Zamknij X

Pijana 23 latka wioząca autem dwoje dzieci, uderzyła w drzewo

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, wsiadła za kierownicę renaulta. Nie zapanowała nad autem i uderzyła w drzewo. Dwoje dzieci, które były w środku, trafiło do szpitala na obserwację.

Działania „NURD" na drogach pow. radziejowskiego

„NURD" to skrót od niechronionego uczestnika ruchu drogowego, czyli pieszego, rowerzysty. Właśnie na bezpieczeństwo takich osób w szczególności, zwracali wczoraj uwagę policjanci.

ZUS wypłacił już 5 mld zł postojowego

Blisko 5 mld zł trafiło już na konta przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne w ramach świadczenia postojowego. Świadczenie to może być wypłacone maksymalnie trzy razy, więc jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał z tej formy pomocy, cały czas może to zrobić. Wniosek o postojowe można złożyć do trzech miesięcy po zniesieniu stanu epidemii.

Będzie prościej i szybciej. Wojsko Polskie zmienia procedury rekrutacji

Już nie 190, a maksymalnie 50 dni – tyle ma zająć proces rekrutacji i szkolenia do służby w Wojsku Polskim. Od dziś swój wniosek o przyjęcie do służby można też złożyć przez internet. To tylko niektóre zmiany w procedurze rekrutacji do sił zbrojnych.

Kacper z okolic Wielgiego walczy o życie. Czeka na naszą pomoc

Szczęśliwe, beztroskie dzieciństwo siedmioletniego Kacpra zostało brutalnie przerwane przez bezwzględnego przeciwnika - mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego. By miał szansę wygrać z chorobą konieczne jest podjęcie leczenia w Niemczech. Czasu na zebranie środków pozostało naprawdę niewiele.

XII Piknik historyczny

Brzeskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim zapraszają na XII Piknik Historyczny.

Słynne tężnie będą jak nowe

Ciechocińskie tężnie solankowe – symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska, źródło mikroklimatu, dla którego zjeżdżają do Perły Kujaw bywalcy, cel spacerów kuracjuszy i zwykłych turystów, unikatowy zabytek techniki – przechodzą gruntowny remont.