Zamknij [X]

Policjant po służbie ujął złodzieja

Funkcjonariusz włocławskiej komendy policji ujął wczoraj w czasie wolnym od służby sprawcę kradzieży. Policjant widząc niepokojącą sytuację, natychmiast ruszył z pomocą dwóm ekspedientkom. Dzięki jego niezwłocznej reakcji, nastoletni sprawca kradzieży stanie przed sądem.

W ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji policjanci spotkają się ze społeczeństwem

Nadchodzący 17 października to Międzynarodowy Dzień Mediacji, który poświęcony jest szerzeniu idei mediacji jako narzędzia służącego do polubownego rozwiązywania konfliktów. W przypadającym dniu, policjanci pełnić będą dyżury, podczas których udzielą wszystkim zainteresowanym porad w zakresie ugodowego rozwiązywania sporów.

Mathew Kosgei najlepszy w 6. Anwil Półmaraton Włocławek

W niedzielę o 11:00 wyruszyli na trasę uczestnicy 6. Anwil Półmaratonu Włocławek. 400 biegaczy z całej Polski, ale także zawodnicy zagraniczni, pokonali wiodącą ulicami Włocławka trasę o długości 21 097 metrów. Trasę najszybciej pokonał, pochodzący z Kenii Mathew Kosgei.

Biblio-grill i magiczne eksperymenty - Noc Bibliotek we Włocławku

„Znajdźmy wspólny język” to hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek. Cykl zawitał także do Włocławka. W gmachu głównym MBP na odwiedzających czekał „biblio-grill”, zaś w filiach przygotowano także atrakcje dla najmłodszych czytelników.

Czasy nowoczesnej medycyny. Szczepienia

Trzeba być zdrowym. To truizm, choć pytanie pozostaje co robić, by możliwie najdłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem. Ma na to wpływ wiele czynników od trybu życia począwszy, poprzez sposób odżywiania, a na przyczynach od nas niezależnych (np. genetycznych) kończąc.

Belcanto per Sempre - już w październiku IX edycja festiwalu

Magdalena Idzik, Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i oczywiście dyrektor artystyczny festiwalu - Dariusz Stachura. To gwiazdy tegorocznego święta muzyki operowej we Włocławku. Festiwal rusza 18 października. Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy.

Pałac Kronenbergów już niebawem zmieni się nie do poznania

W odrestaurowanym kompleksie pałacowym w Wieńcu w powiecie włocławskim powstanie Kujawskie Centrum Muzyki, prowadzone przez marszałkowski Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Dziś (10 października) start inwestycji za blisko 27 milionów złotych. Planowane zakończenie latem przyszłego roku.

#Q4News Tak przebiegały Senoralia we Włocławku

Wczoraj, 8 października, odbyła się trzecia już edycja Senioraliów Włocławskich które rozpoczęły się na Placu Wolności i zakończyły potańcówką w Browarze B.