
O wyższości ferii nad szkołą - z wizytą w Browarze B.
W czasie deszczu dzieci się nudzą, w czasie ferii już niekoniecznie. Włocławskie szkoły, instytucje kultury i sportu do końca tego tygodnia gwarantują najmłodszym dobrą zabawę.
W czasie deszczu dzieci się nudzą, w czasie ferii już niekoniecznie. Włocławskie szkoły, instytucje kultury i sportu do końca tego tygodnia gwarantują najmłodszym dobrą zabawę.
22 stycznia 1863 roku rozpoczął się największy zryw niepodległościowy w dziejach Polski. Na terenie Polski i Litwy rozpoczęły się walki z rosyjskim zaborcom. Wcześniejsze o nieco ponad 30 lat powstanie listopadowe, niemal ominęło Kujawy. W czasie powstania styczniowego jednak, tu także toczyły się zacięte walki. Walki, które także przesądziły o niepowodzeniu powstania. Dziś we Włocławku obchodziliśmy rocznicę tamtych wydarzeń.
Około godziny 10:00 do skrzynki mailowej włocławskiego ratusza wpłynął mail, który spowodował natychmiastową ewakuację pracowników z budynków urzędu miasta na Zielonym Rynku, 3 Maja i Kościuszki. Autor informował o podłożonej w Urzędzie Miasta bombie. Ładunku nie znaleziono.
„Gdyby nie ten człowiek, świat byłby naprawdę ubogi” to słowa o Jerzym Owsiaku, jakie padły wczoraj na Placu Wolności. Słowa dodajmy, spisane przez matkę, której troje spośród czwórki dzieci skorzystało z ratującego życie sprzętu medycznego, ufundowanego przez WOŚP. Włocławianie stanęli wczoraj #MuremZaOwsiakiem.
Mróz nie wystraszył włocławian, których kilkuset pojawiło się późnym niedzielnym wieczorem na Placu Wolności. Choć Jerzy Owsiak w sobotę zapowiedział powrót do dyrygowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, nie zmieniło to planów ratusza, oraz wielu, naprawdę wielu włocławian, którzy postanowili wspólnie pokazać swoje poparcie dla twórcy WOŚP, "największej orkiestry świata".
Ten styczniowy tydzień obfitował w wydarzenia, które najchętniej usunęlibyśmy z pamięci. Zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza zaowocowało nie tylko żałobą i kolejnymi marszami przeciw przemocy. Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska Prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję nakłaniającą go do zmiany decyzji zaangażowało się wielu artystów, polityków i zwykłych ludzi. Także we Włocławku. Na Placu Wolności 20 stycznia o 20:00.
Bunkry typu Ringstand 58c, rowy przeciwczołgowe i okopy. To „pamiątki” po II wojnie światowej, które (choć dostępne na wyciągnięcie ręki) najczęściej są przez nas niedostrzegane. Te pozostałości po „Festung Leslau” (a formalnie Regionie Umocnionym), przynajmniej w niewielkiej części zobaczyć będzie można już jutro.
Dziś, przed godziną 11:00 ewakuowano pracowników włocławskiego ratusza. Powód – informacja o ładunku wybuchowym podłożonym w jednym z budynków. Bomby nie znaleziono.
To, co w minioną niedzielę stało się w Gdańsku wydaje się być tragiczną konsekwencją przyzwolenia na język przemocy w przestrzeni publicznej. Choć z problemem języka nienawiści, także, a może przede wszystkim w internecie zmagamy się od lat, to w zgodnej opinii komentatorów zabójstwo prezydenta Adamowicza było zbrodniczym apogeum. Czas najwyższy, by z tym językiem i groźbami skończyć a z walką z nimi wyjść poza deklaracje. Niestety bowiem w przestrzeni internetu gdańskie morderstwo zmieniło niewiele - przykładem są choćby wpisy kierowane pod adresem prezydenta Marka Wojtkowskiego.
Najbliższe dwa mecze Anwilu Włocławek, bez zespołu cheerleaderek, maskotki i muzyki. Włocławek bez iluminacji, Msza święta w intencji Pawła Adamowicza we włocławskiej katedrze. To wszystko w związku z żałobą wprowadzoną przez prezydenta miasta. Marek Wojtkowski weźmie także udział w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska.
2025-04-24
210 wyświetleń
2025-04-22
198 wyświetleń
2025-04-19
95 wyświetleń
2025-04-19
91 wyświetleń
2025-04-19
150 wyświetleń
2025-04-19
212 wyświetleń