Muzyka w Galerii. Zdjęcia

27 czerwca w Galerii na Miedzianej odbył się koncert Zespołu Camerata Vladislavia oraz wychowankowie szkół muzycznych. Publikujemy zdjęcia z wydarzenia.

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018

W dniach 29.06 – 01.07.2018 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, w trakcie których Włocławek już po raz kolejny gościł grupę najlepszych modelarzy w Polsce.

Paszport Turystyczny

Włocławek w akcji Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją, przez całe lato można poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na najaktywniejszych czekają nagrody. Paszporty można odbierać m.in. w punktach Informacji Turystycznej.

Od 1 lipca karetka na os. Zawiśle. 9-ty Zespół Ratownictwa Medycznego

Na osiedlu Zawiśle od 1 lipca uruchomiono 9-ty Zespół Ratownictwa Medycznego typu P-8. Oznacza to, że po drugiej stronie Wisły na stałe będzie stacjonować karetka. Obecnie zespół zlokalizowano w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Obrońców Wisły 1920. Składa się z 3 osób – ratowników medycznych.

Piknik Niepodległości we Włocławku - konferencja prasowa

W najbliższą sobotę, tj. 30 czerwca we Włocławku odbędzie się Piknik Niepodległości organizowany w ramach akcji: „Niepodległa Polska – Stulecie Odzyskania Niepodległości”. W czwartek odbyła się konferencja prasowa wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.