Zamknij [X]

'Pięknie dziś wyglądasz' - bycie życzliwym jest proste

2019-03-12 17:18:54, Maciej Kowalczyk

Uśmiech, dobre słowo, pochwała, albo zwykłe "dziękuję". Naprawdę niewiele trzeba, by uczynić dzień lepszym, dla siebie i innych. Włocławscy uczniowie już to wiedzą. Do piątku w szkołach odbywa się kampania "Życzliwy Włocławek", organizowana przez Urząd Miasta.

W ramach trwającej od poniedziałku akcji w placówkach oświatowych uczniowie uczą się, trudnej czasem, sztuki bycia życzliwym. Sposoby na to, by zachęcić młodych włocławian do bycia "lepszym" w stosunku do innych ludzi są różne. W wielu szkołach, zarówno w podstawowych jak i gimnazjach oraz szkołach średnich, trwają w tym tygodniu pogadanki, prelekcje, trwają specjalne zajęcia, ale nie tylko.

Dziś we włocławskim "Browarze B." uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 wystawili przedstawienie "Feniks" przygotowane przez Szkolny Teatr Profilaktyczny "Nieupoważnionym Wstęp Wzbroniony". Przedstawienie przygotowane przez uczniów, jak podkreśla dyrektorka szkoły Karina Caban, porusza właśnie temat tolerancji i życzliwości:

Niby tematy banalne, ale takie o które się ocieramy i powinniśmy bardzo mocno zwracać na nie uwagę - mówi dyrektorka placówki - Uprzejmość, postawa zrozumienia otwiera drzwi w każdej sytuacji i po prostu łatwiej jest żyć.

Na to, jak ważne jest bycie życzliwym na co dzień zwraca też uwagę Aneta Sokołowska, psycholog ze współorganizującej wydarzenie Poradni Psychologiczno Pedagogicznej:

To buduje dobre relacje z ludźmi, to buduje miłą atmosferę, to powoduje, że czujemy się przyjemnie, to powoduje, że człowiek nabiera siły psychicznej. Generalnie mamy lepszy nastrój i chce nam się z tymi ludźmi przebywać.

Na równie niekonwencjonalny sposób propagowania "bycia życzliwym" wpadli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych. W południe uczniowie ZST pojawili się na Placu Wolności, żeby... Przybrać drzewo. Przybrać wyjątkowo, bo w jabłka:

Młodzież naszej szkoły wypisała kartki z dobrymi myślami, z dobrymi słowami dla włocławian. Przyczepiliśmy je do jabłek i wieszamy na drzewie, tak, żeby każdy, kto będzie przechodził dziś przez Plac Wolności, mógł się poczęstować i przeczytać coś miłego - tłumaczy Monika Rębiałkowska, nauczycielka ZST.

A te miłe słowa zawieszone na "słodkich pocztówkach" to między innymi proste: "Pięknie dziś wyglądasz", czy: "Dla kogoś znaczysz wszystko". Proste i skutecznie odmieniające dzień. Warto spróbować.

 

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz