Zamknij X
Zamknij [X]

Szkolenie policyjnych owczarków

W radziejowskiej komendzie Policji służą trzy psy służbowe. Raz w tygodniu ćwiczą wspólnie ze swoimi przewodnikami, aby utrwalić zdobyte umiejętności.

Kolejne inwestycje we Włocławku i Chodczu ze wsparciem

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna cały czas się rozwija. W ramach działania nowej ustawy o Polskiej Strefie Inwestycji, w ostatnim czasie wydano aż trzy decyzje o wsparciu inwestycji w naszym regionie - dwie dotyczą Włocławka i jedna gminy Chodecz.

„Seniorita” zaprasza

Pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, aby rozwijać swoje działania, realizować marzenia i chowane do szuflady pomysły. Dziś słowo „Senior” brzmi dumnie. Osoby 60+ to często pomysłodawcy działań.

800 154 030 - Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

Więcej PSZOK-ów to mniej odpadów - rusza nabór wniosków

Selektywna zbiórka to przyszłość zarządzania odpadami oraz realna szansa na zmianę postaw wokół tego tematu. 30 września rusza nabór wniosków w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na budowę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Trwa rejestracja uczestników na Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej

24 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu odbędzie się 10. Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej. Forum odbędzie się w ramach Europejskiego Regionu Gospodarki Społecznej. Województwo kujawsko-pomorskie zostało bowiem partnerem unijnej inicjatywy European Social Economy Regions 2019.

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

W dniach 23 – 27 września 2019 roku w Inspektoracie ZUS przy ul. Płockiej 167 odbędzie się Tydzień Przedsiębiorcy.

Pół miliona złotych na nowe boisko. MSiT wspiera powiat

500 tysięcy złotych. Dofinansowanie w tej wysokości otrzymał włocławski powiat. Pieniądze pochodzące z puli Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przekazane na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Chodczu.