www.q4.pl Poczta Mieszkańcy mówią Forum Zwierzaki Czat Moje q4
Włocławek
 W obiektywie
WOŚP 2018 okiem Krzysztofa Celmera
zobacz 
 Włocławska galeria
Studniówka Zespołu Szkół Akademickich cz.3
 Region

Wizyta gimnazjalistów z Osięcin 400 km. za linią koła podbiegunowego
Foto: Nadesłane
Publiczne Gimnazjum w Osięcinach (koordynator projektu) oraz szkoły partnerskie z Północnej Norwegii i Południowej Hiszpanii wspólnie realizują wielostronny projekt partnerski Programu Comenius.

 R E K L A M Adalej 


Projekt oparty jest na ścisłej współpracy nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich. Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności językowych. Kluczowym narzędziem do realizacji naszego celu jest Technologia Informacyjno-Komunikacyjna. Ma to uświadomić uczestnikom projektu, jak ważne są zarówno kompetencje językowe jak i informatyczne. Dzięki nim oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, odległość przestaje mieć znaczenie, dlatego nazwaliśmy nasz projekt „So close – no matter how far” „Tak blisko- nieważne jak daleko”.

29 marca 2009r. aż 2 tysiące 995 km. pokonali uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum, by spotkać się z partnerami daleko, daleko na Północy Norwegii w małej miejscowości Mortenhals. To była bardzo długa podróż. Najpierw autokarem do Warszawy, następnie trzema samolotami przez Kopenhagę i Oslo do Tromso, dalej już promem. Norwescy partnerzy przyjęli nas bardzo ciepło. Mieliśmy wrażenie, że otaczający nas zewsząd śnieg zaczyna topnieć. Plan wizyty był napięty, ale zdążyliśmy zobaczyć uniwersyteckie miasto Tromso, pojeździć na nartach, łowić ryby w przeręblach, dać się ponieść psim zaprzęgom, nauczyć się kilku norweskich słów a przede wszystkim podziwiać niesamowite norweskie fiordy. Uczniowie mieli również do zrealizowania zadania w grupach mieszanych. Wyjątkowym efektem naszej współpracy, jest zarejestrowana w Sand Skole piosenka projektowa, wykonana przez wszystkich uczestników spotkania projektowego. To była wielka, pouczająca przygoda. Teraz z niecierpliwością czekamy na przyjazd partnerów z Norwegii i Hiszpanii do nas już we wrześniu.
Bieżące informacje na temat naszego projektu znajdą państwo na stronie: www.freewebs.com/soclose
q4.pl15-04-2009

 
 
 
  Wasze komentarze:
» Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Napisz do nas  O firmie  Prywatność  Reklama  Komunikaty
Włocławski Portal Internetowy "www.q4.pl" - 87-800 Włocławek ul. Przedmiejska 5 tel/fax (54) 231-28-82
Copyright ˆ 1993-2015 Włocławski Portal Internetowy