Byliśmy na Pol’and’Rock Festiwal 2018 – relacja

Jest to jeden z największych festiwali muzycznych, podczas którego na kilku scenach w Kostrzynie nad Odrą występują artyści z całego świata. W tym roku Festiwal zmienił nazwę na Pol’and’Rock.

74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego

Punktualnie o godzinie 17.00 w całej Polsce zawyły syreny, których dźwięk upamiętnił ofiary powstania warszawskiego. We Wlocławku uroczystości odbyły się przy pomniku Żołnirzy Armii Krajowej, a kwiaty złożono równiez pod pomnikiem Szarych Szeregów. Publikujemy relację z miejskich uroczystości.

Modnie w Oknie

Remont łazienki, może nawet salonu. Farba prezentuje się nieźle. Co ciekawe, na ścianie - także. Wycyklinowany parkiet lśni w porannym słońcu, w popołudniowym też lśni pięknie. Jedynie wieczorem nie lśni, z tego prostego powodu, że okna wychodzą na północ. Przydałoby się trochę cienia. Może rolety? Żaluzje? Plisy?

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. informuje, że rozsyłane na terenie Włocławka wezwania do zapłaty są fałszywe. Jeśli znalazłeś w skrzynce takie pismo, nie płać.

Strażacy z Gołaszewa walczyli z podtopieniami

W minioną środę po południu i w nocy z środy na czwartek 18-19 lipca 2018 roku przez nasz region przeszła potężna ulewa, której towarzyszyła burza oraz silny i porywisty wiatr.

Państwowa Straż Pożarna we Włocławku oficjalnie z nowym komendantem

Nominację z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, odebrał 6 lipca. Od tego czasu pełnił obowiązki , dziś włocławska jednostka została oficjalnie przekazana pod jego komendę. Bryg. mgr inż. Robert Wiśniewski, bo o nim mowa, poprzednio piastował funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie.

Parada pojazdów militarnych w niedzielę

Ostatnim punktem VII Kujawskiego Zlotu Pojazdów Militarnych i Terenowych w Choceniu będzie parada pojazdów militarnych, która przejedzie w niedzielę z Chocenia do Włocławka.