Zamknij X

Transporty z odpadami pod lupą policjantów i inspektorów ITD

Radziejowscy policjanci przeprowadzili kolejną w tym roku wspólną akcję kontrolną z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie służby skupili się w szczególności na pojazdach, przewożących odpady i substancje niebezpieczne.

Pożar altanki – dwie osoby nie żyją.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru altanki na terenie działki rekreacyjnej w m. Szczutkowo (gm. Choceń). Wewnątrz spalonego pomieszczenia ujawniono zwęglone zwłoki 76-letniego mężczyzny i 78-letniej kobiety.

Koncertowy weekend w Brześciu Kujawskim

Ostatni weekend września w Brześciu Kujawskim upłynie pod znakiem muzyki dawnej i organowej. A to za sprawą dwóch koncertów, na które serdecznie zapraszają organizatorzy: Brzeskie Centrum Kultury , Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim oraz Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim.

Rekordowe emerytury w województwie kujawsko-pomorskim

Ponad 23,6 tys. złotych wynosi najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Przepis na tak wysokie świadczenie to bardzo długi, 61-letni staż pracy, wysokie składki i późne przejście na emeryturę po 81 roku życia. Z kolei najniższa emerytura w regionie to 25 groszy.