Dostawy szczepionki ograniczone. Szpital wstrzymuje szczepienia medyków

Włocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wstrzymuje akcje szczepień grupy „0”. To pokłosie decyzji o wstrzymaniu dostaw 330 tysięcy szczepionek do szpitali węzłowych. Zawirowanie spowodowane zostało ograniczeniem dostaw przez producenta, firmę Pfizer.

Koronawirus: 3271 nowych zakażeń w kraju, 201 w województwie

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 3271 nowych zakażeń koronawirusem. 201 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 25,1 tys. testów.

Śmiertelny wypadek podczas morsowania w Urszulewie

Tragiczny wypadek podczas morsowania w Jeziorze Urszulewskim. 46-letni mężczyzna próbował przepłynąć pod lodem między przeręblami, niestety nie wydostał się na powierzchnie.

Rusza akcja szczepień seniorów. UM uruchamia infolinię

Rozpoczęła się ogólnopolska rejestracja seniorów 80+, na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miasta postanowił pomóc tym seniorom, którzy nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Włocławianin przewodniczącym RDiM

V Kadencja Rady Dzieci i Młodzieży RP rozpoczęła się 7 grudnia 2020r . Przewodniczącym Rady działającej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki został włocławianin Jakub Lewandowski.

Koronawirus: Aż 9 zgonów we Włocławku

Resort zdrowia poinformował o nowych zakażeniach w kraju. Według danych udostępnionych przez rząd, w ciągu minionej doby odnotowano 7795 nowych zakażeń koronawirusem. 712 z nich pochodziło z naszego województwa. Wykonano ponad 73,1 tys testów.