Otwarte żłobki – MRPiPS ujawnia szczegóły

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło warunki, na jakich 6 maja ponownie mogą zostać otwarte żłobki. Zalecenia muszą być egzekwowane także w klubach dziecięcych i przez dziennych opiekunów – innymi słowy wszędzie tam, gdzie od środy przebywać będą trzylatki i młodsze dzieci.

Kolejna osoba z Włocławka zakażona koronawirusem

7 nowych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskim – informuje Urząd Wojewódzki. Wśród nich znalazła się jedna osoba z Włocławka. W kraju odnotowano 141 kolejnych przypadków zdiagnozowania SARS-CoV-2, zmarły 4 osoby.

Niech się święci 3 maja. W tym roku on-line

Pandemia koronawirusa i wprowadzone z jej powodu obostrzenia, uniemożliwiają przeprowadzenie miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 maja. Z tego powodu ratusz zachęca do świętowania w domu.

Minister Szumowski: Apeluję. Zakładajmy maski

To nie odwaga, to nie jest pokazanie jaki jestem dzielny i nie boje się wirusa. To jest lekceważenie tego, ze mogę zakazić innych. To jest objaw egoizmu – mówił dziś na konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski, komentując coraz częstsze przypadki łamania nakazu zakładania maseczek w przestrzeni publicznej.

II etap luzowania obostrzeń. Jak będzie wyglądał we Włocławku?

Przed nami drugi, z czterech zapowiadanych etapów luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Już od poniedziałku do funkcjonowania wrócić mogą instytucje kultury. Od środy żłobki i przedszkola. Zmiany odczujemy też we Włocławku.

Od 4 maja otwarte galerie handlowe i biblioteki - zapowiada rząd

Rząd zapowiedział kolejny etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku sytuacją epidemiczną. Od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe i instytucje kultury (przy współpracy z sanepidem i samorządami). Wciąż jednak obowiązują zasady dystansu społecznego.

Nowe przypadki zakażeń – jeden we Włocławku

Jak poinformował Urząd Wojewódzki środa przyniosła kolejne zakażenia w wykrytym wcześniej ognisku choroby w w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a’Paulo w Chełmnie. Nowy przypadek zakażenia odnotowano też w naszym mieście.

19 nowych zakażeń w województwie

197 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 19 w województwie kujawsko-pomorskim to najnowsze dane o pandemii udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia. Liczba przypadków SARS-CoV-2 w regionie to obecnie 537 osób.