Uwaga! idzie mróz

Nadchodząca noc będzie wyjątkowo chłodna – ostrzegają synoptycy. W kujawsko-pomorskim temperatura spadnie miejscami do -4 stopni.

Bary, restauracje i gabinet fryzjerskie – czynne od poniedziałku

Otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, otwarte restauracje, bary i sale sportowe, stopniowe otwieranie szkół – to podstawowe zmiany jakie wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił III etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią.

Koronawirus: 4 zgony w regionie

Urząd Wojewódzki podał dziś informacje o kolejnych zmarłych w wyniku choroby COVID-19. O zgonach hospitalizowanych poinformowały szpitale w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu. Są i dobre informacje o kolejnej osobie ozdrowiałej. Liczba aktywnych przypadków w regionie jest po raz pierwszy niższa od całkowitej liczby ozdrowień.

Pijani i pędzący kierowcy zatrzymani przez włocławskich policjantów m.in. z grupy SPEED

Od piątku do niedzieli włocławscy policjanci pełniący służbę na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymali trzech pijanych siedzących „za kółkiem" oraz czterech kierujących, którzy znacząco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jadący „na podwójnym gazie" wkrótce staną przed sądem, natomiast piraci drogowi gnający ulicami, otrzymali już wysokie mandaty i punkty karne. Jednego z takich pędzących pojazdów zarejestrowały kamery policjantów działających w grupie SPEED.

Wodociągi wznawiają inwestycje

W tym tygodniu MPWiK wznawia roboty w zakresie modernizacji magistral wodociągowych na terenie miasta. Poniżej treść komunikatu spółki.

Jaki ma być plac Wolności? Wypowiedz się w ankiecie

Plac Wolności. Jakie funkcje powinien pełnić w przyszłości? Co dziś spełnia swoją rolę w tym miejscu, a co jest zbędne? Jakie elementy powinny się tam znaleźć, by odpowiadały potrzebom osób w różnym wieku? - ratusz proponuje udział w internetowej ankiecie.

Mikołaj Bogdanowicz: Sytuacja jest stabilna

W ten sposób wojewoda opisał sytuację epidemiologiczną w regionie. Już od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w województwie utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Obecny bilans zakażeń to 577 osób, ozdrowiało dotąd 260 spośród nich.