Zamknij [X]

III Włocławskie Impresje Operowe – Moniuszko inaczej śpiewany - konferencja

W dniu 12. 09.2019r. w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się briefing prasowy poświęcony organizowanym przez Fundację „Samotna Mama” przy współpracy z ZSM warsztatom muzycznym w ramach „III Włocławskich Impresji Operowych – Moniuszko inaczej śpiewany”.

23 inwestycje za 26 milionów - samorządy powiatu z dotacjami

Wczoraj w siedzibie włocławskiego Starostwa Powiatowego wręczono symboliczne vouchery na dotacje w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. 23 inwestycje drogowe realizowane na terenie powiatu zostały dofinansowane kwotą 26 milionów złotych.

'Polska pod krzyżem' - trwają ostatnie przygotowania

„Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne, zaczyna się w sobotę 14 września o godzinie 11:00. Główna część modlitewna potrwa od godziny 20.00 do około 22:00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy, skończy się ono Mszą Świętą niedzielną. Na lotnisku w Kruszynie, gdzie spotkają się wierni, trwają ostatnie przygotowania.

Sięgnijcie po dotacje - Andrzej Adamczyk apeluje do samorządowców

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk gościł wczoraj na Kujawach i Pomorzu, także we Włocławku, gdzie wręczył symboliczne vouchery na dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na wcześniejszej konferencji prasowej, wraz z wiceminister infrastruktury i rozwoju Anną Gembicką, zachęcał samorządowców do korzystania z rządowych środków, zwłaszcza na dofinansowanie połączeń komunikacyjnych.

WSA uchylił decyzję wojewody - dyrektorzy zostają na stanowiskach

Historia trwającej do dziś batalii o ważność rozstrzygnięć konkursów na dyrektorów dziewięciu włocławskich szkół sięga roku 2017. Dziś ratusz poinformował o rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który oddalił postępowanie nadzorcze wojewody w tej sprawie.

Dwie osoby ranne. Wypadek na ul. Toruńskiej

W niedzielę (8 września) po godzinie 10:00 na ulicy Toruńskiej we Włocławku autobus przewożący 21 pasażerów w kierunku Gdańska zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Pół miliona złotych na nowe boisko. MSiT wspiera powiat

500 tysięcy złotych. Dofinansowanie w tej wysokości otrzymał włocławski powiat. Pieniądze pochodzące z puli Ministerstwa Sportu i Turystyki zostały przekazane na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Chodczu.

#Q4News Kolejne inwestycje w regionie ze wsparciem

ANWIL SA, „MEZ Technik” sp. z o.o, oraz TOKU Projekt Zbigniew Topolski to trzy kolejne firmy, które uzyskały wsparcie zadań inwestycyjnych w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stosowne zaświadczenia przekazano dziś w Centrum Kultury Browar B.