BulletRun – Misja Włocławek. Biegacze zdobędą najcięższe medale w Polsce

W niedzielę 22 października 2023 r. na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się kolejna edycja biegu z przeszkodami i zadaniami o charakterze militarnym. Zawody pod nazwą BulletRun – Misja Włocławek to jedyny bieg z przeszkodami organizowany w mieście, umożliwiający zmierzenie się na wspólnym torze wyczynowym zawodnikom, żołnierzom oraz innym służbom mundurowym jak również amatorom.

FIBA Europe Cup. Hiszpanie w Hali Mistrzów

Anwil Włocławek rozpoczyna przygodę w FIBA Europe Cup i rozpoczyna ją tak, jak na triumfatorów ubiegłorocznych rozgrywek przystało – podejmując najsilniejszego rywala w grupie B.

VIII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich WIELGIE 2023

W dniu 14 października 2023 roku w Sali Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wielgiem, woj. kujawsko-pomorskie odbył się tradycyjny VIII Turniej Szachów Szybkich P'15. Na starcie zawodów granych systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund zgłosiło się 35 osób z Wielgiego, Włocławka, Płocka, Konina, Lipna, Świecia, Bydgoszczy, Skępego i okolicznych miejscowości.

BULLETRUN MISJA WŁOCŁAWEK, czyli sportowe wyzwanie dla całej rodziny i najcięższy „medal” w Polsce

BulletRun po raz 2 zawita do Włocławka. To zawody sportowe łączące w sobie biegi z przeszkodami i zadania o charakterze militarnym. Wydarzenie pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki współorganizowane przez Miasto Włocławek zaplanowane jest na 22 października 2023. To jedyny bieg z przeszkodami organizowany w tym mieście. Udział w komitecie honorowym potwierdzili Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy.

31. Bieg im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W sobotę 14 października 2023 r. w godz. 8.00 do 13.00 na przystani Wodnej na Zalewie Włocławskim odbywać się będą biegi dzieci i młodzieży oraz bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km.

Błękitna na Zalewie Włocławskim

W dniach 23-24 września 2023 na włocławskim akwenie odbyły się regaty żeglarskie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2023 – memoriał Benedykta Michewicza”. Była to już 46 edycja tych zawodów, które od bez mała półwiecza organizuje YACHT CLUB ANWIL a strategicznym sponsorem od samego początku jest macierzysty zakład klubu firma ANWIL S.A. znany producent nawozów azotowych i PCW.

Już w sobotę startuje Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego

W nadchodzącą sobotę, 23 września o 10:00 w Marinie Zarzeczewo we Włocławku tradycyjna formuła „46. regaty „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2023 – Memoriał Benedykta Michewicza” uważam za otwarte” rozpocznie żeglarskie zmagania czołówki polskich żeglarzy.

Startuje ORLEN Basket Liga

Już dziś o godzinie 19:00 startują rozgrywki ORLEN basket Ligi. W meczu o Superpuchar Trefl zmierzy się z Kingiem Sczecin. W niedziele 24 września swój pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 rozegra Anwil, który na starcie sezonu zaprosił dziennikarzy na otwarty trening zespołu.

ANWIL Basketball Cup. Włocławianie z trofeum

To było wielkie święto koszykówki i jednocześnie zakończenie „sparingowego sezonu przygotowawczego” dla Anwilu. Rewelacyjnie grający w obronie włocławianie pokonali VEF Ryga 67:61.