36 pozycji na liście potrzeb. Czego poszukuje szpital?

Radna Agnieszka Jura-Walczak poinformowała o zarejestrowaniu włocławskiego szpitala na platformie www.wsparciedlaszpitala.pl. Jest to projekt zrealizowany przez poznańskie środowisko programistów i naukowców, który umożliwia wsparcie przez darczyńców konkretnych, polskich szpitali.

17 nowych przypadków w regionie. Jeden we Włocławku

475 – to łączna liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W udostępnionych wieczorem statystykach potwierdzono ich 268. 17 zdiagnozowano w naszym województwie.

Włocławek. Kolejna osoba zakażona koronawirusem

13 – to liczba osób we Włocławku zakażonych koronawirusem. Informację o nowym przypadku potwierdził dziś Marek Wojtkowski. To osoba, która dotąd przebywała w kwarantannie przy ulicy Żytniej.

Pomoc dla DPS-ów w regionie

20 milionów złotych, taką kwotę wyasygnował rząd na zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej w Polsce przed koronawirusem. To miejsca szczególnie narażone na tragiczne konsekwencje epidemii.

Chcą pomóc szpitalowi we Włocławku

Przekazywanie środków ochrony osobistej, żywności wreszcie pieniędzy – w ten sposób włocławianie pomagają Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. Zbiórek jest coraz więcej. Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konta szpitali - przypomina Państwowa Uczelnia Zawodowa.

Stanisław Zagajewski – dziś rocznica śmierci artysty

Najbarwniejszy i najwybitniejszy spośród włocławskich artystów zmarł 4 kwietnia 2008 roku. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zachęca do obejrzenia wirtualnego albumu autorstwa samego Zagajewskiego.

Koronawirus. 39 nowych przypadków w regionie [AKTUALIZACJA]

Tuż przed godziną 23:00 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, w naszym województwie przybyło kolejnych 39 przypadków. Liczba zakażonych w regionie wynosi obecnie 199.

3 nowe przypadki w województwie - informuje resort zdrowia

Kolejne trzy osoby w województwie zarażone koronawirusem – podaje resort zdrowia. W opublikowanym po południu zestawieniu poinformowano o wykryciu w Polsce kolejnych 117 przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób. Łączna liczba ofiar choroby w Polsce to obecnie 65. Nie żyje, między innymi, jedna z pacjentek leczonych w Grudziądzu.