Kolejne zakażenia w regionie

Pięć kolejnych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskim odnotowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W Polsce wykryto 144 przypadki SARS-CoV-2.

RCKiK zaprasza krwiodawców

Ten lek potrzebny jest zawsze, jednak w dobie pandemii ma szczególne znaczenie. Wciąż jest potrzebny i wciąż nie jest go dość. Krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza włocławian do swojej siedziby.

4 nowych zakażonych. W kujawsko-pomorskim 478 przypadków

222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 10 nowych ofiar choroby. Najnowsze dane podało Ministerstwo Zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim wykryto 4 nowe przypadki SARS-CoV-2, Urząd Wojewódzki poinformował też o 2 kolejnych ozdrowieńcach.

Kidawa-Błońska: Rząd powinien wyznaczyć procedury

O przyspieszenie testów dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych apelowała we Włocławku Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich spotkała się dziś z dziennikarzami pod „czternastką” na ulicy Jasnej.

Matura za 1,5 miesiąca. Dziś uczniowie odebrali świadectwa

Niepewność. To słowo, które w ciągu ostatnich kilku tygodni najlepiej opisuje sytuację w polskiej edukacji. Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięto szkoły, przedszkola i wyższe uczelnie. Wielką niewiadomą pozostawały też terminy egzaminów klas ósmych i tegorocznych maturzystów. Dwa tygodnie temu ogłoszono, że egzamin dojrzałości odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu, dziś poznaliśmy konkrety.

Satelity Starlink przemknęły przez niebo

Wczorajszy wieczór przyniósł nie lada gratkę dla wszystkich entuzjastów obserwacji nocnego nieba. Dwie konstelacje satelitów Starlink przeleciały nad naszymi głowami.

WOPR dezynfekuje przystanki

Choć sezon wypoczynku nad wodą w tym roku zapowiada się więcej niż skromnie, z uwagi na trwające zagrożenie epidemiologiczne, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pracuje. W czwartek na ulice miasta wyruszył konwój włocławskich ratowników. To już kolejna akcja woprowców w ramach walki z pandemią koronawirusa. Tym razem dezynfekowano przystanki.

Koronawirus: 10 zakażeń w regionie. Zmarły trzy kolejne osoby

Od wczoraj odnotowano w Polsce 248 nowych przypadków zakażeń – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej w województwie śląskim (89), w kujawsko-pomorskim przybyło 10 kolejnych zakażonych. Wśród osób zakażonych jest 1 osoba z Torunia, 1 osoba z Bydgoszczy, 6 osób z powiatu świeckiego i 2 z powiatu grudziądzkiego. Bilans przypadków w regionie to obecnie 470.

Pojazdy OSP zdezynfekowane i ozonowane – za darmo

Firma BIO-CLEAN zdecydowała się wspomóc jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Jej pracownicy odwiedzili wczoraj remizy w Chodczu, Choceniu, Brześciu Kujawskim, Kruszynie, Gołaszewie i Kowalu. Celem była dezynfekcja pojazdów.