#Q4news W WKU 'drzwi otwarte' dla uczniów

Uczniowie włocławskich klas mundurowych mieli dziś niepowtarzalną okazję do poznania wojska „od środka”. W ramach akcji „otwartych drzwi” przy Okrężnej pojawili się wojskowi „chemicy”, „terytorialsi” i saperzy. Można było także poznać procedury obowiązujące przy przystępowaniu do służby.

Europa dla obywateli – spotkanie informacyjne w COPiW

We włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się dziś spotkanie dotyczące pozyskiwania środków w ramach programu „Europa dla Obywateli”. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządu mogą pozyskać od 25 do nawet 150 tysięcy euro na realizację przedsięwzięć.

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Od 11 lutego do 10 kwietnia we Włocławku i powiecie włocławskim trwa kwalifikacja wojskowa. W tym roku, przed komisjami lekarskimi pojawią się mężczyźni z rocznika 2001, jednak nie tylko oni.

Strategia przyspieszenia 2030+. We Włocławku rozmawiano o zdrowiu

We włocławskim szpitalu spotkali się dziś naukowcy i praktycy lecznictwa oraz samorządowcy. To jeden z paneli branżowych, które odbywają się w ramach opracowania strategii rozwoju województwa do roku 2030. Prace nad strategią rozpoczęły się oficjalnie w połowie stycznia. Dokument ma określać kierunki rozwoju regionu i obszary wymagające wsparcia władz samorządowych.

Brześć i Lipno na liście rządowego programu

28 miliardów złotych, tyle w nadchodzących latach rząd ma wydać na budowę 100 obwodnic w polskich miastach. Na liście inwestycji ogłoszonej w weekend przez rząd znalazły się obwodnice Lipna i Brześcia Kujawskiego.

Fundacja Vladislavia nowym operatorem Śródmieście Cafe

Kawiarenka Obywatelska ma nowego operatora. W najbliższym czasie gospodarzem tego miejsca będzie Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej „Vladislawia". Fundacja przewiduje realizację 106 wydarzeń w ciągu 11 kolejnych miesięcy.

#Q4news O mediacji w oświacie rozmawiano w CKZ

Centrum Kształcenia Zawodowego gościło dziś panelistów i uczestników konferencji „Mediacje szkolne i rówieśnicze - jeden z filarów przyjaznej i bezpiecznej szkoły, przedszkola”. Te dwie nowości w polskim systemie oświaty powinny być stosowane szerzej – zgodnie podkreślali obecni pracownicy oświaty.