Kujawsko-pomorskie: Kolejni ozdrowieńcy

9 osób uznano za ozdrowiałe po przejściu COVID-19 – poinformował Urząd Wojewódzki. Wczoraj zdiagnozowano jeden przypadek zakażenia w regionie.

Odmrażanie edukacji. Zainteresowanie? Umiarkowane

Od wczoraj polski system edukacyjny powoli wraca do rzeczywistości sprzed epidemii koronawirusa. Choć do „normalności” jeszcze daleko w szkołach i przedszkolach pojawili się najmłodsi, pojawiła się też możliwość bezpośrednich konsultacji z nauczycielami dla maturzystów i uczniów klas 8. Jakie jest zainteresowanie?

Bajkowo w Pińczacie i Warząchewce

Kolorowe i roztańczone postaci z bajek przemaszerowały w sobotę (23 maja) przez dwie podwłocławskie miejscowości. Wszystko to oczywiście z myślą o najmłodszych.

Niebawem pożegnamy maseczki?

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach – powiedział dziś minister zdrowia na antenie Polsatu News. Łukasz Szumowski dodał jednak, że ten obowiązek może zostać utrzymany w kilku województwach.

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – startuje cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej, a pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 26 maja br.

PUP: Zachęcamy do składania wniosków o pomoc

Ponad 8 tysięcy wniosków o udzielenie wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło dotąd do włocławskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Większość dotyczy "mikropożyczek", jednak ponad pół tysiąca z nich to wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń i składek pracowników. Wciąż można składać wnioski - zachęca Anna Jackowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

MPWiK informuje

W związku prowadzoną modernizacją magistral wodociągowych na terenie miasta, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku informuje, że w okresie od 25 maja 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. kontynuowana będzie realizacja robót budowlano-montażowych w ul. Dziewińskiej (na odcinku od ul. Kruszyńskiej do ul. Kaliskiej).