Zamknij X
Zamknij [X]

Jubileusz 40-lecia Aikido we Włocławku

W sobotę 22 czerwca Włocławska Akademia Aikido obchodziła Jubileusz 40-lecia istnienia japońskiej sztuki walki aikido we Włocławku. Z tej okazji pierwszy raz w historii gościli mistrza z Japonii, shihana Terumasa Hotta 6 dan z Tokyo.

Zawody w skokach przez przeszkody

W niedzielę 23 czerwca odbyły się towarzyskie i regionalne zawody w skokach przez przeszkody pod honorowym patronatem prezydenta miasta Włocławek, Marka Wojtkowskiego.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal – Lech Rypin 1:3 w 34. kolejce 4. ligi

W minioną sobotę 22 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Dobiegniewskiej 16 w Kowalu w ostatniej 34. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej gospodarze przegrali z wyżej notowanym Lechem Rypin 3:1, do przerwy 0:1.

II Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

W minioną sobotę 22 czerwca 2019 roku w Kowalu powiat włocławski odbyła się II edycja Kujawskiego Maratonu Kolarskiego im. Kazimierza Wielkiego. Organizatorem zawodów było Włocławskie Towarzystwo Rowerowe Lumac Like Bike WTR oraz Burmistrz Miasta Kowal we współpracy z jednostkami organizacyjnymi Starostwa Powiatowego we Włocławku, Gminy Kowal oraz Gminy Baruchowo.

Żeglarski maraton na Zalewie

W miniony weekend (podobnie zresztą jak w poprzednim) na włocławskim zalewie zaroiło się od białych żagli. Nie przypadkowo, bowiem w dniach od 21 do 23 czerwca żeglarze z całego kraju walczyli tu o prymat w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2019. Zawody przygotował i przeprowadził już po raz 21-szy włocławski YACHT CLUB ANWIL. „Sakramentalna” formuła „Regaty ANWIL CUP 2019 uważam za otwarte” padła z ust Jarosława Chmielewskiego, Członka Zarządu ANWILU S.A., Głównego Sponsora Mistrzostw.

Królewska gra w Starej Remizie

"Włocławski Klub Szachowy-1938" zorganizował wraz z Centrum Kultury Browar "B" i Urzędem Miasta Włocławek już 23. Turniej w szachach standardowych.

Cykliści na kujawskim szlaku Kazimierza III Wielkiego

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca urocze zakątki gminy Kowal staną się polem zmagań rowerzystów biorących udział w II Kujawskim Maratonie im. Kazimierza Wielkiego. Organizatorzy zapowiadają moc wrażeń nie tylko w ramach kategorii dorosłych, ale także na dystansie rodzinnym, gdzie na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje. Sponsorem tytularnym imprezy i fundatorem nagród dla najlepszych kolarzy jest spółka ANWIL.

Kapitan żegna się z Włocławkiem. Anwil bez Łączyńskiego

Pierwsza transferowa informacja dotycząca składu Anwilu Włocławek na kolejny sezon jest prawdziwą sensacją, choć ekipa z Włocławka nie zakontraktowała nowego zawodnika. Przeciwnie – zwolniła Kamila Łączyńskiego.

Salamander Cup – żeglarska uczta na wodzie

W miniony weekend, w Marinie Zarzeczewo, odbyła się czwarta edycja regat Salamander CUP. Zawody te zaliczają się do cyklów: Pucharu Polski Jachtów Kabinowych a także Grand Prix Zalewu Włocławskiego. W tym roku dodatkowo – zostały objęte patronatem Prezydenta Miasta Włocławek.