Zamknij [X]

Delegacja z Heerlen odwiedziła Włocławek

Dwa miasta, dwa kraje a jednak podobne problemy i wyzwania. Włocławek i holenderskie Heeren. W minionym tygodniu delegacja z Holandii gościła w naszym mieście.

80 lat temu Związek Radziecki najechał na Polskę

17 września 1939 roku zmagająca się z hitlerowskim najeźdźcą Polska otrzymała cios, który pogrążył nadzieję na zachowanie niepodległości. Tego dnia nad ranem granice II RP przekroczył kolejny agresor - bolszewicka Rosja. Dziś pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej włocławianie uczcili kolejną rocznicę tego wydarzenia.

Polska pod Krzyżem. 60 tysięcy wiernych w Kruszynie

14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie zebrało się, jak szacują organizatorzy, 60 tysięcy wiernych. Akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem” sprowadziła do Włocławka uczestników z całej Polski.

Walczymy o ważną sprawę - KO apeluje do wyborców

Silni możemy być tylko razem – mówił dziś we Włocławku poseł Krzysztof Brejza. Polityk pojawił się we Włocławku, by poprzeć startującego w wyborach parlamentarnych radnego Krystiana Łuczaka. Zaapelowano też do wyborców Koalicji Obywatelskiej.

EKO Szkoła w MPEC zaprasza uczniów i przedszkolaki

EKO Szkoła to nowy projekt edukacyjny realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. O ile wcześniej pracownicy MPEC odwiedzali uczniów włocławskich szkół w placówkach, aby tam prowadzić „Lekcje Ciepła”, w tym roku odwiedzić można siedzibę spółki i skorzystać z wyjątkowego programu.

Zostawcie samochody na parkingu i w garażu - zachęca ratusz

Udział transportu w globalnej emisji CO2 to blisko 25%. W kontekście walki z globalnym ociepleniem i zagrażającej naszej planecie katastrofie klimatycznej, jej ograniczenie pozostaje wielkim i pilnym wyzwaniem. Jak tego dokonać? Choćby poprzez nakłanianie do korzystania z transportu publicznego i alternatywnych środków transportu. Temu służy także Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wydarzenia z nim związane czekają nas także we Włocławku.

Rodzinny festyn w Zarzeczewie

Koncerty, zabawy dla najmłodszych, smakowite przekąski i oczywiście konkursy. To wszystko przygotował GEBERIT dla swoich pracowników. Festyn rodzinny zorganizowano w Zarzeczewie.

Świat w wersji mini - IV Wystawa Makiet Kolejowych

W weekend włocławski Browar B. wypełniły makiety kolejowe i nie tylko. IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych, to świat 87 razy mniejszy niż ten, który otacza nas na co dzień i jeszcze barwniejszy.