Zamknij [X]

Niepodległe Kujawy – wyjątkowy festyn już w sobotę

Nie ma lepszego sposobu na to, by uczyć historii niż ten, by jej dotknąć. Z tego założenia wyszli organizatorzy I Festynu Historycznego - Niepodległe Kujawy, To niezwykłe wydarzenie przedstawi historię niepodległościowych walk na Kujawach w przekroju aż czterech epok.

Co dalej z KPTS? - Pyta Wojciech Jaranowski

Ta sprawa stała się tematem wczorajszej sesji sejmiku województwa. Jak poinformował radny Wojciech Jaranowski, kierowcy zatrudnieni w Kujawsko- Pomorskim Transporcie Samochodowym masowo przechodzą na L4. Według niego może to skutkować „paraliżem komunikacyjnym”.

MZUKiD do lamusa. Remont Hali Mistrzów - obradowali radni

Wrześniowe obrady Rady Miasta przyniosły zmiany w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg. Od stycznia przestanie on istnieć w dotychczasowej formie. Zmiany dotknęły też tegorocznego budżetu. Zadowoleni mogą być kibice koszykówki.

Koncert i Rowerowa Masa Krytyczna - niedziela we Włocławku

W szkołach, na ulicach i na przystankach. Minionych 7 dni we Włocławku upłynęło pod znakiem imprez związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Akcję zakończył wyjątkowy koncert na ulicy Piwnej.

Puchar Kasztelana dla Anwilu

Anwil Włocławek pokonał VEF Ryga podczas piątkowego meczu, który odbył się w ramach Kasztelan Basketball Cup 2019. Publikujemy zdjęcia i wideo ze spotkania.

Musi przyjść zwycięstwo - Jarosław Kaczyński we Włocławku

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wsparł lokalne struktury partii w walce o głosy włocławian. W w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej zgromadziło się liczne grono członków i sympatyków rządzącej partii. Kilkudziesięciominutowe przemówienie lidera oklaskiwali także kandydaci, którzy znaleźli się na wyborczych listach ugrupowania.

To ważne wybory - przekonywał Grzegorz Schetyna we Włocławku

Te wybory są także wyborem naszych małych ojczyzn – mówił we Włocławku Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaprezentował we Włocławku kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmu, poparł także startującego do senatu z list Lewicy Jerzego Wenderlicha.

WSPW: Łukasz Zbonikowski to nasz kandydat

Wspólnota Samorządowa Powiatu Włocławskiego popiera kandydaturę Łukasza Zbonikowskiego do senatu. Obecny poseł ubiegać się będzie o mandat senatorski we „włocławskim” okręgu nr 13.