Zamknij [X]

Komendanci służb składali sprawozdania przed radnymi

Bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców. To główny temat wczorajszej sesji Rady Miasta. Przed radnymi sprawozdania z działalności podległych służb zdawali komendanci straży pożarnej i policji.

Koncert Pasyjny w Katedrze [WIDEO]

22 Marca we włocławskiej katedrze po raz pierwszy można było obejrzeć „Koncert Pasyjny” w ramach projektu 14 katedr.

Anwil Włocławek – Miasto Szkła Krosno 104:76

Tylko początek spotkania w Hali Mistrzów mógłby sugerować że spotkanie pomiędzy Anwilem a Miastem Szkła przyniesie większe emocje. Włocławianie odnieśli trzecie, kolejne zwycięstwo, nie pozostawiając przy tym wątpliwości, kto w tym spotkaniu dominował.

'Wybaczam' - uczniowie z SP 23 z nagrodą Grand Prix [VIDEO]

Już po raz dziewiąty we Włocławku odbył się Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Pięć przedstawień traktujących o uzależnieniach, pięć grup teatralnych i jedna główna nagroda. Ta, powędrowała do grupy teatralnej "Nieupoważnionym Wstęp Wzbroniony" z SP 23.

Wyjątkowa wycieczka w pierwszy dzień wiosny

Włocławskie przedszkolaki pierwszy dzień wiosny świętowali wyjątkowy sposób odwiedzając Ujecie Wody na Krzywych Błotach. To jednak nie jedyna okazja do takich odwiedzin już jutro bowiem przypada światowy dzień wody.

'100 lat + VAT' - nietypowe życzenia w ratuszu [VIDEO]

Okazja także nietypowa, bo rzadko zdarza się, by świętować setną rocznicę urodzin żołnierza, weterana, wciąż czynnie uczestniczącego w życiu miasta. Pułkownik Jan Czyżewicz skończył 100 lat.

Patriotka, poetka, harcerka - Janina Lech ma swoją ulicę [VIDEO]

Janina Lech urodziła się w Łodzi, ale przez większość swojego krótkiego życia związana była z Włocławkiem. Zgilotynowana przez hitlerowców w listopadzie 1942 roku harcerka, ma od dziś w mieście ulicę swego imienia. Znajdziecie ją pomiędzy ulicami Towarową i Targową.