Zamknij [X]

Nauczycieli w Brześciu szkolili weterani z Afganistanu

Od ataku w Brześciu Kujawskim minęło już pięć dni. Życie w szkole, którą zaatakował były uczeń powoli wraca o normy. Dziś wiemy już jak ten atak wyglądał z punktu widzenia obecnych na miejscu pracowników. Wiemy też, skąd wzięła się sprawność ewakuacji uczniów i nauczycieli.

Dyrektorka SP 1 w Brześciu o Marku N. - To był spokojny uczeń [WIDEO]

Od poniedziałkowego ataku Brześć Kujawski jest w centrum zainteresowania całej Polski 18-letni napastnik zranił ciężko 11-letnią uczennicę i pracownicę szkoły. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dyrektorka szkoły wspomina, że przed laty, nie był uczniem sprawiającym jakiekolwiek problemy.

Wojska Obrony Terytorialanej gotowe do działania

Zawsze gotowi, zawsze blisko – to hasło Wojsk Obrony Terytorialnej. Tegoroczne wezbrania i podtopienia w Polsce były dla wielu pierwszym takim praktycznym sprawdzianem umiejętności. Niesienie pomocy w sytuacjach klęsk żywiołowych, to jedno z głównych zadań formacji.

Dzień Dziecka na Pchlim Targu- 1 czerwca

Już w sobotę (1 czerwca) zapraszamy na Dzień Dziecka z grupą MARES, który odbędzie się na terenach Pchlego Targu. Wstęp i wszystkie atrakcje dla dzieci BEZPŁATNIE!

Scena zakotwiczona. Włocławek przygotowuje się na falę

Wielka woda coraz bliżej, Choć kulminacja fali wezbraniowej nie dotarła jeszcze do naszego miasta, to podnoszący się poziom wody widać już gołym okiem. Niektóre z terenów położonych nad Wisłą już przykryła woda. Wzrasta też zrzut wody z włocławskiej zapory. Strażacy, wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zabezpieczyli w związku z tym, pływającą scenę. Została ona specjalnie zakotwiczona.