Zamknij [X]

Tak wyglądają Lekcje Ciepła z EkoSzkołą przy MPEC– wideo i zdjęcia

Idea EkoSzkoły przy MPEC cieszy się dużą popularnością wśród uczniów włocławskich szkół i przedszkolaków. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku niemal codziennie odwiedzają nowe grupy, chcące zobaczyć jak produkuje się ciepło systemowe.

Budżet Obywatelski - 6 projektów do realizacji

Plac rekreacyjny, Projekt „Zdrowe Zazamcze”, siłownia i budki lęgowe dla ptaków. Znamy już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020. Dziś odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tegoroczną edycję.

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - kongres KGW we Włocławku

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe – to hasło Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich, jaki odbył się we Włocławku w piątek 12 października. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy wiceminister inwestycji i rozwoju Anny Gembickiej.

O centymetry od zwycięstwa. Polska – Belgia 2:2

Dwie niepokonane drużyny grupy eliminacyjnej Mistrzostw Europy U-17 spotkały się wczoraj we Włocławku. Po niezwykle emocjonującym meczu ekipy Polski i Belgii podzieliły się punktami, choć do zwycięstwa gospodarzom zabrakło naprawdę niewiele.

Bez zmian. Józef Łyczak senatorem

Wybory senackie w okręgu nr 13 były chyba jednymi z najbardziej emocjonujących w ostatnich dekadach. O drugą z rzędu kadencję ubiegał się we Włocławku Józef Łyczak z Prawa i Sprawiedliwości, za oponentów mając Jerzego Wenderlicha (Lewica) i... Łukasza Zbonikowskiego, który ubiegał się o mandat z własnego komitetu.

Wybory parlamentarne – wygrani i pechowcy

Frekwencja na poziomie 58,62 % we Włocławku i 50,29% w powiecie włocławskim. 6 mandatów poselskich dla Prawa i Sprawiedliwości, 4 dla Koalicji Obywatelskiej, 2 dla Lewicy i jeden dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz. Oto wyborczy werdykt w regionie.

Q4 Ambasadorem Szkolnictwa Zawodowego

Tytuł Ambasadora Szkolnictwa Zawodowego, jest przyznawany co roku tym spośród włocławskich pracodawców, którzy w sposób szczególny działają na rzecz szkolnictwa zawodowego. W tym roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przyznano 8 takich wyróżnień.

PiS wygrywa, druga Koalicja Obywatelska . Joanna Borowiak i Anna Gembicka w Sejmie

Na oficjalne wyniki wyborów będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do jutrzejszego poranka. Cząstkowe wyniki udostępnione przez PKW wskazują jednak, że w regionie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Po przeliczeniu głosów z 98,91 % komisji ugrupowanie zebrało 40,47% głosów wyborców. Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 26,29% mieszkańców, na Lewicę - 14,76%.