Cykliści na kujawskim szlaku Kazimierza III Wielkiego

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca urocze zakątki gminy Kowal staną się polem zmagań rowerzystów biorących udział w II Kujawskim Maratonie im. Kazimierza Wielkiego. Organizatorzy zapowiadają moc wrażeń nie tylko w ramach kategorii dorosłych, ale także na dystansie rodzinnym, gdzie na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje. Sponsorem tytularnym imprezy i fundatorem nagród dla najlepszych kolarzy jest spółka ANWIL.

„Bezpieczne Wakacje" w Czamianinie

Radziejowscy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z dziećmi i promować bezpieczne wzorce zachowań. Ostatnie spotkanie odbyło się w Czamaninie.

Rozpoczynające się wakacje i dłuższy weekend przed nami- uważajmy na drogach!

Rozpoczynające się wakacje dla dzieci oraz wydłużony weekend, to możliwość zwiększonego ruchu na drogach. Włocławscy policjanci będą zwracać uwagę na to, co dzieje się na naszych drogach. Wszystko po to, aby każdy z nas dojechał bezpiecznie do celu podróży. Pamiętajmy, że w czwartek (20.06.19) odbywać się będą procesje „Bożego Ciała" i mogą występować utrudnienia na drogach miasta i powiatu włocławskiego.

Dyżur eksperta

Planujesz rozpocząć własną działalność? Nie wiesz, od czego zacząć? Przyjdź po fachową poradę do eksperta ZUS, który w prosty sposób wyjaśni jak zarejestrować działalność i zgłosić się do ubezpieczeń w ZUS.

PWSZ przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Nadciągają wielkie zmiany

Od października obok dotychczasowych kierunków kształcenia na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich (na kierunku pielęgniarstwo) pojawi się nowy. Włocławska uczelnia zaczyna bowiem edukować prawników. A to nie jedyna zmiana zapowiadana przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Pociągiem na Pol'and'Rock także z Kujaw

Pociągi na Pol'and'Rock ruszą także z kujawsko-pomorskiego zapowiedział dziś marszałek Piotr Całbecki. Region jest kolejnym w Polsce, który zapewni transport na festiwal, gdy do Kostrzyna nad Odrą nie dotrą dodatkowe składy PKP.