Pisklę sokoła w ANWILU

Historia gniazda sokołów na terenie ANWILU sięga 1999 r. i jest to jedno z najstarszych stanowisk lęgowych sokoła wędrownego w Polsce. To właśnie wtedy, po raz pierwszy po kilkudziesięciu latach, przyszły na świat w warunkach naturalnych trzy sokoły wędrowne. Przez kolejnych 20 lat wykluły się tu aż 42 młode osobniki. W tym roku pojawiło się jedno nowe pisklę.

Zduńska i plac Wolności – tam staną nowe parklety

Decyzję o tym, gdzie powstaną nowe parklety ratusz powierzył mieszkańcom. W internetowym głosowaniu, rozpoczętym 20 kwietnia wygrała propozycja, by stanęły na placu Wolności, na wysokości wylotu ulicy Zduńskiej i na samej Zduńskiej, na wysokości numeru 4.

Powstaną letnie baseny. Ratusz rozstrzygnął przetarg

Koncepcja budowy letnich basenów w mieście po raz pierwszy pojawiła się przed 10-laty, jednak dopiero dwa lata temu zaczęła nabierać realnych kształtów. Niebawem ten kształt będziemy mogli zobaczyć. Urząd Miasta poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na pierwszy etap prac.

5 nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

3 nowe przypadki w Bydgoszczy, jeden w Toruniu i jeden w Grudziądzu, to najnowsze dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2 w regionie.. Urząd Wojewódzki podał także informację o skorygowaniu liczby zgonów z powodu wywoływanej przez patogen choroby.

Żłobki i przedszkola zamknięte do 24 maja

Marek Wojtkowski potwierdził informację podaną w ubiegłym tygodniu przez swoją zastępczynię Barbarę Moraczewską. Żłobki i przedszkola w mieście pozostają zamknięte. Jak tłumaczy, w obliczu niepewnej sytuacji epidemiologicznej i konieczności spełnienia wymogów narzuconych przez rząd ich otwarcie w tym tygodniu jest niemożliwe.

Msza święta za ojczyznę odprawiona w katedrze

Bez hucznych miejskich uroczystości, bez pocztów sztandarowych i w zdecydowanie skromniejszym niż zwykle gronie. W ten sposób Włocławek świętował 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas uroczystej mszy świętej odprawionej we włocławskiej bazylice katedralnej.

Koronawirus: 15 włocławian wyzdrowiało

Spośród 24 włocławian zakażonych koronawirusem 15 już wyzdrowiało – poinformował Marek Wojtkowski. Prezydent podał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w mieście.

30 ofiara COVID-19 w województwie

O śmierci 64-latki poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól. Dziś w kraju odnotowano 5 zgonów wśród zakażonych. Łączna liczba ofiar pandemii w Polsce to 683 osoby, zakażonych jest 13937.

Dziś znikają kolejne ograniczenia w handlu

Drugi, z czterech zapowiadanych etapów łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią wchodzi dziś w życie. Od 4 maja otwarte zostają galerie handlowe, do funkcjonowania wracają też instytucje kultury. Przypomnijmy co się zmienia.

Biuro Obsługi Satfilm ponownie otwarte

Od dziś otwarte zostaje Biuro Obsługi Satfilm przy ul. Hutniczej 20 we Włocławku. Zainteresowani mogą się tam pojawić pomiędzy 9:00 a 17:00.