Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia

W niedzielę 16 grudnia, w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia, który będzie jednym z elementów obchodów rocznicy wprowadzenia Stan Wojennego.

We Włocławku już świątecznie. Ujęcia z drona!

Włocławek jak z bajki, czyli pełen bajkowych postaci, bajkowego nastroju, barwnych świateł, kolęd i świątecznych przebojów. Taki był dziś – przynajmniej na Placu Wolności. O 16 uruchomiono miejskie, świąteczne iluminacje.

Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali 'szlachetną paczkę'

Ta akcja od lat jednoczy Polaków tuż przed świętami. Idea szlachetnej paczki ma swoją tradycję i stałych wspierających. Wśród tych ostatnich, są też pracownicy Urzędu Miasta i wspierający przygotowywaną przez nich paczkę przedsiębiorcy.

Na Fredry już (prawie) święta

Już po raz piąty mieszkańcy ulicy Fredry, wraz z przedszkolakami z "Jasia i Małgosi" ubierali bożonarodzeniowe drzewko. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że choinka stanęła pomiędzy osiedlowymi blokami, a tradycja jej stawiania jest oddolną inicjatywą mieszkańców.

W budynku MBP jest już oczekiwana winda

W roku 2017 ten projekt został jednym ze zwycięskich w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Prace nad montażem zewnętrznej windy trwały od sierpnia tego roku. Od dziś służy czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Motomikołaje już w sobotę!

Podobnie jak poprzednich latach motocykliści organizują pomoc dla dzieciaków z placówek wychowawczych. W najbliższą sobotę (8 grudnia) grupa Motórzyści Włocławek odwiedzą dzieciaki z Brzezia.

Morsy przepłynęły Wisłę

Po raz czwarty morsy z całej Polski pojawiły się we Włocławku po to, by w czapkach Mikołaja, w dobrym nastroju i miłym towarzystwie przepłynąć Wisłę. Na starcie imprezy pojawiło się 52 zawodników, między innymi z Krakowa, Turka, Żyrardowa i innych miast.

Kujawy IKO Cup za nami

Po raz osiemnasty we Włocławku spotkali się zawodnicy karate kyokushin. 1 grudnia w Hali Mistrzów obyły się Kujawy IKO Cup. Zawodnicy rywalizowali w Kumite Semi Kontakt i Kata. Organizatorem imprezy był Włocławski Klub Karate Kyokushin.