Zamknij [X]

Woonerf na 3 Maja? Zmiana coraz bliżej

2019-03-04 12:34:25, Maciej Kowalczyk

To ma być jedna z najważniejszych i najprawdopodobniej najbardziej widoczna zmiana, jaka dokona się w rewitalizowanym Śródmieściu. Za 2,5 miliona złotych główna ulica centrum ma zamienić się w woonref. W środę rozpoczną się konsultacje projektu.

"Miejski podwórzec", ta nazwa chyba najlepiej oddaje charakter zmian jakie mają dotknąć włocławski deptak. Woonref to miejska przestrzeń łącząca w sobie funkcje parkingu, deptaku, ale także miejsca spotkań mieszkańców. Priorytetem przy zakładaniu woonrefów jest bezpieczeństwo, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, na których, dzięki inwestycji, ma na nowo otworzyć się Śródmieście. Całość inwestycji ma zakończyć się w roku 2020. Jak w praktyce będzie wyglądać ta miejska przestrzeń? Wpływ na to będą mieli także włocławianie

W środę, 13 marca 2019 r. o godz. 17:00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”, mieszącej się przy ul. 3 Maja 9, rozpoczną się konsultacje dotyczące projektu  „3 Maja woonerfem”

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w stworzenie pierwszego „miejskiego podwórca”, łączącego w sobie funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne i pieszo rowerowe. Szczególnie liczymy na aktywny udział w spotkaniu mieszkańców ulicy 3 Maja oraz przedsiębiorców działających w tym newralgicznym dla miasta rejonie - zachęca do udziału Urząd Miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz