Zamknij [X]

Bezpłatne porady prawne

Świat kodeksów i paragrafów bywa dla nas obcy i często budzi frustrację. W pojedynkę ciężko jest odnaleźć się w gmatwaninie prawnych przepisów, których nieznajomość może wpędzić nas w ogromne kłopoty. Od blisko czterech lat każdy może jednak skorzystać z bezpłatnych porad prawnych zapewnianych przez samorządy. Tak też jest we Włocławku.

Kacper Marciniak na czele włocławskiego sztabu WOŚP

Beata Krajewska po kilkunastu latach spędzonych „za sterami” włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała się pożegnać z tym stanowiskiem. O swojej decyzji już wcześniej poinformowała ratusz. Dziś ogłoszono to oficjalnie. Nowym szefem sztabu został Kacper Marciniak.

Turniej o Puchar Prezydenta. W niedzielę na ring wybiegną bokserzy

„Szukamy olimpijczyków Tokio 2020” - pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę rywalizować będą we Włocławku bokserzy. Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta rozegrany zostanie w hali sportowej przy ulicy Chopina 8. Wstęp wolny.

#Q4news Remont zakończony 'Ekonomik' czeka na odbiory

Kompleksowy remont Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zakończyć się do 30 listopada. Zakończy się jednak wcześniej. Inwestor, miejski ratusz, czeka już tylko na ostateczne odbiory i dopuszczenie budynków do eksploatacji.

#Q4news Konkurs na przyszkolny znak drogowy. Znamy zwyciężczynie

Konkurs na znak drogowy sygnalizujący kierowcom, że znajdują się w pobliżu szkoły ogłoszono w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jury pod przewodnictwem prezydenta Marka Wojtkowskiego wyróżniło ogółem 24 prace. Trzy zwycięskie pojawią się na ulicach.

Markowy Lokal Śródmieścia wybrany

Ogłoszony we wrześniu konkurs ma w założeniu wspierać i promować przedsiębiorczość w mieście. To była pierwsza, lecz jak podkreśla zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, nie ostatnia jego edycja.

#Q4news. Pożar przy Wienieckiej. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj około godziny 22:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku otrzymał informacje o pożarze w wielorodzinnym budynku przy ulicy Wienieckiej. Pożar wybuchł na klatce schodowej, jako przyczynę strażacy wskazują podpalenie.

Wszystkich Świętych – zdjęcia i wideo z drona

1 listopada włocławianie odwiedzają groby swoich bliskich. Publikujemy galerie zdjęć i wideo z drona z Cmentarza Komunalnego we Włocławku oraz na Pińczacie. Wszystkich Świętych jest dniem wyjątkowym, skłaniając nas do zadumy nad tymi, którzy od nas odeszli. Jest to jednocześnie jedno z najważniejszych świąt katolickich.

Wszystkich Świętych. Jak dotrzeć na włocławskie cmentarze?

Już jutro tłumnie pojawimy się na cmentarzach, by wspomnieć naszych zmarłych bliskich. Jak co roku, na włocławskie nekropolie (31 października, 1 i 2 listopada) dotrzemy za darmo autobusami. Zmotoryzowani powinni zaś pamiętać o zmianach w organizacji ruchu. Oto szczegóły.

Anwil z pierwszym zwycięstwem w BCL

To nie było najlepsze spotkanie w wykonaniu Rottweilerów, ale dobra gra w drugiej i niezła w trzeciej wystarczyły do zwycięstwa. Anwil, na własnym parkiecie odniósł pierwsze zwycięstwo w tej edycji BCL, pokonując EB Pau-Lacq-Orthez 95:87.