Zamknij [X]

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

Pałac Kronenbergów już niebawem zmieni się nie do poznania

W odrestaurowanym kompleksie pałacowym w Wieńcu w powiecie włocławskim powstanie Kujawskie Centrum Muzyki, prowadzone przez marszałkowski Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Dziś (10 października) start inwestycji za blisko 27 milionów złotych. Planowane zakończenie latem przyszłego roku.

Akcja „SMOG" w pow. radziejowskim

Działania „Smog" mają na celu, zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominają dziś kierowcom policjanci ruchu drogowego.

Katamaran kontra Szalupa

26 jachtów stanęło na starcie regat Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2019, w ostatni wrześniowy weekend. Po osiem w klasach T-1 i OPEN, po 5 w klasach T-2 i T-3. Organizatorem zawodów już po raz 42 był YACHT CLUB ANWIL. Sponsorem Głównym była firma ANWIL S.A. a Samorządowym Miasto Włocławek.