Święto Policji w powiecie radziejowskim

W niedziele 28 czerwca w Radziejowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W uroczystej Gali z okazji 100-lecia powstania Policji oraz 20-lecia Powiatu Radziejowskiego, wzięli udział policjanci, pracownicy Policji jak i samorządowcy.

#Q4news Wypadek w Borucinku. Nie żyje 16-latka

To był tragiczny dzień na drogach w regionie. Najpierw, po 6:00, na ulicy Kapitulnej zginęła 49-letnia kobieta, która wjechała pod autobus. Trzy godziny później do tragedii doszło na DK 62 w miejscowości Borucinek w powiecie radziejowskim. W zderzeniu dwóch aut osobowych śmierć poniosła 16-letnia pasażerka jednego z nich. Okoliczności wypadku będą ustalać policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ucieczka za granicę nie pomogła poszukiwanemu

Kilka godzin po powrocie z Holandii, został zatrzymany przez radziejowskich policjantów. Trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 18 miesięcy, za popełnione wcześniej przestępstwa.

„Po kielichu" na skuterze

Policjanci z Topólki zatrzymali pijanego motorowerzystę. Kierował motorowerem mając ponad 0,8 promila. Teraz stanie przed sądem, który zdecyduje o karze.

Medal Unitas Durat dla bohatera z Brześcia Kujawskiego

Krzysztof Gorzycki, woźny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawski, odebrał wczoraj 26 czerwca z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu jego bohaterskiego czynu obezwładnienia napastnika, który wtargnął do szkoły w Brześciu z bronią przy sobie.

RCB radzi jak przetrwać upały

Jeszcze przez kilka godzin zmagać się będziemy z ekstremalnie wysokimi temperaturami. Na szczęście na jutro synoptycy zapowiadają znaczące ochłodzenie. Do tego jednak czasu warto zadbać, by przetrwać upały. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach - przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od 1 lipca wchodzą w życie zmiany w programie 500+

To zmiany zapowiadane przez rząd już od kilku miesięcy. Najistotniejszą jest zniesienie kryterium dochodowego w programie. Słowem 500+ powędruje do rodzin także na pierwsze dziecko.

Wypadek na autostradzie w pobliżu Kowala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (25.06.2019) na autostradzie A-1 w pobliżu miejscowości Unisławice (gm. Kowal). W zdarzeniu uczestniczył pojazd marki bmw, którego 38-letni kierowca został przetransportowany do szpitala z obrażeniami.

Festyn Folklorystyczny w Skansenie w Kłóbce

Już 30 czerwca, w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, odbędzie się pierwszy w sezonie festyn folklorystyczny z cyklu z życia dawnej wsi pt. „Romantyczna Kłóbka z Marią Wodzińską i Chopinem w tle”.

Jesienią pojedziemy nową ścieżką rowerową

Już z końcem września miłośnicy wycieczek rowerowych będą mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych. Ponad 600 tyś zł dofinansowania otrzymała gmina Brześć Kujawski na inwestycje związane z budową ścieżek rowerowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.