Zamknij [X]

PiS wygrywa, druga Koalicja Obywatelska . Joanna Borowiak i Anna Gembicka w Sejmie

Na oficjalne wyniki wyborów będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do jutrzejszego poranka. Cząstkowe wyniki udostępnione przez PKW wskazują jednak, że w regionie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Po przeliczeniu głosów z 98,91 % komisji ugrupowanie zebrało 40,47% głosów wyborców. Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 26,29% mieszkańców, na Lewicę - 14,76%.

Nieoficjalnie. Józef Łyczak senatorem.

Józef Łyczak jako senator okręgu włocławskiego. To już niemal pewne. Po przeliczeniu głosów z 97,83% komisji w okręgu nr 13 zebrał on 57 482 głosy ( 40,26 %). drugi w wyborczym wyścigu był Jerzy Wenderlich, który uzyskał 36,38 % poparcia.

Wybory 2019. PiS wygrywa. Pięć ugrupowań w Sejmie

Dwumiesięczna kampania wyborcza za nami. Do piątku partie polityczne i kandydaci prezentowali swoje programy i zachęcali do oddania głosu. Dziś poznaliśmy werdykt wyborców. W wyborach parlamentarnych 2019 zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość.

MESJASZ Händla we włocławskiej katedrze

Jedno z największych i najbardziej znanych oratoriów MESJASZ G.F. Händla zabrzmi we włocławskiej katedrze w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędzie się w niedzielę 13 października o godz. 18. Wydarzenie artystyczne tej rangi już po raz drugi organizuje Kuria Diecezjalna Włocławska we współpracy z ANWIL S.A.

Weekend z kulturą

W niedzielę, 13 października w bazylice katedralnej we Włocławku odbędzie się uroczysty koncert oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Händla w wykonaniu Filharmonii Narodowej. W Filharmonii Pomorskiej jutro (11 października) zabrzmi Requiem Verdiego.