Wodociągi wznawiają inwestycje

W tym tygodniu MPWiK wznawia roboty w zakresie modernizacji magistral wodociągowych na terenie miasta. Poniżej treść komunikatu spółki.

Jaki ma być plac Wolności? Wypowiedz się w ankiecie

Plac Wolności. Jakie funkcje powinien pełnić w przyszłości? Co dziś spełnia swoją rolę w tym miejscu, a co jest zbędne? Jakie elementy powinny się tam znaleźć, by odpowiadały potrzebom osób w różnym wieku? - ratusz proponuje udział w internetowej ankiecie.

Mikołaj Bogdanowicz: Sytuacja jest stabilna

W ten sposób wojewoda opisał sytuację epidemiologiczną w regionie. Już od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w województwie utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Obecny bilans zakażeń to 577 osób, ozdrowiało dotąd 260 spośród nich.

Wypadek na Traugutta. Ojciec był nietrzeźwy

14 – miesięczna dziewczynka wypadła z okna na drugim piętrze mieszkania przy ulicy Traugutta. Dziecko zostało odtransportowane do szpitala. Jak się okazuje, w chwili wypadku dzieckiem opiekował się ojciec. Badanie wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Dziecko wypadło z okna. W akcji LPR

14 miesięczne dziecko wypadło z okna jednego z bloków w centrum miasta, po udzieleniu pomocy dziecko przetransportowano do szpitala, za pomocą śmigłowca LPR.

Tragedia w fabryce. Nie żyje 58-latek

58-letni mężczyzna nie żyje. Zginął w wyniku wypadku do którego doszło na terenie jednej z fabryk papierniczych działających w naszym mieście. Strażacy przez 15 minut starali się uwolnić zakleszczonego pracownika.

8 maja - rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się najkrwawszy konflikt w dziejach – II wojna światowa. W rocznicę wydarzenia poseł Joanna Borowiak, wraz z delegacją Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Armii Krajowej.