Mathew Kosgei najlepszy w 6. Anwil Półmaraton Włocławek

W niedzielę o 11:00 wyruszyli na trasę uczestnicy 6. Anwil Półmaratonu Włocławek. 400 biegaczy z całej Polski, ale także zawodnicy zagraniczni, pokonali wiodącą ulicami Włocławka trasę o długości 21 097 metrów. Trasę najszybciej pokonał, pochodzący z Kenii Mathew Kosgei.

Marek Wojtkowski spotkał się z kibicami Anwilu

Przed tygodniem, miało odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy KK Włocławek. Do spotkania jednak nie doszło, z uwagi na na to, że nie pojawili się na nim przedstawiciele Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej, większościowego akcjonariusza klubu. Już wtedy prezydent zapowiedział, że zaprosi do ratusza kibiców. Wczoraj pojawili się w Urzędzie Miasta.

6. Anwil Półmaraton wystartuje w niedzielę

Na dystansie 21 097 metrów rywalizować będzie kilkuset biegaczy z całej Polski. Na starcie imprezy staną także młodzi lekkoatleci. Jak co roku przygotowano dla nich imprezę "Anwilki na Start". Organizatorzy zapewniają, że w tym roku, tylko w minimalnym stopniu utrudnią poruszanie się po ulicach miasta.

Mobilne Q4. Rozmowa z Markiem Wódeckim

Już w najbliższą niedzielę wystartuje 6. ANWIL Półmaraton Włocławek. Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu co roku gromadzi kilkuset uczestników. Już wiemy, że podobnie będzie w tym roku. O frekwencji, programie i trasie biegu rozmawiamy z Markiem Wódeckim z włocławskiej Vectry, organizatorem imprezy.

Zawody Wędkarskie w Kowalu

W sobotę 28 września po raz pierwszy w gminie Kowal, zorganizowano zawody wędkarskie. Zawody odbyły się w Kępce Szlacheckiej.

6. ANWIL Półmaraton Włocławek już za 6 dni

Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, której sponsorem tytularnym jest włocławska spółka z Grupy ORLEN, stanęła w tym roku pod znakiem okrągłej szóstki. 6. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się 6 października, czyli dokładnie za 6 dni. Zobacz, jak motyw liczby sześć wyeksponowany został na projektach medalu i koszulki technicznej tegorocznej edycji wydarzenia.