Sobota z paszportami

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w placówkach urzędu, także włocławskiej.

Kierował, choć nie powinien

Policjanci z Piotrkowa Kuj. zatrzymali 43-latka, kierującego autem, który złamał sądowy zakaz kierowania. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Co dalej ze szkołą w Niszczewach? Solidarność wnioskuje o uchylenie uchwały

Wokół Szkoły Podstawowej w Niszczewach jest coraz głośniej. Niewielka miejscowość w gminie Waganiec często pojawia się w relacjach lokalnych mediów. Powód? Zamiar likwidacji placówki. Z decyzją gminnych radnych nie zgadzają się rodzice, nauczyciele i oświatowa „Solidarność”.

Jubileusz 'Mikrofonu dla najmłodszych'

W dniach 13-15 grudnia 2019 r., w Izbicy Kujawskiej, odbędzie się finał Ogólnopolskiego XXXV Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Organizacji tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy podjęło się Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Natomiast do współorganizacji przystąpiły: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej oraz Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka.

Granty dla przedsiębiorców - ruszył nabór wniosków

Nawet 200 tysięcy euro może otrzymać mikro, mały lub średni przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego na działania eksportowe w ramach marszałkowskiego funduszu eksportowego. Wczoraj (9 grudnia) ruszył nabór wniosków o powierzenie grantu. Projekt prowadzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Bystre oko dzielnicowego

Dzielnicowy z gminy Radziejów zatrzymał wczoraj (9 grudnia) mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, za popełnione wcześniej przestępstwo.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Szpetalu Górnym

Tragicznie zakończył się wczorajszy wypadek drogowy w Szpetalu Górnym, w którym potrącony został rowerzysta. Mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Postępowanie wyjaśni okoliczności tego zdarzenia.

Miejsce urodzenia matki Chopina z nowym upamiętnieniem? Jest już koncepcja

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego powierzył w tym roku Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przygotowanie koncepcji upamiętnienia miejsca narodzin matki Fryderyka Chopina w Długiem. W tej miejscowości położonej w gminie Izbica Kujawska aktualnie znajduje się odsłonięty w 2000 r. kamień z tablicą pamiątkową oraz ławka z pięciolinią i plansza informacyjna.