W odwiedzinach u przedszkolaków

Co robią nasze przedszkolaki z Długosza w czasie kwarantanny ? - takie pytanie zadały sobie przedszkolanki z ZSK i postanowiły to sprawdzić, pojawiając się w odwiedzinach u małych podopiecznych, oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Ulice nocą znów oświetlone

W związku z ogłoszeniem przez Radę Ministrów tzw. "drugiego etapu odmrażania" obostrzeń dotyczących trwającego stanu pandemii, po konsultacji z Komendantem Komendy Miejskiej Policji oraz Komendantem Straży Miejskiej, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podjął decyzję o przywróceniu pełnego oświetlenia włocławskich ulic.

Pierwsza klasa patronacka ANWILU zakończyła edukację

W 2016 r. ANWIL S.A. oraz Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku zawarły umowę o współpracy. Strony zadeklarowały chęć podjęcia działań na rzecz kształtowania programu nauczania odpowiadającego potrzebom kadrowym spółki. ANWIL objął patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej. Po upływie czterech lat, uczniowie zakończyli edukację i są gotowi na rozpoczęcie zawodowej przygody.

Aparaty RTG, pompy infuzyjne, środki ochrony osobistej - Urząd Marszałkowski na zakupach

Zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także finansowanie testów w kierunku koronawirusa – taki jest zakres uruchomionego już wsparcia publicznej służby zdrowia w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Pierwsze ambulanse i inny sprzęt już trafił do szpitali.

Zakład Karny pomaga. Funkcjonariusze przekazali środki bezpieczeństwa dla DPS-u

Dom Pomocy Społecznej „Na Skarpie” jest jednym z dwóch działających w naszym mieście. Zagwarantowanie bezpieczeństwa podopiecznym i personelowi, w sytuacji pandemii koronawirusa, jest jednym z najważniejszych wyzwań. Wiedzą o tym także funkcjonariusze z Zakładu Karnego. Wczoraj przekazali niezbędne środki ochrony dla DPS.

Przedszkola jednak zamknięte

Wczoraj na popołudniowym briefingu prezydent Marek Wojtkowski zapowiadał otwarcie przedszkoli i żłobków. Dziś poinformowano jednak, że tak się nie stanie i przynajmniej przedszkola pozostaną zamknięte. Informację przekazała zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska.

Otwarte żłobki – MRPiPS ujawnia szczegóły

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło warunki, na jakich 6 maja ponownie mogą zostać otwarte żłobki. Zalecenia muszą być egzekwowane także w klubach dziecięcych i przez dziennych opiekunów – innymi słowy wszędzie tam, gdzie od środy przebywać będą trzylatki i młodsze dzieci.

Kolejna osoba z Włocławka zakażona koronawirusem

7 nowych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskim – informuje Urząd Wojewódzki. Wśród nich znalazła się jedna osoba z Włocławka. W kraju odnotowano 141 kolejnych przypadków zdiagnozowania SARS-CoV-2, zmarły 4 osoby.