Szkolenie strzeleckie JS 4051 dla służb mundurowych

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek zrealizowała dwudniowe szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy Policji. Nie było to typowe strzelanie do tarczy, a uczestnicy realizowali elementy tzw. czarnej taktyki.

Andrzejkowa kąpiel włocławskich Morsów. Wideo i zdjęcia

Morsy Kujawskie Włocławek spotkały się w sobotę (24 listopada) podczas tradycyjnej andrzejkowej kąpieli. Zimowa aura, wieczorna pora i kąpiel z pochodniami – publikujemy relację wideo ze spotkania nad jeziorem Czarnym.

Barbara Moraczewska i Domicela Kopaczewska z nominacjami na zastępców prezydenta

Miniony tydzień przyniósł nam wyjaśnienie kolejnych niewiadomych związanych z personalną obsadą stanowisk w lokalnym samorządzie. Znamy już nazwiska dwóch zastępców prezydenta w rozpoczętej właśnie kadencji. Barbara Moraczewska i Domicela Kopaczewska wspomagać będą Marka Wojtkowskiego w ratuszu.

Anwil triumfuje nad Le Mans - zdjęcia i wideo

Przed tym meczem jasne było jedno – ta drużyna, która wyjdzie zwycięsko z batalii w Hali Mistrzów znacząco przybliży się do celu, jakim dla obu ekip jest wyjście z grupy A Basketball Champions League. Obie drużyny przed środowym spotkaniem miały identyczny bilans punktowy, na koncie gromadząc po dwie wygrane i cztery porażki ( co w przypadku faworyzowanej przed sezonem ekipy z Le Mans jest pewną sensacją).

W Teatrze – bajka łańcuszkowa…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na niezwykłe i pełne niespodzianek przedstawienie oparte na motywach ludowych przygotowane przez słupski Teatr Władca Lalek, które wystawione będzie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne pt: "Cztery mile za piec"

Poznajmy naszych Radnych. Wideo i zdjęcia

Spośród 25 radnych, którzy dziś po raz pierwszy w tej kadencji zasiedli w sali przy Zielonym Rynku, aż 10 to osoby, które w minionej kadencji nie były radnymi. Zdecydowaną większością są ci, dla których to samorządowy debiut. Wyjątkiem jest Wanda Muszalik, która do Rady Miasta wraca po przerwie.

Strażacy po służbie uratowali kobietę (AKTUALIZACJA)

Do zdarzenia doszło dziś, kilka minut przed godziną 8:00, w Parku Henryka Sienkiewicza. Strażaków, wracających po służbie do domu, zatrzymał przechodzień wskazując na ciało unoszące się przy mostku na Zgłowiączce. Natychmiast ruszyli z pomocą, nie czekając na pełniących służbę ratowników.