Zamknij [X]

Anwil o krok od półfinału

Sobotni mecz w Hali Mistrzów przez trzy kwarty przypominał porządny dreszczowiec, by pod koniec zmienić się w spokojne kino familijne, w którym włocławianie bezpiecznie kontrolują przebieg gry, nie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikom. Ten mecz wygrały „strzelby”, a tych w Anwilu było po prostu więcej. Trio Broussard, Almeida, Simon, pozwoliło na przypieczętowanie drugiego zwycięstwa w ćwierćfinałowej serii ze Stalą 86:78.

Koncert Patriotyczny we Włocławku. Relacja zdjęciowa i film

Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko oficjalne uroczystości i przemówienia, to także okazja do tego, by „odkurzyć”, być może nieco zapomniane, patriotyczne pieśni. Z tego założenia wyszli organizatorzy z CK „Browar B.” Wczoraj na Placu Wolności odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - wideo i zdjęcia

Włocławianie uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przy włocławskiej katedrze odbyła się pierwsza część uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych gości oraz mieszkańców. W drugiej części zgromadzeni goście uczestniczyli w Mszy Św. za Ojczyznę.

Biało-czerwony tłum. Włocławek uczcił barwy narodowe

Włocławek pełen flag i biało-czerwonych kotylionów. Ulica 3 Maja wypełniona tłumem ludzi i długą na 100 metrów polską flagą. Za nami włocławskie obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Motocykliści i lotnicy wspólnie zainaugurowali sezon

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Już oficjalnie i nieodwołalnie. 1 maja na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pojawiło się około 1300 motocyklistów, którzy wybrali to miejsce, aby zainaugurować sezon. Oprócz nich sezon 2019 rozpoczęli także skoczkowie i lotnicy.

1 maja - Święto Ludzi Pracy oraz 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Tradycyjnie już włocławska lewica uczciła Święto Pracy. Pierwszomajowy pochód wyruszył spod pomnika Ludziom Pracy na Bulwarach, do Placu Wolności. Pod flagami lewicy (głównie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów) i Unii Europejskiej maszerowało około 100 uczestników.

Maturzyści ukończyli szkołę. Zdjęcia

30 kwietnia w Zespole Szkół Chemicznych odbyło się uroczyste wręczenie świadectw dla tegorocznych maturzystów. Przed absolwentami ZSCH najważniejsza próba – czyli egzamin dojrzałości.

1 maja żeglarze podniosą banderę

1 maja o godzinie 12:00 w Marnie Zarzeczewo zostanie podniesiona bandera. Tym samym zainaugurowany zostanie Okręgowy i Klubowy Sezon Nawigacyjny 2019.

MOTO-AERO 2019. Motocykliści i Lotnicy rozpoczynają sezon 1 maja

1 maja czeka nas podwójna atrakcja w związku z oficjalnym otwarciem sezonu motocyklowego oraz sezonu lotniczego. Parada motocykli, koncert, pokazy ratownictwa, konkursy, atrakcje dla najmłodszych, loty samolotem i skoki spadochronowe – wszystko to na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego Kruszynie.

#Q4news. Żłobek integracyjny przy Długiej już niebawem

Warta 6 milionów inwestycja miasta jest już na finiszu. Zgodnie z założeniami umowy wykonawca właśnie schodzi z placu budowy. Obiekt jest już niemal gotowy. Niemal, pozostaje bowiem jego wyposażenie w niezbędny sprzęt edukacyjny.