Wzrosną wynagrodzenia ratowników

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził dzisiaj kwotę kontraktu na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego w roku 2020. Oznacza to, że już 30 kwietnia ratownicy medyczni otrzymają znaczącą podwyżkę. Wypłacona zostanie ona z wyrównaniem od stycznia tego roku.

PFR: W ciągu najbliższych dni ruszy program subwencji dla firm

W ciągu najbliższych kilku dni banki rozpoczną przyjmowanie wniosków o subwencję w ramach Tarczy Antykryzysowej. Rządowy program o wartości 100 miliardów złotych skierowany jest do 670 tysięcy polskich firm. Z tej puli 75 mld trafi do sektora MŚP. Co zrobić aby otrzymać pieniądze? Polski Fundusz Rozwoju opublikował poradnik dla przedsiębiorców.

Podziel się książkami z seniorami

Osoby starsze dotkliwie odczuwają skutki zawieszenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek. Aby umożliwić im dalsze obcowanie z literaturą i umilić czas spędzony w domu, Urząd Marszałkowski zbiera dla nich książki. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję i podzielić się ciekawymi pozycjami, zachęcamy do przejrzenia swoich biblioteczek. Publikacje należy zostawiać w oznakowanych pojemnikach, które znajdują się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz przed przedstawicielstwami urzędu w: Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. Do tej pory zebrano kilka kartonów książek, które po przejściu specjalnej procedury bezpieczeństwa, systematycznie przekazujemy seniorom.

MPEC zachęca do skorzystania z E-faktury

Od czasu wybuchu pandemii e-faktury w spółce w MPEC biją rekordy popularności. W tym roku wpłynęło już więcej wniosków o skorzystanie z tej propozycji, niż przez całe 12 miesięcy w latach poprzednich. Bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników zajmujących się dostarczaniem listów tradycyjnych jest dla nas najważniejsze!

Adam Palma walczy z koronawirusem. Bliscy proszą o modlitwę

Adam Palma poinformował o tym, ze jest zakażony koronawirusem na początku kwietnia. Dwa tygodnie temu jego stan zdrowia się pogorszył a znany gitarzysta, absolwent włocławskiego III LO, trafił na Oddział Intensywnej Terapii. Dotąd nie pokonał choroby.

300 kilometrów kajakiem po Wiśle dla chorego chłopca

#PłyniemyDlaEmila startuje 4tego maja w przystani kajakarskiej we Włocławku. Żołnierz, kontroler ruchu lotniczego z gdyńskiego lotniska, planuje zameldować się w Gdyni w poniedziałek 11 maja.Trasę liczącą ponad 300 km pokona w całości kajakiem nocując przy brzegu pod namiotem. Wszystko po to żeby pomóc 3-letniemu Emilowi, cierpiącemu na wodogłowie i epilepsję.

Kolejne zakażenia w regionie

Pięć kolejnych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskim odnotowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W Polsce wykryto 144 przypadki SARS-CoV-2.

RCKiK zaprasza krwiodawców

Ten lek potrzebny jest zawsze, jednak w dobie pandemii ma szczególne znaczenie. Wciąż jest potrzebny i wciąż nie jest go dość. Krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza włocławian do swojej siedziby.

4 nowych zakażonych. W kujawsko-pomorskim 478 przypadków

222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 10 nowych ofiar choroby. Najnowsze dane podało Ministerstwo Zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim wykryto 4 nowe przypadki SARS-CoV-2, Urząd Wojewódzki poinformował też o 2 kolejnych ozdrowieńcach.