Kupuj od rolnika - OAC podsumował projekt

Dwadzieścia spotkań, blisko 750 uczestników - tak najkrócej można podsumować projekt "Kupuj od rolnika" prowadzony w regionie przez Ośrodek Analiz Cegielskiego. Dziś rezultaty kampanii podsumowano na śniadaniu prasowym w Majątku Kaniewo.

#Q4news Spacer szlakiem włocławskiej rewitalizacji

Rewitalizacja Śródmieścia jest naszym priorytetem – podkreśla często włocławski ratusz. Program rewitalizacji, który rozpoczął się w roku 2018 trwać będzie przez następnych 8 lat. Według zamierzeń, w tym czasie Śródmieście miasta ma radykalnie zmienić swoje oblicze. Co już się udało, można było zobaczyć na dzisiejszym spacerze „szlakiem rewitalizacji”.

Włocławek zagrał dla Orkiestry

Ognisty i rozśpiewany, taki był finał zbiórki WOŚP we Włocławku. Na Zielonym Rynku, podczas „Światełka do nieba”, zaśpiewali Dawid Kwiatkowski i Mechanicy Shant, całość zamknął efektowny, ognisty pokaz. Tak właśnie Włocławek zagrał dla orkiestry.

Roztańczone i pulsujące serce miasta

Radośnie i spontanicznie, w ten sposób tancerze z grupy PULS dołączyli do 28. finału WOŚP. Podobnie jak w ubiegłym roku „Pulsujące serce miasta” zabiło na Placu Wolności.

307 tysięcy na koncie włocławskiego sztabu WOŚP. Jest rekord !!!

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Wszystkim mieszkańcom miasta, za to że wszyscy wspólnie graliśmy dzisiaj w jednej orkiestrze, graliśmy jedną melodię, melodię pomagania tym, którzy potrzebują wsparcia – mówiła wczoraj Barbara Moraczewska. Rzeczywiście, podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włocławianie zagrali jak z nut. Wiemy już, że padnie rekord. Do puszek wolontariuszy, podczas samego finału, trafiło ponad 307 tysięcy złotych.

Muzyczna, jak zawsze, razem z WOŚP

Tym razem nie w gmachu szkoły na ulicy Wiejskiej, ale w uzdrowisku Wieniec Zdrój odbył się, można chyba powiedzieć, tradycyjny koncert uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kopernik zagrał w Wielkiej Orkiestrze

Niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był ukoronowaniem wydarzeń, które odbywały się w mieście przez cały ubiegły tydzień. Koncerty, zbiórki i różnorakie imprezy odbyły się także we włocławskich szkołach. Także w „Koperniku”.

Włocławski sztab WOŚP gotowy na 28 finał! Konferencja prasowa

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, po raz 28. zgra największa orkiestra świata. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wybrzmi także we Włocławku i jak zawsze zrobi to głośno. 500 wolontariuszy, koncerty, imprezy, spotkania, aukcje – także i w tym roku nie zabraknie okazji do tego, by wspomóc zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych w całej Polsce. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i leczniczego na potrzeby medycyny zabiegowej. A potrzeby, jak przyznają dyrektorzy placówek, są ogromne. Przynajmniej część z nich udaje się rokrocznie zaspokoić dzięki WOŚP i hojności darczyńców.

Ratusz zachęca: Sięgnijcie po dotacje na remonty

500 tysięcy złotych dotacji. Efekt? Znakomity. Kamienica przy Brzeskiej jest jedną z sześciu nieruchomości wyremontowanych w ubiegłym roku dzięki dotacji z ratusza. Właśnie rusza kolejny konkurs dla zainteresowanych wsparciem.