Zamknij [X]

312 milionów na drogi w województwie

Wczoraj w siedzibie delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku odbyła się konferencja prasowa dotycząca środków z Funduszu Dróg Samorządowych, jakie w tym roku zasilą inwestycje w regionie. Obliczony na 10 lat rządowy program ma wspierać lokalne samorządy w likwidacji "słabych punktów" infrastruktury

Nagrody dla Kujaw!

Święto Konstytucji 3. Maja Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy“ obchodził w Brześciu Kujawskim, gdzie grupy „Skrzaty“ i reprezentacyjna uczestniczyły w IV Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

Skrajna nieodpowiedzialność za kierownicą aut

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mężczyźni, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden przewoził trójkę dzieci, a drugi kierował autobusem. Na szczęście w autokarze nie było żadnych pasażerów.

Lubisz spoglądać w gwiazdy? Ten konkurs jest dla Ciebie

Interesujesz się astronomią? Robisz zdjęcia, chciałbyś przygotować prelekcję, a może zaangażowałbyś się w projekt badawczy? Urząd Marszałkowski jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego, do którego zaprasza uczniów wszystkich typów i rodzajów szkół w regionie (wiek 6-20 lat). Do zdobycia cenne nagrody. Termin składania prac: 5 czerwca.

Podsumowanie 'Majowego weekendu' na drogach powiatu radziejowskiego

Spokojnie i bezpiecznie minął długi weekend na radziejowskich drogach. Obyło się bez wypadków, policjanci odnotowali tylko jedną kolizje. Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących i zatrzymanego prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości.

Majówka z kulturą i sztuką

W niedzielę (5 maja) rozpoczyna się organizowana po raz dziewiąty przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której osoby niepełnosprawne i ich opiekunów mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych oraz do skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów.