DKF Ósemka zaprasza na film. Szukając Jezusa

DKF Ósemka i Fundacja ANWIL dla Włocławka zapraszają na seanse filmowe Akademii Dokumentalnej realizowane w ramach IV edycji konkursu „Działajmy razem i uczmy się od siebie”. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19:00 pokażemy film „Szukając Jezusa”.

Miasto gotowe na wnioski z 300 plus. Wideo

Już od 1 lipca tego roku rusza elektroniczny nabór wniosków na wsparcie z Programu Dobry Start, czyli tzw. 300 plus. Fizycznie wnioski można będzie składać od 1 sierpnia.

Policjanci odwiedli desperata od skoku z mostu

Włocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu do Wisły. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie odwiedli 28-latka od desperackiego kroku.

Polecamy miejski serwis internetowy poświęcony rewitalizacji

Wszystkim, którzy są zainteresowani tematyką rewitalizacji we Włocławku, polecamy miejski serwis internetowy: http://rewitalizacja.wloclawek.eu To źródło cennych informacji o tym, jak przebiega proces rewitalizacji w naszym mieście. A dzieje się w tym temacie bardzo dużo.

Otwarcie hali sportowej w Kruszynie

W środę (13 czerwca) odbyło się otwarcie nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kruszynie. Obiekt kosztujący 2,5 mln zł będzie służyć zarówno uczniom szkoły jak i mieszkańcom gminy.

Konkurs niemieckojęzyczny Na Zachód od Odry w CEN

Po raz dziewiąty w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się dziewiąta edycja Literacko-Muzycznego Konkursu Języka Niemieckiego pt. Na Zachód od Odry.

Koncert w Muzeum Diecezjalnym

8 czerwca br., o godzinie 19.00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbył się koncert muzyki poważnej, w którym usłyszeliśmy utwory Franza Schuberta i Roberta Schumanna.