Mistrzostwa Polski Modeli Latających we Włocławku zakończone

To już niemal tradycja, że właśnie we Włocławku rozgrywane są imprezy rangi mistrzowskiej w modelarstwie. W niedzielę zakończyła się kolejna z nich. Na lotnisku w Kruszynie w Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi rywalizowało około 50 zawodników z całej Polski.

Lekkoatletyka dla Każdego. Młodzi sportowcy rywalizowali we Włocławku

Dobra zabawa, ale także rywalizacja. W piątkowe popołudnie na stadionie lekkoatletycznym we Włocławku pojawili się młodzi lekkoatleci. Wojewódzki finał cyklu „Lekkoatletyka dla Każdego” zakończył się wyłonieniem reprezentacji regionu w ogólnopolskiej rywalizacji.

Prezydent Marek Wojtkowski z absolutorium

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium Markowi Wojtkowskiemu. Sprawozdanie prezydenta z wykonania budżetu za 2020 rok poparło 17 radnych, sześciu zagłosowało przeciwko.

40 lat STL Włocławek

W ogrodach Parku Etnograficznego w Kłóbce świętowano jubileusz powstania włocławskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Czterdziestej rocznicy powstania towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród i marszałkowskich medali Unitas Durat, jak i koncert muzyki ludowej.

Nowa taryfa MPEC od 1 lipca br.

- Musieliśmy wystąpić o nową taryfę ciepła do Urzędu Regulacji Energetycznej głównie z dwóch powodów: dwukrotnego wzrostu cen obowiązkowych opłat za emisję dwutlenku węgla oraz kosztów naszych inwestycji, wymuszonych przez restrykcyjne unijne normy dotyczące ochrony środowiska – mówi Andrzej Walczak, prezes MPEC Włocławek.

77. biskup włocławski objął urząd

W sobotę odbył się uroczysty ingres bp. Krzysztofa Wętkowskiego do katedry włocławskiej. Tym samym na mocy decyzji papieża Franciszka został oficjalnie 77.biskupem włocławskim. Insygnia biskupie otrzymał z rąk ustępującego biskupa Wiesława Meringa.

Z Białołęki do Włocławka - WOPR z nowym samochodem

Bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym szczególnie ważne jest nad zbiornikami wodnymi. Ilość osób odwiedzających plaże czy jeziora gwałtownie wzrasta wraz z temperaturą. Dlatego tak ważne jest to, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Dziś, do Włocławskiego WOPR trafił nowy samochód marki Renault Master. Pochodził on z Warszawy.

Kolizja na Wyszyńskiego

Dziś o 4 nad ranem u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Brzeskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Zderzyły się volkswagen i renault.

Uczniowie LZK najlepsi w województwie

I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku trafiło do czołówki tegorocznego Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. W Polsce jest już prawie 300 szkół średnich, które szlifują zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów.