Zamknij [X]

Kierował samochodem po alkoholu

Radziejowscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Teraz czeka go wizyta w sądzie i kara nawet do 2 lat więzienia.

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - kongres KGW we Włocławku

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe – to hasło Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich, jaki odbył się we Włocławku w piątek 12 października. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy wiceminister inwestycji i rozwoju Anny Gembickiej.

Bez zmian. Józef Łyczak senatorem

Wybory senackie w okręgu nr 13 były chyba jednymi z najbardziej emocjonujących w ostatnich dekadach. O drugą z rzędu kadencję ubiegał się we Włocławku Józef Łyczak z Prawa i Sprawiedliwości, za oponentów mając Jerzego Wenderlicha (Lewica) i... Łukasza Zbonikowskiego, który ubiegał się o mandat z własnego komitetu.

Przedszkolaki już wiedzą kim jest dzielnicowy

Radziejowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków w Krzywosądzy, Skibinie i Radziejowie. Podczas spotkań z dziećmi opowiedzieli o tym, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuje. Poruszono też ważną kwestię, używania elementów odblaskowych.

Q4 Ambasadorem Szkolnictwa Zawodowego

Tytuł Ambasadora Szkolnictwa Zawodowego, jest przyznawany co roku tym spośród włocławskich pracodawców, którzy w sposób szczególny działają na rzecz szkolnictwa zawodowego. W tym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przyznano 8 takich wyróżnień.

PiS wygrywa, druga Koalicja Obywatelska . Joanna Borowiak i Anna Gembicka w Sejmie

Na oficjalne wyniki wyborów będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do jutrzejszego poranka. Cząstkowe wyniki udostępnione przez PKW wskazują jednak, że w regionie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Po przeliczeniu głosów z 98,91 % komisji ugrupowanie zebrało 40,47% głosów wyborców. Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 26,29% mieszkańców, na Lewicę - 14,76%.

Nieoficjalnie. Józef Łyczak senatorem.

Józef Łyczak jako senator okręgu włocławskiego. To już niemal pewne. Po przeliczeniu głosów z 97,83% komisji w okręgu nr 13 zebrał on 57 482 głosy ( 40,26 %). drugi w wyborczym wyścigu był Jerzy Wenderlich, który uzyskał 36,38 % poparcia.

MESJASZ Händla we włocławskiej katedrze

Jedno z największych i najbardziej znanych oratoriów MESJASZ G.F. Händla zabrzmi we włocławskiej katedrze w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędzie się w niedzielę 13 października o godz. 18. Wydarzenie artystyczne tej rangi już po raz drugi organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWIL S.A.