Akcja 'Zostań Żołnierzem' - w ten weekend w regionie

Już w niedzielę, 26 lipca, kolejna odsłona akcji "Zostań Żołnierzem". W trzech miejscach w regionie spotkać będzie można wojskowych z WOT, 56 Bazy Lotniczej i włocławskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Kradł, bo brakowało mu na alkohol

Radziejowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież przewodów miedzianych z terenu firmy w Radziejowie. Skradzione mienie sprzedał na złom, a pieniądze wydał na alkohol.

Kradł, bo brakowało mu na alkohol

Radziejowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież przewodów miedzianych z terenu firmy w Radziejowie. Skradzione mienie sprzedał na złom, a pieniądze wydał na alkohol.

Ruszył nabór do Rady Dzieci i Młodzieży

Trwa nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian i propozycji rozwiązań.

Wakacje z Fundacją w Marinie

Od poniedziałku, dzieci z Włocławka i gmin ościennych aktywnie spędzają wakacyjny czas na półkoloniach w Marinie Zarzeczewo.

Poszukiwany zatrzymany przez policjantów

Policjanci z Topólki zatrzymali poszukiwanego, który w terminie nie stawił się do odbycia kary. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwa, mężczyzna spędzi za kratami kilka miesięcy.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 lipca

Od 13 lipca, obowiązują przepisy, które umożliwiają wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 26 lipca. Ze świadczenia mogą korzystać ubezpieczeni rodzice, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie są w stanie zapewnić innej opieki swoim pociechom i muszą ją sprawować osobiście.

20 zdarzeń, 7 nietrzeźwych - podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci podsumowali kolejny wakacyjny weekend na regionalnych drogach. Przez minione dni mundurowi odnotowali 20 zdarzeń drogowych, i zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących. W pięciu przypadkach kierowcy za szybką jazdę w obszarze zabudowanym utracili na 3-miesiące prawo jazdy.

W regionie powstaną nowe boiska i sale gimnastyczne

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2 miliony złotych na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie.