Trwa budowa przejścia podziemnego na Zazamczu

Prace nad budową przejścia podziemnego na włocławskim Zazamczu posuwają się do przodu. Po miesiącu od rozpoczęcia robót wykonawca przystąpił do betonowania elementów konstrukcji.

Uwaga! idzie mróz

Nadchodząca noc będzie wyjątkowo chłodna – ostrzegają synoptycy. W kujawsko-pomorskim temperatura spadnie miejscami do -4 stopni.

Bary, restauracje i gabinet fryzjerskie – czynne od poniedziałku

Otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, otwarte restauracje, bary i sale sportowe, stopniowe otwieranie szkół – to podstawowe zmiany jakie wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił III etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią.

Koronawirus: 4 zgony w regionie

Urząd Wojewódzki podał dziś informacje o kolejnych zmarłych w wyniku choroby COVID-19. O zgonach hospitalizowanych poinformowały szpitale w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu. Są i dobre informacje o kolejnej osobie ozdrowiałej. Liczba aktywnych przypadków w regionie jest po raz pierwszy niższa od całkowitej liczby ozdrowień.

Pijani i pędzący kierowcy zatrzymani przez włocławskich policjantów m.in. z grupy SPEED

Od piątku do niedzieli włocławscy policjanci pełniący służbę na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymali trzech pijanych siedzących „za kółkiem" oraz czterech kierujących, którzy znacząco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jadący „na podwójnym gazie" wkrótce staną przed sądem, natomiast piraci drogowi gnający ulicami, otrzymali już wysokie mandaty i punkty karne. Jednego z takich pędzących pojazdów zarejestrowały kamery policjantów działających w grupie SPEED.

Wodociągi wznawiają inwestycje

W tym tygodniu MPWiK wznawia roboty w zakresie modernizacji magistral wodociągowych na terenie miasta. Poniżej treść komunikatu spółki.

Jaki ma być plac Wolności? Wypowiedz się w ankiecie

Plac Wolności. Jakie funkcje powinien pełnić w przyszłości? Co dziś spełnia swoją rolę w tym miejscu, a co jest zbędne? Jakie elementy powinny się tam znaleźć, by odpowiadały potrzebom osób w różnym wieku? - ratusz proponuje udział w internetowej ankiecie.

Mikołaj Bogdanowicz: Sytuacja jest stabilna

W ten sposób wojewoda opisał sytuację epidemiologiczną w regionie. Już od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w województwie utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Obecny bilans zakażeń to 577 osób, ozdrowiało dotąd 260 spośród nich.