Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń i zgonów w kraju

Kolejny dzień przynosi drugi z rzędu rekord zakażeń w kraju – aż 18820 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 pojawiło się w ciągu minionej doby, według komunikatu Ministerstwa Zdrowia. W naszym regionie liczba nowych chorych nadal wysoka, jednak daleka od rekordu. Wykonano także mniej testów niż wczoraj – w ciągu ostatnich 24 godzin przebadano 60607 próbek.

Przy kawie z Q4: Alicja Szafrańska – w zdrowym ciele zdrowy duch

Holistyczne dbanie o siebie wydaje się być w centrum uwagi Alicji Szafrańskiej; siłownia, fitness, taniec, psychodietetyka – na tym skupia swoją uwagę. Nie chcę ona jednak zatrzymać całej wiedzy dla siebie, przeciwnie, chce się ją dzielić ze swoimi podopiecznymi.

Strajk włocławskich kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału

Fala demonstracji pochłonęła cały kraj i przybiera na sile. Protestujący nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Manifestacje kobiet budzą kontrowersje w wielu środowiskach, spotykając się z aprobatą innych. Wczoraj, jedna z nich odbyła się we Włocławku.

Przeszedłeś COVID-19? Chorzy czekają na Twoją pomoc

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, wraz z Urzędem Miasta Włocławek apelują, aby ozdrowieńcy którzy przeszli chorobę spowodowaną przez wirus SARS-CoV-2, oddawali swoje osocze w celu pomocy innym zakażonym. Po umówieniu się mailowo, bądź telefonicznie, osocze można oddać w Oddziale Terenowym we Włocławku przy ulicy Lunewil.

Koronawirus: Blisko 1500 zakażeń w regionie

16300 – nową, rekordową liczbę przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zanotowano w ciągu minionej doby, według komunikatu Ministerstwa Zdrowia. Wykonana została także rekordowa liczba testów, aż 66062. Niestety rekordy odnotowano także w kujawsko-pomorskim.

Będzie wsparcie dla restauratorów

Prezydent Marek Wojtkowski zapowiedział zwolnienie z opłat czynszowych właścicieli restauracji i siłowni prowadzących działalność w budynkach należących do miasta. To pokłosie rządowej decyzji o czasowym ograniczeniu działalności tych branż.

Koronawirus: 525 nowych przypadków w regionie

10241 – tyle nowych i potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 pojawiło się w ciągu minionej doby, poinformowało w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj wykonano ponad 50,4 tysiąca testów.

Wyrok TK: Protest także we Włocławku

„Piekło kobiet” i „precz z Pisem” skandowali uczestnicy demonstracji pod biurem poselskim Joanny Borowiak. Uczestnicy protestowali przeciwko zaostrzeniu zakazu aborcji w Polsce.

Polska czerwoną strefą. W życie wchodzą kolejne obostrzenia

Jeśli ta sytuacja się utrzyma, to w przyszłym tygodniu będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tysięcy zachorowań. Taki scenariusz jest gorszy od czarnego – mówił komentując bieżący wzrost liczby zakażonych minister Adam Niedzielski. Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Cmentarze czynne dłużej w okresie Wszystkich Świętych

Zbliża się termin ważnego święta w naszej tradycji – Wszystkich Świętych. W związku z pandemią, prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski zabrał głos w sprawie funkcjonowania cmentarzy, które w tym okresie odwiedzane są zdecydowanie częściej. Zapowiedział, że zmienią się godziny otwarcia bram cmentarzy komunalnych przed, oraz w dniu Uroczystości.