Zamknij X
Zamknij [X]

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacyjnego na włocławskich drogach

Ostatni, wakacyjny weekend za nami. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanici nie odnotowali na terenie powiatu wypadku drogowego, a 21 zdarzeń drogowych zakwalifikowano jako kolizje. W trzech przypadkach mundurowi zatrzymali kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Jedynym kandydatem PiS do Senatu jest Józef Łyczak - podkreśla partia

W październikowych wyborach dojdzie do pojedynku pomiędzy dwoma kandydatami wywodzącymi się z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi oczywiście o walkę o mandat senatorski w okręgu włocławskim, a rywalami będą Józef Łyczak i Łukasz Zbonikowski. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu obecny poseł ogłosił swój start w wyborach i zaapelował o rezygnację reprezentującego region w Senacie Józefa Łyczaka, dziś usłyszeliśmy odpowiedź. Józef Łyczak został zarejestrowany jako kandydat. PiS złożył także listy poparcia pod nazwiskami kandydatów do Sejmu.

IMGW ostrzega przed upałami

Nadchodzący weekend niestety nie przyniesie nam ochłodzenia. Niemal bezchmurne niebo i temperatury przekraczające 30 stopni - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informuje o wydaniu ostrzeżenia II stopnia.

Dożynki Gminno-Parafialne w Lubaniu

Koncerty, występy kabaretowe, atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych a oprócz tego uroczysta msza święta. W ubiegłą sobotę 24 sierpnia odbyły się Gminno Parafialne Dożynki w Lubaniu.

Festyn Folklorystyczny "Rośnij Chlebie" w Skansenie w Kłóbce

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Rośnij chlebie”, który odbędzie się w dniu 8 września (niedziela), w godz. 15.00-18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Awaria w Warszawie. Służby podają pierwsze informacje o zanieczyszczeniach.

Ścieki płynące Wisłą po awarii kolektora w Warszawie dotrą do Włocławka w poniedziałek, choć możliwe, że stanie się to wcześniej i zanieczyszczona woda dotrze do miasta już w niedzielę. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał informacje na temat wzrostu zanieczyszczeń w nurcie rzeki.

„Ostatni weekend wakacji" na drogach pow. radziejowskiego

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od dziś (30.08.19r.) do niedzieli (1.09.19r.) radziejowscy policjanci biorą udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Ostatni weekend wakacji".