'Serdecznie zapraszamy' - ratusz zachęca do udziału w dyskusji o rewitalizacji

2019-03-11 16:45:27, Maciej Kowalczyk

Rozpoczęły się 26 lutego, potrwają jeszcze przez niespełna dwa tygodnie. 21 marca zakończy się cykl konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji włocławskiego Śródmieścia. Na dzisiejszym briefingu prasowym zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska zachęcała włocławian do podzielenia się swoją opinią.

W ramach konsultacji społecznych ratusz zaproponował trzy spotkania w Kawiarence Obywatelskiej, przy ulicy 3 Maja, gdzie mieszkańcy Śródmieścia mogą dzielić się swoimi opiniami na temat charakteru i przebiegu procesu rewitalizacji. Jedno z tych spotkań już się odbyło, kolejne przed nami:

Odbędzie się ono jutro (...). To spotkanie odbędzie się o godzinie 16;00. Następne spotkanie zaplanowaliśmy 19 marca, na które również serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby też rozmawiać o Specjalnej Strefie Rewitalizacji – mówiła dziś Barbara Moraczewska.

Te spotkania głównie dotyczyć będą dotacji przyznawanych w ramach projektów rewitalizacyjnych. Kilka propozycji dotyczących celów i kryteriów przyznawanych dofinansowań, już pojawiło się podczas minionych spotkań. Ratusz zapewnia, że będą one brane pod uwagę, przed ostatecznym sformułowaniem projektów. Póki co ratusz zakłada dofinansowania w czterech obszarach nazywanych: „Inwestycja z Klasą”, Remont Krok po Kroku, „Witryna Plus” i „Historia się Opłaca”. Według założeń korzystający z dofinansowań z tych projektów będą mogli liczyć na „zastrzyk” w wysokości od 20% do 50% wysokości kosztów.

Jak już pisaliśmy, jednym z najbardziej „widowiskowych” projektów rewitalizacyjnych jest przemiana ulicy 3 maja w woonerf. Także jednak i to przedsięwzięcie będzie konsultowane z mieszkańcami. Spotkanie na temat nowej formy, jaką przybrać ma miejski deptak zaplanowane jest na 13 marca. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Kawiarence Obywatelskiej. Warto przy tej okazji dodać, że w realizacji tego przedsięwzięcia miasto nawiązało współpracę z Politechniką Poznańska. Uczelnia, we współpracy z ratuszem, zaprezentuje swoją „wizję” ulicy 3 Maja. Koncepcja, co oczywiste, zawierać się będzie w „warunkach brzegowych” określonych przez Urząd Miasta, ale także uwzględni postulaty mieszkańców.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz