Zamknij [X]

Działania „Edward" w powiecie radziejowskim

Radziejowscy policjanci w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych" prowadzili działania pn. „EDWARD". Oprócz wzmożonych kontroli na drogach, spotkali się także z uczniami szkół w powiecie, aby rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Poszukiwany zatrzymany

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego zatrzymali poszukiwanego, który w terminie nie stawił się do odbycia kary. Teraz za popełnione wcześniej przestępstwo, mężczyzna spędzi za kratami najbliższy rok.

Atrakcyjna działka w BSG na sprzedaż

Działki w Strefie idą pod młotek. Teren inwestycyjny zlokalizowany w Brzeskiej Strefie Gospodarczej będzie można nabyć w najbliższym przetargu. Gmina Brześć Kujawski wystawiła na sprzedaż nieruchomość o powierzchni 0,6127 ha.

Stalowy Anioł - zgłoszenia do 30 września

Do poniedziałku (30 września) Urząd Marszałkowski czeka na wnioski w ramach XIII edycji nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej. Laureatami mogą zostać osoby lub zespoły będące animatorami zmian, prezentujące twórcze podejście do idei rozwoju społeczności lokalnych i rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

Projekt EDWARD - dzień bez ofiar wypadków już jutro

Projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero" - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy

Niepodległe Kujawy – wyjątkowy festyn już w sobotę

Nie ma lepszego sposobu na to, by uczyć historii niż ten, by jej dotknąć. Z tego założenia wyszli organizatorzy I Festynu Historycznego - Niepodległe Kujawy, To niezwykłe wydarzenie przedstawi historię niepodległościowych walk na Kujawach w przekroju aż czterech epok.

Co dalej z KPTS? - Pyta Wojciech Jaranowski

Ta sprawa stała się tematem wczorajszej sesji sejmiku województwa. Jak poinformował radny Wojciech Jaranowski, kierowcy zatrudnieni w Kujawsko- Pomorskim Transporcie Samochodowym masowo przechodzą na L4. Według niego może to skutkować „paraliżem komunikacyjnym”.

KPCEN przekazał mobilne pracownie

Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przekazało w minionym tygodniu dwie mobilne pracownie dydaktyczne szkołom z naszego regionu.