Zamknij [X]

Włocławek będzie większy?

Ostateczną decyzję podejmie premier, jednak wszystko wskazuje na to, że miasto w najbliższych dwóch latach powiększy się o 180 hektarów. Powód? Budowa alternatywnego połączenia Południa z Michelinem. To była jedna z kwestii poruszanych podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

3 tysiące węgorzy trafiło do Wisły

Za nami piąta edycja konkursu „Pan Karp zarybia Wisłę” organizowanego przez Towarzystwo Promocji Ryb i ANWIL S.A. W tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia wzięli udział uczniowie z 26 szkół oraz dzieci z 6 przedszkoli. Spośród placówek zgłoszonych z 7 województw zwycięskie okazały się te zlokalizowane w Dolnośląskiem i Łódzkiem. W ramach finału akcji, który odbył się w Kucerzu w piątek, 25 października, młodzi zwycięzcy wpuścili do Wisły 147 kg, czyli 3 tysiące narybku węgorza.

ANWIL zacieśnia współpracę z Elektrykiem

Spółka ANWIL i Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku zawarli dziś, 25 października porozumienie o współpracy. Partnerstwo skoncentrowane będzie wokół kształcenia kadr sektora produkcyjnego. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom sygnatariuszy umowy, osoby podejmujące naukę we włocławskim Elektryku zostaną przygotowane – również w wymiarze praktycznym – do przyszłej pracy w zawodzie.

#Q4news Ciche, ekonomiczne i ekologiczne - W MPK pojawiły się autobusy elektryczne

Cztery stacje ładowania i trzy autobusy elektryczne. To pierwszy krok Włocławka na drodze do "zeroemisyjnej" komunikacji. W mieście, jako drugim w regionie, pojawiły się "elektryki". Każdy z nich może przejechać na jednym ładowaniu około 150 kilometrów. W znacznie krótszą trasę wybrali się nim, jako pierwsi, uczniowie SP 23.

W KSW rozpoczął się 25-ty rok akademicki

To już ćwierć wieku. W sobotę 19 października Kujawska Szkoła Wyższa po raz 25-ty zainaugurowała uroczyście nowy rok akademicki. Dla ponad 1600 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oficjalnie rozpoczął się kolejny rok pracy.

Belcanto per Sempre – W drodze do La Scali - zdjęcia

Doroczny festiwal muzyki operowej Belcanto per Sempre rozpoczyna konkursowy koncert pn. „W drodze do La Scali” w ramach którego młodzi śpiewacy i śpiewaczki rywalizują o „Bursztynową Strunę”.

35. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - zdjęcia

18 października we Włocławku odbyły się obchody związane z 35. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości rozpoczęło tradycyjne spotkanie pod krzyżem na włocławskiej tamie. Następnie uczestnicy przemaszerowali do pobliskiego sanktuarium.