganowie

O dużym szczęściu może mówić 22-latka, wywracając samochód, którym kierowała na dach. Jak podkreślają policjanci, to że nie odniosła poważnych obrażeń, to prawdopodobnie zasługa zapiętych pasów bezpieczeństwa.

'Ekologiczny edukator' - w konkursie pięć szkół z Włocławka

Znamy listę szkół podstawowych z województwa, których uczniowie wezmą udział w konkursie „Ekologiczny edukator szkolny” organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – rowery górskie oraz wyjazd na „zieloną szkołę”. Wśród uczestników znalazło się pięć szkół z Włocławka.

'Kobieta bezpieczna' - policjanci zapraszają na kurs

„Kobieta bezpieczna" to kurs, który poza nabyciem praktycznych umiejętności może w pewnym stopniu dać kobietom poczucie niezależności i samodzielności w sytuacji zagrożenia. Włocławscy policjanci zachęcają mieszkanki Włocławka i powiatu włocławskiego do uczestnictwa. Zajęcia rozpoczną się 20 marca.

Będzie wiało. Jest ostrzeżenie!

W porywach nawet 75 kilometrów na godzinę - wiatr o takiej sile prognozują synoptycy na zbliżającą się noc. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego opublikował ostrzeżenie.

Planujesz założyć firmę? To spotkanie jest dla ciebie

„Fundusze Europejskie na założenie i rozwój nowej działalności gospodarczej” - to temat spotkania jakie odbędzie się 14 marca w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku, przy ul. Bechiego 2.

Koza we Włocławku po raz 30-ty. Wideo i zdjęcia

Tradycyjne zapusty kujawskie to fenomen kulturowy w sakli całego kraju. Szczególnie w naszym regionie tradycja jest wyjątkowo silna o bogata. W tym roku po raz 30-ty we Włocławku odbyły się korowody zapustne.

Droga krajowa nr 62 pod nadzorem

Radziejowscy policjanci przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie patrolu eliminowali z ruchu niesprawne i przeładowane pojazdy.

Przerwy w dostawach energii - Włocławek, Kowal, Goreń...

W nadchodzącym tygodniu przez kilka godzin bez prądu będą musieli obyć się mieszkańcy Kapitulnej, Kruczej i Słowiczej. Czasowe wyłączenia nastąpią też, między innymi w Kowalu - informuje Energa. Poniżej znajdziecie pełną listę miejsc w których pracownicy firmy działać będą w nadchodzącym tygodniu.