Ratusz zachęca: Sięgnij po mikrogranty

Jak zmienić oblicze swojego podwórka i stworzyć z sąsiadami miejsce do wspólnego wypoczynku? Wystarczy złożyć wniosek o mikrogrant do Urzędu Miasta Włocławek. Dzięki wsparciu będzie można np. zaaranżować zieleń, kupić ławkę, a także huśtawkę dla dzieci.

380 ozdrowieńców w regionie

To najnowszy bilans udostępniony przez Urząd Wojewódzki. Dziś poinformowano o kolejnych 22 osobach, którym udało się uporać z koronawirusem. W szpitalach pozostaje 28 chorych mieszkańców województwa.

Obniżka opłat za wywóz odpadów? Jeszcze nie dziś

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta miała zostać podjęta uchwała o zmniejszeniu opłat za wywóz odpadów komunalnych. Ostatecznie nie będzie dziś głosowana. Dlaczego? Trwają prace – uspokaja radny Piotr Kowal.

67-latek nie żyje. Wypadek w Wistce

Kierujący osobowym Renault zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką marki DAF. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 10:00 na drodze krajowej nr 62. 67-letni kierowca zginął w wyniku odniesionych obrażeń.

MBP: Filia i Wypożyczalnia Dziecięca nr 1 niebawem powrócą

25 maja dla czytelników ponownie otwarte zostaną Filia i Wypożyczalnia Dziecięca nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypomnijmy, że z powodu prac remontowych w budynku przy ulicy Warszawskiej, tymczasowa siedziba placówek znajduje się na Placu Staszica.

Policjanci zatrzymali ojca i syna za rozbój

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o rozbój. Obaj napadli i ukradli torebkę przypadkowo spotkanej kobiecie. Jak się okazało był to 39-latek i jego 16-letni syn. Ojciec usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju, za który może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zdecydował wobec niego o 3-miesięcznym areszcie. Natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny do którego trafią materiały.

Pierwszy w mieście maseczkomat stanął we Wzorcowni

Agnieszka Jura-Walczak, Radna Rady Miasta Włocławka, w ramach akcji Wsparcie dla szpitala, aktywnie działa przekazując między innymi: maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji, ser podarowany przez Mleczarnię Turek, czy środki higieniczne. Dzięki jej staraniom we „Wzorcowni” stanął maseczkomat. 10% przychodu z jego funkcjonowania przeznaczonych zostanie na włocławską służbę zdrowia.

Ankieta dla mieszkańców. Ratusz pyta o jakość obsługi

Dziś, 18 maja, w serwisie internetowym Związku Miast Polskich ruszyła ankieta skierowana do mieszkańców Włocławka. Ratusz chciałby dowiedzieć się, jak mieszkańcy oceniają obsługę interesantów w Urzędzie Miasta. Co należy zmienić, co poprawić? Każdy może wypowiedzieć się w tej kwestii. Ankieta powstała w ramach przygotowań do Kompletnej Propozycji Projektu wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego.

Region świętuje 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II

W 2017 roku województwo kujawsko-pomorskie, jako pierwszy region na świecie zostało objęte patronatem Jana Pawła II. Z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, dziś i jutro odbywają się liczne uroczystości rocznicowe. We włocławskiej katedrze odbyło się msza pod przewodnictwem biskupa Wiesława Meringa.

Studio Q4. Rozmowa z Anną Kwiatkowską-Woźniak

Koronawirus, izolacja, kwarantanna, recesja, strach – to słowa, które od tygodni pojawiają się w naszym codziennym słowniku. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne? O tym w naszej rozmowie z włocławską psycholożką i psychoterapeutką.