Motomikołaje już w sobotę!

Podobnie jak poprzednich latach motocykliści organizują pomoc dla dzieciaków z placówek wychowawczych. W najbliższą sobotę (8 grudnia) grupa Motórzyści Włocławek odwiedzą dzieciaki z Brzezia.

Morsy przepłynęły Wisłę

Po raz czwarty morsy z całej Polski pojawiły się we Włocławku po to, by w czapkach Mikołaja, w dobrym nastroju i miłym towarzystwie przepłynąć Wisłę. Na starcie imprezy pojawiło się 52 zawodników, między innymi z Krakowa, Turka, Żyrardowa i innych miast.

Kujawy IKO Cup za nami

Po raz osiemnasty we Włocławku spotkali się zawodnicy karate kyokushin. 1 grudnia w Hali Mistrzów obyły się Kujawy IKO Cup. Zawodnicy rywalizowali w Kumite Semi Kontakt i Kata. Organizatorem imprezy był Włocławski Klub Karate Kyokushin.

Wielkie granie w PWSZ

W minioną sobotę w budynku dydaktycznym PWSZ we Włocławku przy ul. Mechaników 3, spotkali się fani e-gamingu. PWSZ Gaming Festival był okazją do zmierzenia się i porównania swoich umiejętności dla grających FIFA19, Fortnite, CS GO i innych gier komputerowych.

Lodowisko już od 1 grudnia!

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. Sprzyjająca aura sprawiła, że sztuczne lodowisko Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku będzie otwarte już od soboty – 1 grudnia!

Sokół i Orkan będą kruszyć lód na Zalewie

Dziś rozstrzygnięto konkurs "Kto przełamie lód?" Uczniowie włocławskich podstawówek mieli za zadanie wymyślić nazwy dla dwóch nowych jednostek, jakie pojawią się na Wiśle w przyszłym roku. Zwycięskie nazwy to - "Sokół" i "Orkan". A autorami są - Filip i Beata ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs zorganizowały Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

4 miejsce w Europie Academy Martial Arts z Włocławka

W dniach 23-25 listopada 2018r. odbyły się zawody Kyokushin Europen Cup Warsaw 2018 WORLD KYOKUSHIN BUDOKAI w Warszawie. W imprezie uczestniczyło około pięciuset zawodników z 19 krajów z organizacji WBK oraz IKO Matsushima, WKO, Kyokushin - kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui i IKO Nakamura.

Musimy mieć odwagę do zmiany - mówi Robert Biedroń

Robert Biedroń kilka miesięcy temu ogłosił, że "pakuje plecak, rusza w Polskę i razem z Polkami i Polakami napisze nowy rozdział dla Polski". W niedzielę dotarł do Włocławka. Spotkanie w hotelu Riverside było kolejnym, podczas którego niedawny prezydent Słupska spotkał się z mieszkańcami by "zbierać pomysły" na Polskę.

Szkolenie strzeleckie JS 4051 dla służb mundurowych

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek zrealizowała dwudniowe szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy Policji. Nie było to typowe strzelanie do tarczy, a uczestnicy realizowali elementy tzw. czarnej taktyki.