Zamknij X
Zamknij [X]

Dożynki w Bobrownikach

W sobotę 17 sierpnia w Bobrownikach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminno-Parafialne. To kolejna z imprez dożynkowych jakie w wakacje odbywają się w naszym regionie.

We wrześniu rozpocznie się nabór na stypendia dla najlepszych uczniów

Nabór wniosków na stypendia 2019/2020 w ramach marszałkowskich programów stypendialnych ruszy z początkiem września. Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć 2 tysiące uczniów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

Prościej, taniej e-akta – Bezpłatne szkolenia ZUS

Od stycznia obowiązują nowe przepisy, które wprowadziły wiele ułatwień dotyczących akt pracowniczych. To od pracodawcy zależy czy będzie przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Zmienił się również okres przechowywania dokumentacji pracowniczej. Wszystkich zainteresowanych tematem e-akt Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu i konsultacjach, które odbędzie się 23 sierpnia o godz. 11.00 szkolenie w Inspektoracie ZUS we Włocławku przy ul. Płocka 167.

Dobre wyniki w nauce – to się opłaca!

Fundacja ANWIL dla Włocławka zachęca, aby pochwalić się osiągniętymi w roku szkolnym 2018/2019 wynikami w nauce. Czterdziestu ósmoklasistów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka, gmin Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek ma szansę otrzymać stypendium naukowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 września br. Do rozdysponowania jest aż 110 000 zł.

RCKiK apeluje o oddawanie krwi

W regionie brakuje krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział we Włocławku apeluje o dzielenie się tym najcenniejszym lekiem. Pełna treść apelu poniżej:

Kradł paliwo na stacjach benzynowych. Zatrzymali go policjanci z komisariatu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim ustalili i zatrzymali wielokrotnego złodzieja paliwa. Mężczyzna myślał, ze uda mu się przechytrzyć policjantów, dopuszczając się kilkakrotnej kradzieży nie przekraczającej wartości wykroczenia. Mundurowi połączyli jego działania w czyn ciągły, co pozwoliło na przedstawienie mu zarzutów przestępstwa.

Uwaga na burze z gradem

Synoptycy ostrzegają. Dziś pomiędzy 10:00 a 21:00 przez region przemieszczać się będą chmury burzowe. Mogą wystąpić gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

16 sierpnia ZUS pracuje jak zwykle

Choć to długi weekend, z punktu widzenia klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zmienia się niewiele. Swoje sprawy będzie można załatwić w oddziałach także w piątek.

ZUS zakończył wysyłkę listów z informacją o przyszłej emeryturze

Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę 18,5 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Nieco ponad 2 mln osób odebrało IOSKU drogą elektroniczną, za pośrednictwem własnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim listy powinny dotrzeć do koło 1 miliona osób.