'Trzeźwy kierujący' w pow. radziejowskim

Blisko 300 skontrolowanych kierowców. To efekty działań wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

Gala Miejska w Kowalu A.D. 2019

W ostatnią niedzielę 29 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalu odbyła się XXI Gala Miejska. Na zaproszenie burmistrza Eugeniusza Gołembiewskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Pasieckiego przybyli Honorowi i Zasłużeni Obywatele Miasta Kowal, radni Powiatu Włocławskiego, Rady Miasta Kowal, szefowie instytucji i jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działający na terenie Kowala oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości, swoją osoba zaszczycił uroczystość znamienity aktor, Honorowy Obywatel Kowala - Jan Nowicki z małżonką Anną Kondratowicz oraz Krzysztof Daukszewicz z małżonką Violettą Ozminkowski-Daukszewicz, który swoim występem uświetnił chwilę spędzone w kowalskiej świetlicy.

Rozpoznajesz podejrzanego o kradzież paliwa?

Radziejowscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży paliwa. Wizerunek podejrzanego zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, prosimy o kontakt pod nr tel. 542318400.

Co zmieniło się w roku 2019? Zmiany w przepisach ZUS-owskich

W 2019 roku weszły w życie trzy ważne zmiany w przepisach ubezpieczeniowych. Od stycznia br. przedsiębiorcy mogą korzystać z „małego ZUS”, od marca ruszył program „Mama 4+”,czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające, a od października osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą ubiegać się o świadczenie 500+ dla niesamodzielnych.

To było bezpieczne Boże Narodzenie a drogach

Świąteczny weekend przebiegł na naszych drogach dość bezpiecznie. Na teranie działania włocławskich policjantów nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, a 27 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami. Zatrzymaliśmy 5 nietrzeźwych kierujących.

800 154 030 - niebieska linia dla ofiar przemocy

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21 - przypomina Urząd Marszałkowski.

16 kolizji, ale bez ofiar - święta na drogach w regionie

245 kontroli drogowych, 5 nietrzeźwych kierujących i 16 kolizji drogowych - to bilans trzech dni policyjnych działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" we Włocławku i powiecie. To jednak nie koniec. Akcja na drogach potrwa do niedzieli 29 grudnia.

Policyjni Mikołaje zrobili niespodziankę Kubusiowi

Wiele uśmiechu i radości tak jednym zdaniem można podsumować spotkanie policjantów z Kubusiem i jego rodziną. Mundurowi przywieźli dużo prezentów, które spodobały się chłopcu oraz jego siostrze.