Zamknij X
Zamknij [X]

Święto jabłka w Choceniu - po raz pierwszy

Gmina Choceń sadownikami stoi. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę często wybierając w sklepie smakowite jabłka wybieramy te, które wyrosły w gminie Choceń. Nic dziwnego więc, że dobrze znane wszystkim owoce doczekały swojego święta właśnie w Choceniu.

Piknik rodzinny w Baruchowie

W niedzielę 11 sierpnia, w Baruchowie odbył się tradycyjny piknik rodzinny. Setki widzów oklaskiwało występy Cleo, Baby Full czy też Fajters.

Za plony podziękujemy ze „Sławomirem”

Zgodnie ze staropolską tradycją, dziękując za trud i zaangażowanie, ale także, aby wspólnie cieszyć się z owoców wzajemnego wysiłku , 1 września br. zorganizowane zostaną Dożynki Gminno-Parafialne. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się na boisku sportowym przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

RPO na inwestycje w kulturze

Remonty obiektów zabytkowych czy przebudowa instytucji kultury – na między innymi te działania jednostki samorządu terytorialnego z terenu wojewódzkiego ZIT-u mogą otrzymać dofinansowanie w ramach właśnie ogłoszonego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków będzie prowadzony w dwóch rundach. Pierwsza od 6 września.

Silny deszcz i burze - synoptycy ostrzegają

Dzisiejszy wieczór i noc mogą przynieść burze z silnymi opadami deszczu - ostrzega Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Na terenie wszystkich powiatów województwa obowiązuje drugi stopień zagrożenia.

Adam Palma. Od Chopina do funky

W dniu 10 sierpnia 2019 r. od godz. 17.30 na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce odbędzie się koncert polskiego wirtuoza gitary Adama Palmy. Podczas VI spotkania z cyklu „Wieczór pod lipą” artysta zaprezentuje utwory z nadchodzącej płyty poświęconej muzyce Fryderyka Chopina oraz mieszankę kompozycji własnych, standardów muzyki polskiej i jazzowej.

Studencie potwierdź prawo do renty rodzinnej

Uczniowie i studenci, którzy po śmierci rodzica otrzymują rentę rodzinną często zapominają, aby zawiadomić ZUS o kontynuowaniu nauki lub jej zaprzestaniu. Niedopełnienie tego wymogu w konsekwencji może doprowadzić do utraty renty lub zwrotu nadpłaconego świadczenia.

Wehikuł czasu przeniesie nas do epoki kamienia po raz XII

Zapraszamy do podróży „wehikułem czasu” w odległe czasy budowniczych grobowców megalitycznych z neolitycznej kultury pucharów lejkowatych. Tę ciekawą wyprawę można odbyć 8 września br. na terenie Parku Kulturowego Wietrzychowice w Wietrzychowicach gm. Izbica Kujawska, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Trwają wakacyjne zbiórki krwi

Okres letni to czas, w którym niezwykle potrzebna jest krew dla ratowania życia chorym. Podczas wakacji w regionie trwają zbiórki krwi organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oddział we Włocławku.